WARTO ŚMIECIĆ MNIEJ

WAŻNY KOMUNIKAT:

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii uczniowie nie przychodzą do szkoły do 10 kwietnia. Odwołane są wszystkie zajęcia wychowawcze i dydaktyczne prowadzone na terenie szkół.
Uczniowie zobowiązani są do realizacji zadań otrzymywanych od nauczycieli - e-Learning.

WARTO ŚMIECIĆ MNIEJ

Nasza szkoła w trakcie zajęć poświęconych ekologii wdrożyła projekt segregowania śmieci.

W ramach którego uczniowie klasy (7a) m. in. uświadamiali wszystkim uczniom szkoły dlaczego problem śmieci jest tak ważny i nie powinno się przechodzić obok niego obojętnie. Każdy z nas codziennie wyrzuca mnóstwo śmieci. Niesegregowane i niezagospodarowane muszą być wywożone na ciągle powiększające się składowiska. Wszyscy płacimy za ich utrzymywanie. Przeciętny Polak „produkuje” ok. 320 kg odpadów rocznie. Warto się zastanowić, jak postępować, żeby śmieci powstawało jak najmniej i by można je było zagospodarować.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”