KLASA 2b

WAŻNY KOMUNIKAT:

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii uczniowie nie przychodzą do szkoły do 10 kwietnia. Odwołane są wszystkie zajęcia wychowawcze i dydaktyczne prowadzone na terenie szkół.
Uczniowie zobowiązani są do realizacji zadań otrzymywanych od nauczycieli - e-Learning.

30.03 - 03.04

Edukacja wczesnoszkolna

język angielski

religia

WF - Ćwiczenia ogólnorozwojowe w różnych płaszczyznach.

Zaproś do zabawy rodziców i rodzeństwo.

---------------------

30.03 - 03.04

WF - Ćwiczenia ogólnorozwojowe w różnych płaszczyznach. Zaproś do zabawy rodziców i rodzeństwo.

23 - 27 marca

Transmisja online – Temat: „A ja rosnę”. Czytanie tekstu Zofi Staneckiej „Olbrzymy i krasnoludki” Wypowiedzi na temat tekstu. Zadania w ćwiczeniach- .Ukladanie i pisanie zdań złożonych. Tworzenie rodziny wyrazów {mały}. Układanie wyrazów dodając sylaby do czasownika „rosnę”. Zdrobnienia i zgrubienia.wyrazów. „Zdrowe danie_ wykonanie pracy przestrzennej. Układanie  i rozwiązywanie zadań tekstowych- doskonalenie umijętności matematycznych (figury geometryczne, pomiary długości, zegarowe, pojęcie długu i raty)

Karty pracy – zadania tekstowe

Zasady dbania o wzrok – na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Sowa” Praca w ćwiczeniach- pisanie zwrotów z nie (nie należy, nie trzeba, nie wolno}. Utrwalenie pisowni z ó zamkniętym. Pisanie w wyrazów z ó zamkniętym – potyczki ortograficzne s. 20 – 22.  Rozszerzenie zakresu liczbowego do 100 – tworzenie zbiorów dziesięcioelementowych, liczenie pełnymi dziesiątkami, obliczenia pieniężne.

Spotkanie z Brzechwą – warsztaty online
Na podstawie wiersza Czesława Janczarskiego „O krasnoludkowym zębie i o dobrej radzie” układanie i zapisywanie rad dotyczących dbania o zęby.

Rola przecinka w zdaniu. Utrwalenie pisowni glosek miękkich w liczebnikach i zakończeniach rzeczowników. Obliczenia pieniężne, poznawanie siły nabywczej pieniędzy.

Zagadki i ćwiczenia językowe z zakończeniem uje – krzyżówka. Obliczenia pieniężne – wprowadzenie pojęcia grosz – wyrażenia dwumianowane – zadania tekstowe – praca w ćwiczeniach

Podręcznik – s.38 – 45 ćw 48-57

Matematyka: - P. s. 24 – 25 Ćw. 34-38

Proszę razem z dzieckiem w niedzielę oglądać rano program pt: „Ziarno”.

O poniedziałku do piątku zachęcam do zapoznania się:   oraz

Praktycznie realizujemy ćwiczenia zgodnie z:

--------------

do 20 marca

Edukacja wczesnoszkolna

Praca inspirowana opowiadaniem M. Węgrzeckiej „Dama ze spadochronem”. Wyszukanie w tekście nazwy dawnych strojów. Praca z podręcznikiem „Elementarz Odkrywców”. Praca w ćwiczeniach: Na podstawie tekstu „Dama ze spadochronem” – rozwiązywanie krzyzówki. Rozwijanie zdań za pomocą pytań o podmiot i orzeczenie. Doskonalenie rachunku pamięciowego. Zadania tekstowe doskonalące umiejętność mnożenia i dzielenia.

Zapoznanie z materiałem zamieszczonym w opracowaniu pod poniższym linkiem:

Dzień Odkrywców- Praca z tekstem informacyjnym W. Widłaka „Kto to wymyślił”. Doskonalenie czytania ze zrozumieniem. Wykonanie zadania w ćwiczeniach s. 34 – 35.

„W marcu jak w garncu” czytanie tekstu- rodzaje rzeczowników- rozpoznawanie ich i nazywanie. Pisanie zdań na  temat marcowej pogody. Pisownia z rz wymiennym.  Potyczki ortograficzne

Udostępnienie epodręcznika z matematyki pod poniższym linkiem

Czytanie tekstu  A. Sójki „Chlapacze”wysłuchanie opowiadania przez rodzica i ocenienie czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe. Uzupełniania zdań wybranymi wyrazami z ramki. Tworzenie rodziny wyrazów. Doskonalenie umiejętności dzielenia. Dzielenie liczb w zakresie 30. Ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań złożonych. Obliczenia pieniężne. Obliczenia wagowe i kalendarzowe, figury symetryczne-

ćwiczenia od s. 25 - 33