KLASA 1b

WAŻNY KOMUNIKAT:

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii uczniowie nie przychodzą do szkoły do 10 kwietnia. Odwołane są wszystkie zajęcia wychowawcze i dydaktyczne prowadzone na terenie szkół.
Uczniowie zobowiązani są do realizacji zadań otrzymywanych od nauczycieli - e-Learning.

Na dzień dobry w:

poniedziałek      wtorek   środę

edukacja wczesnoszkolna

język angielski

religia

wf

------------

23-27 marca

I. Edukacja polonistyczna
1. Proszę, aby dzieci w dalszym ciągu doskonaliły umiejętność czytania. (Należy zwrócić uwagę na znaki interpunkcyjne).
2. Proszę, aby uczniowie policzyli ile jest sylab, głosek i liter w wyrazach. Proszę napisać je w zeszycie. Na czerwono należy zaznaczyć samogłoski.
Przykład:
poczta - 2 sylaby, 5 głosek, 6 liter
skowronek, żaba, planeta, krasnoludek, zakwitają, motyle, szafa, szalik, czapka, pierwiosnek
3. Proszę, żeby uczniowie nauczyli się na pamięć wiersza Władysława Broniewskiego pod tytułem „Pierwiosnek”. Podręcznik „Elementarz odkrywców”; strona 42.
4. Na kartce A4 należy narysować i podpisać rośliny, które zakwitają wczesną wiosną - podręcznik „Elementarz odkrywców”; strona 45.

II. Edukacja matematyczna

Proszę wejść na stronę www.matzoo.pl (strona darmowa).
Proszę wybrać - klasa 1
Wybrać dział - MATEMATYKA W PRAKTYCE - 10 tematów i rozwiązać zadania;
Proszę zrobić również dział - POZNAJEMY LICZBY - do tematu 10.

III. Edukacja informatyczna

Proszę wejść na stronę code.org (strona darmowa).
Proszę wybrać język polski.
Następnie należy kliknąć na - rozpocznij naukę.
Proszę wybrać - KURS 1 - przeznaczony dla początkujących.
IV. Zachęcam do nauki poprzez zabawę: gry planszowe, puzzle, konstrukcje z klocków.

Język angielski,

1.   Zapoznajemy się z częściami ciała:

a). Link:

b). Str 88 -słowniczek w ćw

1. Słuchamy piosenki str 36- pokazujemy swoje części ciała. Uczymy się śpiewać i pokazywać.
  2. Ćwiczenia str 36-39. Ćw 7- Ignorujemy polecenia posłuchaj, tylko rysujemy i mówimy. Str 79 ćwiczenia.
  3. Słuchamy i naśladujemy:

Proszę razem z dzieckiem w niedzielę oglądać rano program pt: „Ziarno”.

O poniedziałku do piątku zachęcam do zapoznania się:  oraz

-----------

do 20 marca

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA,

I Edukacja polonistyczna/przyrodnicza/społeczna:
1. Ćwiczenia (edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna) do strony 41 włącznie.
2. Ćwiczenia w czytaniu – „Elementarz odkrywców. Podręcznik Klasa 1, część 3”:
- utrwalenie czytanek – strony: 30, 34, 35;
- nauka czytanek – strony: 77, 78, 79, 80 i 81.
3. Proszę przeczytać książkę pod tytułem: „CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!” Waldemara Cichonia - uczniowie wypożyczyli lekturę w środę 11 marca 2020 roku.
4. Proszę wykonać pracę plastyczną dowolną techniką - Jak wyobrażasz sobie „PANIĄ WIOSNĘ?” na kartce A4.
5. Obserwacja pogody - kalendarz pogody – kartę pracy dzieci otrzymały w środę.
II. Edukacja matematyczna:
1. Ćwiczenia / Matematyka do strony 31 włącznie.
2. Ćwiczenia w liczeniu w zakresie 17 bez przekraczania progu dziesiątkowego.

JĘZYK ANGIELSKI,

Wykonaj ćwiczenia: str od 71-78. Dodatkowo można wykonać str 25-26 i 35 (dla chętnych uczniów)- jeśli w poleceniu pojawia się 'posłuchaj" ignorujemy to polecenie i tylko kolorujemy na wybrany kolor oraz wymawiamy kolorowane słowa.
Proszę również zachęcić dzieci aby po zrobieniu strony postarały się opisać obrazki ustnie na miarę swoich możliwości np. It's a big blue and white ball. It's a circle. It isn't a kite. itp
Można także pobrać darmową aplikację Khan Academy Kids dla dzieci szczególnie zainteresowanych językiem angielskim. Są tam zadania, opowiadania, filmy przyrodnicze dla dzieci młodszych i starszych

----------

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”