PO ZIMOWISKU

WAŻNY KOMUNIKAT:

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii uczniowie nie przychodzą do szkoły do 10 kwietnia. Odwołane są wszystkie zajęcia wychowawcze i dydaktyczne prowadzone na terenie szkół.
Uczniowie zobowiązani są do realizacji zadań otrzymywanych od nauczycieli - e-Learning.

PO ZIMOWISKUFerie zimowe już za nami. Minęły bardzo szybko. Podobnie niepostrzeżenie minęło również sześć dni zimowiska szkolnego w Wiśle, w którym uczestniczyli nasi uczniowie.

Podczas tegorocznego pobytu ogromnie dużo się działo. Jeździliśmy na nartach i sankach. Oddawaliśmy się wodnemu szaleństwu  w parku wodnym Tropikana. Historii i etnografii uczyliśmy się podczas spotkań z lokalnymi artystami. Pan Kawulok bardzo interesująco opowiadał o tym, jak dawniej mieszkało się w istebniańskiej chacie i jakich sprzętów używali jego przodkowie. Pan Józef Broda, który zaszczycił nas swoją obecnością w Wilii Urocza śpiewająco i gawędowo przekazał nam swoją filozofię życia i udzielił ciekawych wskazówek, jak żyć, aby czuć się spełnionym i szczęśliwym.

Podczas pobytu nie zabrakło także sportowych emocji. Na pięknej hali sportowej dwukrotnie mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności  w grach zespołowych.

Zimowisko nie byłoby godne, aby nosić taką nazwę, gdyby w jego programie nie znalazł się kulig.
Na saniach, przez las, w towarzystwie spadających płatków śniegu, dotarliśmy do urokliwego miejsca, w którym wszyscy mogli się pożywić i napić cieplutkiej herbaty.

To tylko niektóre  z atrakcji,  w których wzięliśmy udział. Wspomnienia tamtych dni pozostaną z nami z pewnością na długo.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”