SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - MISTRZOSTWA KATOWIC

W dniu 23.09.2021 r. reprezentanci klas 5 i 4 Naszej Szkoły brali udział w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych  "Sztafetowe Biegi Przełajowe" organizowanych na Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Z potężnym zaangażowaniem przebiegli: 800m dziewczęta oraz 1000m chłopcy.

Dziękujemy za wspaniałą sportową postawę, życzymy dalszych sukcesów sportowych!

“Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym jaki dystans musiałeś przebyć, aby dotrzeć w miejsce, w którym jesteś stamtąd gdzie byłeś.”

LAUREATKA KONKURSU „EUROPA I JA”

Uczennica klasy 2a Maja Neznal została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego „Ja i Europa”, który odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego z okazji Dnia Europy. Tematem konkursu był wpływ Unii Europejskiej na najbliższe otoczenie uczestników. Wręczenie nagród odbyło się w Teatrze Nowym w Zabrzu. Na galę wręczenia nagród została zaproszona laureatka z całą klasą. Maja otrzymała dyplom i nagrodę indywidualną, a nagrodą dla całej klasy był udział w przepięknym przedstawieniu „Plastusiowy pamiętnik". Oprócz tego każdy otrzymał duży zestaw plastyczny.

THE PEACE CRANE PROJECT

21 września obchodziliśmy święto Dnia Pokoju, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w kolejnej edycji międzynarodowego projektu the Peace Crane Project, w którym tworzą żurawie pokoju metodą origami oraz dzielą się nimi ze swoimi rówieśnikami z całego świata. O samym dniu i jego przesłaniu opowiada nam uczennica klasy 7 dwujęzycznej,

W najbliższych dniach rozpoczynamy zapisy na obóz językowy Euroweek, który odbędzie się w dniach 6-10 grudnia 2021. Koszt zakwaterowania oraz wyżywienia wynosi 429zł/os + dojazd. Zaliczka wynosi 100 zł i należy ją wpłacić do 24 września do Pani Tybur. Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7-8 do uczestnictwa - wyjazd to świetna przygoda oraz aktywnie spędzony czas.

Informacje dodatkowe

DZIEŃ KROPKI

Od 15 września 2009r. obchodzony jest International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. Klasy I- III rozpoczęły świętowanie od obejrzenia filmu o małej Vashti. Następnie rozwiązywały kropkowe zadania, kodowały, rysowały. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa.

Ogólne zasady dla szkoły uwzględniające wytyczne MEiN, MZ i GIS

• Szczepienie - rekomendowane dla uczniów od 12 roku życia
  • Dezynfekcja - przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.
  • Dystans - minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 m.
  • Higiena - częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
  • Maseczka - w przestrzeniach wspólnych.
  • Wietrzenie - przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

Informujemy, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego rusza nabór uzupełniający do mobilności międzynarodowej uczniów do Rumunii w ramach projektu POWER "Poprzez zmysły do lepszego świata". Ze względu na sytuację epidemiologiczną w ubiegłym roku szkolnym, wyjazd został przełożony na 19-25 września 2021. Wszystkich uczniów klas 7 i 8 zachęcamy do udziału w rekrutacji uzupełniającej, która potrwa od 2.09 do 6.09 oraz do zapoznania się z jej regulaminem. Kartę zgłoszenia można już uzupełnić i dostarczyć do sekretariatu szkolnego. Wszystkie informacje na temat projektu znajdą Państwo w zakładce POWER.  Po sporządzeniu nowej listy uczestników, uczniowie oraz ich opiekunowie będą zobowiązani do podpisania zasad uczestnictwa w mobilności. W okresie od 7 do 17 września uczestnicy projektu będą przygotowywać się do wyjazdu stacjonarnie oraz on-line poprzez platformę Teams. Przed wyjazdem zorganizowane zostanie również spotkanie informacyjne dla rodziców uczestników. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa! :)

Znajdź nas MAPA

Prosto do naszej strony poprzez QRcode:

© 2021 SP 35.