BIBLIOTEKA:

„Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw, własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.”
             	 Jarosław Iwaszkiewicz

„Ilekroć odłożywszy książkę, snuć zaczniesz nić własnych myśli, tylekroć książka cel zamierzony osiąga.”
      		Janusz Korczak

Czytamy przedszkolakom Wraz z rozpoczęciem października wznowiliśmy współpracę z naszymi małymi sąsiadami z Miejskiego Przedszkola nr 15 z Oddziałami Integracyjnymi. W ramach działań wolontaryjnych chętni uczniowie raz w tygodniu umilają czas każdej przedszkolnej grupie, czytając im ciekawe, zabawne i pouczające historyjki.Zobacz więcej>>>

Nasza Mała Biblioteka W bibliotece są już książeczki z serii Nasza Mała Biblioteka. Przypomnijmy, że nasza szkoła przystąpiła do tego międzynarodowego projektu. W jego ramach światowe bestselery literatury dziecięcej będziemy czytać naszym najmłodszym uczniom, a oni będą mieli możliwość wykonywać ciekawe zadania związane z ich treścią.

Gra jubileuszowa z okazji 90.lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej pod hasłem
„Czy wiesz, że….” odbyła się w naszej szkole w dwóch turach. 9 października o nagrody walczyli najmłodsi, czyli uczniowie klas 2a i 2b. W grze wzięło udział osiemnaścioro drugoklasistów. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem szukali ukrytych pytań, a z jeszcze większym na te pytania odpowiadali. Rywalizacja była zacięta, a zabawa doskonała. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami, a różnice w wynikach okazały się być minimalne.
W drugiej turze gry, która odbyła się 11 października, wzięli udział czwarto i piątoklasiści. Chętnych było piętnaścioro. Choć zadania były trudniejsze niż dla młodszych uczestników, wszyscy dzielnie odpowiadali na zawarte na arkuszach pytania i doskonale sobie radzili.
Jednej i drugiej grupie uczestników konkurs bardzo się podobał.

Oto zwycięzcy
Grupa młodsza
I miejsce Tomasz Rychter i Bartosz Wolny kl. 2a
II miejsce Kamil Jesionek i Zuzanna Sasak kl.2a
III miejsce Alicja Bąk i Natalia Lis kl. 2b

Grupa starsza
I miejsce Natalia Wiatrowska i Kinga Karpińska kl. 5a
II miejsce Maja Wacławik i Julia Zagórna kl. 5a
III miejsce Natalia Miemiec i Maja Skrzypek kl. 4a
GRATULUJEMY SERDECZNIE!!
Przystąpiliśmy do międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka koordynowanego przez Agencję Edytorską EZOP. W ramach działań zakupione zostanie 6 książeczek dla naszych najmłodszych uczniów. Ich treść stanie się bazą do szeregu kolejnych działań, które będziemy realizować zgodnie z harmonogramem organizatora. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

„Tysiąc powodów, by czytać” to ogólnopolski projekt, do którego także przystąpiliśmy w tym roku. W jego ramach uczennice z klasy 3a przygotowały plakat promujący czytelnictwo. Wysłaliśmy go do konkursu. O jego rozstrzygnięciu sami Państwo mogą zadecydować. Stawką jest 1000 książek, które może otrzymać nasza biblioteka. Potrzebne nam są jednak Państwa głosy. Głosowanie jest internetowe i zupełnie bezpłatne. Obok zamieszczamy zdjęcie plakatu wykonanego przez dziewczyny oraz plakat promujący wydarzenie wraz z linkiem do głosowania.

Jeśli Państwo chcą, aby dzieci mogły cieszyć się nowymi książeczkami w bibliotece, prosimy „kliknąć” empik.com/biblioteki

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim Państwu, którzy przyczynili się do powiększenia księgozbioru bibliotecznego, przynosząc nam książki. To bardzo cenne szczególnie dla naszych najmłodszych. Dla nich księgozbiór cały czas uzupełniamy.