MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

WAŻNY KOMUNIKAT:

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii uczniowie nie przychodzą do szkoły do 10 kwietnia. Odwołane są wszystkie zajęcia wychowawcze i dydaktyczne prowadzone na terenie szkół.
Uczniowie zobowiązani są do realizacji zadań otrzymywanych od nauczycieli - e-Learning.

MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  JĘZYKA  OJCZYSTEGO

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji przez cały tydzień uczniowie brali udział w różnego rodzaju aktywnościach: „Językowy QR konkurs”, „Stacje zadaniowe dla młodszych i starszych”, „Ojczysty. Dodaj do ulubionych” i „Mistrz Ortografii w Trzech Odsłonach”.

Powstała też duża kolorowa chmura z naszymi ulubionymi polskimi słowami. Uczniowie klasy siódmej są w trakcie realizacji ogólnopolskiego projektu „Co kryją słowa?”. Jego rezultaty będą opublikowane na platformie eTwinning Live.

A oto nazwiska Szkolnych Mistrzów Ortografii

KLASY 3

I miejsce FRANCISZEK NOSAL

II  miejsce BARTOSZ WOLNY