AMERICAN CORNER
  • 02_skretch.png
  • 03_orator.png

AMERICAN CORNER

22 listopada klasa dwujęzyczna 8A wzięła udział w zajęciach kulturowych w Bibliotece Amerykańskiej. Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu na temat roli Stanów Zjednoczonych w I wojnie światowej, prezydenturze oraz 14 punktach Woodrowa Wilsona oraz 100 leciu relacji polsko-amerykańskich.

On November 22nd, our bilingual class 8A took part in cultural activities at the American Library. Students listened to the lecture about the role of the United States in the World War I and the presidency of Woodrow Wilson. We also studied about 100 years of Polish-American relations.This provided us with valuable information about the history of the U.S.A.

Tłumaczenie/translation - Michał Łabaj (8a)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”