KLASA 1a

WAŻNY KOMUNIKAT:

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii uczniowie nie przychodzą do szkoły do 10 kwietnia. Odwołane są wszystkie zajęcia wychowawcze i dydaktyczne prowadzone na terenie szkół.
Uczniowie zobowiązani są do realizacji zadań otrzymywanych od nauczycieli - e-Learning.

Na dzień dobry w:

poniedziałek      wtorek       środę

Edukacja wczesnoszkolna

język angielski

religia

wf

------------

23-27 marca

I Edukacja polonistyczna

Proszę, aby dzieci w dalszym ciągu doskonaliły umiejętność czytania. (Należy zwrócić uwagę na znaki interpunkcyjne).

Proszę, aby uczniowie policzyli ile jest sylab, głosek i liter w wyrazach. Proszę napisać je w zeszycie. Na czerwono należy zaznaczyć samogłoski.

Przykład:   poczta - 2 sylaby, 5 głosek, 6 liter

skowronek  ,żaba,planeta,krasnoludek,zakwitają,motyle,szafa,szalik,czapka,pierwiosnek

Na kartce A4 należy narysować i podpisać rośliny, które zakwitają wczesną wiosną - podręcznik „Elementarz odkrywców”; strona 45.

II Edukacja matematyczna

Proszę wejść na stronę www.matzoo.pl  (strona darmowa).

Proszę wybrać - klasa 1

Wybrać dział - MATEMATYKA W PRAKTYCE - 10 tematów i rozwiązać zadania;

Proszę zrobić również dział - POZNAJEMY LICZBY - do tematu 10.

III. Edukacja informatyczna

Proszę wejść na stronę code.org (strona darmowa).

Proszę wybrać język polski.

Następnie należy kliknąć na - rozpocznij naukę.

Proszę wybrać  - KURS 1 - przeznaczony dla początkujących.

Język angielski,

1.   Zapoznajemy się z częściami ciała:

a). Link  :

b). Str 88 -słowniczek w ćw

1. Słuchamy piosenki str 36- pokazujemy swoje części ciała. Uczymy się śpiewać i pokazywać.
  2. Ćwiczenia str 36-39. Ćw 7- Ignorujemy polecenia posłuchaj, tylko rysujemy i mówimy. Str 79 ćwiczenia.
  3. Słuchamy i naśladujemy:

Proszę razem z dzieckiem w niedzielę oglądać rano program pt: „Ziarno”.

O poniedziałku do piątku zachęcam do zapoznania się:  i

--------

do 20 marca

Edukacja wczesnoszkolna

1. Edukacja polonistyczna/przyrodnicza/społeczna:
  2. Ćwiczenia (edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna) do strony 41 włącznie.Ćwiczenia w czytaniu – „Elementarz odkrywców. Podręcznik Klasa 1, część 3”:
    - utrwalenie czytanek – strony: 30, 34, 35;
    - nauka czytanek – strony: 77, 78, 79, 80 i 81.
  3. Proszę przeczytać książkę pod tytułem: „ Niesamowite przygody 10 skarpetek"- uczniowie wypożyczyli lekturę w środę 11 marca 2020 roku.
  4. Proszę wykonać pracę plastyczną dowolną techniką - Jak wyobrażasz sobie „PANIĄ WIOSNĘ?” na kartce A4.
  5. Nauka wiersza pt,,Pierwiosnek'' podręcznik str 42, oraz nauka wiersza o samogłoskach - dzieci miały na karcie pracy

Edukacja matematyczna:

1. Ćwiczenia / Matematyka do strony 31 włącznie.
    2. Ćwiczenia w liczeniu w zakresie 17 bez przekraczania progu dziesiątkowego.
    3. Zachęcam do zalogowania się i ćwiczeń z matematyki na stronie Matlandia

Angielski,

Wykonaj ćwiczenia: str od 71-78 . Dodatkowo można wykonać str 25-26 i 35 (dla chętnych uczniów)- jeśli w poleceniu pojawia się 'posłuchaj" ignorujemy to polecenie i tylko kolorujemy na wybrany kolor oraz wymawiamy kolorowane słowa.
Proszę również zachęcić dzieci aby po zrobieniu strony postarały się opisać obrazki ustnie na miarę swoich możliwości np. It's a big blue and white ball. It's a circle. It isn't a kite. itp
Można także pobrać darmową aplikację Khan Academy Kids dla dzieci szczególnie zainteresowanych językiem angielskim. Są tam zadania, opowiadania, filmy przyrodnicze dla dzieci młodszych i starszych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”