WSZYSTKO O DISKO

WAŻNY KOMUNIKAT:

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii uczniowie nie przychodzą do szkoły do 10 kwietnia. Odwołane są wszystkie zajęcia wychowawcze i dydaktyczne prowadzone na terenie szkół.
Uczniowie zobowiązani są do realizacji zadań otrzymywanych od nauczycieli - e-Learning.

WSZYSTKO O DISKOFraszki, pieśni, treny. To gatunki literackie, które tworzył Jan Kochanowski i bardzo trudne dla młodego czytelnika teksty. Da się je oswoić? Okazuje się, że tak. Przekonali się o tym uczniowie klas: 6, 7 i 8 podczas spektaklu „Kochanowski. Wszystko o disko”, który odbył się w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Różne rodzaje muzyki, taniec, dowcip, połączenie stylów: staropolskiego i współczesnego, a w tym wszystkim historia i teksty jednego z najwybitniejszych polskich humanistów. Wszystkie środki wyrazu plus doskonała gra młodych aktorów z teatru ”Fabryka Kultury” sprawiły, że utwory Jana Kochanowskiego już nie są takie nieprzystępne, a ich pojawienie się w arkuszu egzaminacyjnym nie będzie niczym strasznym

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”