KLASA 2b
  • sp35.jpg

22 - 25.06.2020

religia

wf: Rozwijamy sprawność fizyczną podczas zabawy. Czy potrafisz wykonać wszystkie ćwiczenia które pokazane są na filmie ???  Zaproś do zabawy rodzica lub rodzeństwo.      Butelki z wodą możesz zastąpić kubeczkami lub garnuszkami..

15 - 19.06.2020

religia

wf: Ćwiczenia ogólnorozwojowe w formie zabawy z wykorzystaniem pluszaków. Na pewno masz w domu pluszaki,wykorzystaj je do ćwiczeń i zabawy tak jak to zrobiła Kasia. Jeżeli ilość powtórzeń jest dla Ciebie za duża, możesz ograniczyć się tylko do jednego powtórzenia każdego ćwiczenia.

08 - 12.06.2020

religia

wf: Rozwijamy celność rzutu oraz szybkość reakcji i koordynację. Pobaw się sam lub zaproś do zabawy rodziców i rodzeństwo.  Jeżeli nie masz w domu woreczków,poproś mamę o woreczki ryżu lub kaszy :)

01 - 05.06.2020

religia

wf:  Poprawiamy swoją koordynację ruchową za pomocą prostych przyborów.  Zaproś do zabawy rodzica lub rodzeństwo i sprawdź kto ma lepszą koordynację.

25 - 29.05.2020

religia

wf: Ćwiczymy równowagę. Zobacz film i spróbuj wytrzymać w pozycji "Jaskółka" jak najdłużej.

18 - 22.05.2020

religia

wf: Zabawy i ćwiczenia na wesoło w domu. Zachęć do zabawy z koszulką rodzeństwo i rodziców.

11 - 15.05.2020

religia

wf: Ćwiczenia koordynacyjne z piłką. W wolnej chwili w obecności rodzica spróbuj wykonać kilka ćwiczeń z dowolną piłką. Pamiętaj o dostosowaniu ćwiczenia do posiadanej powierzchni.

04 - 08.05.2020

wf

------------------

27 - 30.04.2020

religia

wf -  W przerwach między lekcjami przy komputerze wykonuj 5 ćwiczeń :
                      1.Bieg w miejscu 30 sek

2.Stojąc w lekkim rozkroku wykonaj 10 krążeń rąk w przód potem 10 krążeń rąk w tył.

3.Wykonaj 10 skłonów w przód,spróbuj utrzymać nogi proste w kolanach i dotykać za każdym razem rękami do podłogi.

4.Wykonaj 10 przysiadów tak aby pięty nie odrywały się od podłogi.

5.Wykonaj 10 "pajacyków".

------------------

20 - 24.04.2020

religia

wf  - Moja droga do zdrowia. W wolnej chwili przeczytaj (możesz z rodzicami) i odpowiedz sobie na pytanie  czy twoja droga do zdrowia wygląda tak jak na obrazku.

15 - 17.04.2020

WF

06 - 08.04.2020

WF

30.03 - 03.04

religia

WF - Ćwiczenia ogólnorozwojowe w różnych płaszczyznach.

Zaproś do zabawy rodziców i rodzeństwo.

---------------------

30.03 - 03.04

WF - Ćwiczenia ogólnorozwojowe w różnych płaszczyznach. Zaproś do zabawy rodziców i rodzeństwo.

23 - 27 marca

Transmisja online – Temat: „A ja rosnę”. Czytanie tekstu Zofi Staneckiej „Olbrzymy i krasnoludki” Wypowiedzi na temat tekstu. Zadania w ćwiczeniach- .Ukladanie i pisanie zdań złożonych. Tworzenie rodziny wyrazów {mały}. Układanie wyrazów dodając sylaby do czasownika „rosnę”. Zdrobnienia i zgrubienia.wyrazów. „Zdrowe danie_ wykonanie pracy przestrzennej. Układanie  i rozwiązywanie zadań tekstowych- doskonalenie umijętności matematycznych (figury geometryczne, pomiary długości, zegarowe, pojęcie długu i raty)

Karty pracy – zadania tekstowe

Zasady dbania o wzrok – na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Sowa” Praca w ćwiczeniach- pisanie zwrotów z nie (nie należy, nie trzeba, nie wolno}. Utrwalenie pisowni z ó zamkniętym. Pisanie w wyrazów z ó zamkniętym – potyczki ortograficzne s. 20 – 22.  Rozszerzenie zakresu liczbowego do 100 – tworzenie zbiorów dziesięcioelementowych, liczenie pełnymi dziesiątkami, obliczenia pieniężne.

Spotkanie z Brzechwą – warsztaty online
Na podstawie wiersza Czesława Janczarskiego „O krasnoludkowym zębie i o dobrej radzie” układanie i zapisywanie rad dotyczących dbania o zęby.

Rola przecinka w zdaniu. Utrwalenie pisowni glosek miękkich w liczebnikach i zakończeniach rzeczowników. Obliczenia pieniężne, poznawanie siły nabywczej pieniędzy.

Zagadki i ćwiczenia językowe z zakończeniem uje – krzyżówka. Obliczenia pieniężne – wprowadzenie pojęcia grosz – wyrażenia dwumianowane – zadania tekstowe – praca w ćwiczeniach

Podręcznik – s.38 – 45 ćw 48-57

Matematyka: - P. s. 24 – 25 Ćw. 34-38

Proszę razem z dzieckiem w niedzielę oglądać rano program pt: „Ziarno”.

O poniedziałku do piątku zachęcam do zapoznania się:   oraz

Praktycznie realizujemy ćwiczenia zgodnie z:

--------------

do 20 marca

Edukacja wczesnoszkolna

Praca inspirowana opowiadaniem M. Węgrzeckiej „Dama ze spadochronem”. Wyszukanie w tekście nazwy dawnych strojów. Praca z podręcznikiem „Elementarz Odkrywców”. Praca w ćwiczeniach: Na podstawie tekstu „Dama ze spadochronem” – rozwiązywanie krzyzówki. Rozwijanie zdań za pomocą pytań o podmiot i orzeczenie. Doskonalenie rachunku pamięciowego. Zadania tekstowe doskonalące umiejętność mnożenia i dzielenia.

Zapoznanie z materiałem zamieszczonym w opracowaniu pod poniższym linkiem:

Dzień Odkrywców- Praca z tekstem informacyjnym W. Widłaka „Kto to wymyślił”. Doskonalenie czytania ze zrozumieniem. Wykonanie zadania w ćwiczeniach s. 34 – 35.

„W marcu jak w garncu” czytanie tekstu- rodzaje rzeczowników- rozpoznawanie ich i nazywanie. Pisanie zdań na  temat marcowej pogody. Pisownia z rz wymiennym.  Potyczki ortograficzne

Udostępnienie epodręcznika z matematyki pod poniższym linkiem

Czytanie tekstu  A. Sójki „Chlapacze”wysłuchanie opowiadania przez rodzica i ocenienie czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe. Uzupełniania zdań wybranymi wyrazami z ramki. Tworzenie rodziny wyrazów. Doskonalenie umiejętności dzielenia. Dzielenie liczb w zakresie 30. Ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań złożonych. Obliczenia pieniężne. Obliczenia wagowe i kalendarzowe, figury symetryczne-

ćwiczenia od s. 25 - 33