KLASA 3a

06 - 08.04.2020

-------------------

23-27 marca

Spotkanie z lekturą H. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”. Opracowanie lektury.  Ilustracja do wybranego wydarzenia. Łabędź z orgiami.

Nauczanie zdalne przez Skype. Dzieciom, które nie uczestniczą w nauczaniu zdalnym będą przesłane karty pracy do wykonania.

Wypowiedzi na temat zwiastunów wiosny na podstawie własnych obserwacji oraz wiersza Tomasza Plebańskiego „Wiosenne przebudzenie”. Wyjaśnienie poetyckich określeń. Układanie pytań do wywiadu z wiosną. Pisownia wyrazów z ż i rz – uzupełnianie luk. Nazwy kolorów jako określenia rzeczownika. Samodzielne pisanie rozwinięcia i zakończenia opowiadania.

Rozmowa o odczuciach i przeżyciach związanych z wiosną na podstawie własnych doświadczeń oraz tekstu Jerzego Jesionowskiego „Co robimy wiosną?”. Prawda i fałsz w zdaniach i wypowiedziach. Przekształcanie przewrotnego tekstu. Twórcza, spełniająca podane warunki pisemna wypowiedź o wiosennej łące i pogodzie. Pisownia wyrazów z rz.

Wiosenna hodowla roślin – założenie hodowli fasoli.

Obliczenia w zakresie 100 z wykorzystaniem czterech działań – powtórzenie wiadomości.
Obliczenia w zakresie czterech działań – jednostki czasu i długości.
Obliczenia temperatury, zegarowe i pieniężne. Rozszerzenie zakresu liczbowego do 1000 – porównywanie, dodawanie i odejmowanie setek.

Sprawdzam siebie. Kubizm – teoria malarstwa

Wypowiedzi na temat zwiastunów wiosny na podstawie opowiadania Wojciecha Widłaka „Z wiosną na ratunek” i własnych obserwacji. Ocena zachowania głównego bohatera opowiadania. Czasowniki w liczbie mnogiej zakończone na -li, -ły.

Opis krzewu kwitnącej forsycji. Zwiastuny wiosny – pogoda i świat przyrody ożywionej.

Wysłanie kart pracy z matematyki, wypełnienie i przesłanie na maila n-la lub WhatsAppa .

Praca na Instalingu  - ortografia, Squla, code.org

kontakt przez WhatsAppa lub Vulcan

Proszę razem z dzieckiem w niedzielę oglądać rano program pt: „Ziarno”.

O poniedziałku do piątku zachęcam do zapoznania się:

---------

do 20 marca

Edukacja wczesnoszkolna

Zrk:  Wycinanie z papieru, łączenie elementów – Bocian – wysłanie rodzicom na maila karty pracy, po jej wydrukowaniu, dzieci   wykonują pracę, robią zdjęcie, przesyłają do nauczyciela. Dzieci, które nie mają drukarki wykonują samodzielnie prace.

Założenie kont na platformie Squla – zapoznanie   dzieci z działaniem platformy, kontakt przez WhatsAppa lub Vulcan

Czytanie lektury „Brzydkie kaczątko” - https://lektury.gov.pl/czytaj/brzydkie-kaczatko

Praca na Instalingu  - ortografia, Squla. Wypełnianie kart pracy z matematyki – Doskonalenie dodawanie i odejmowanie w zakresie 100.

Kodowanie na stronie code.org,

Uzupełnianie kart pracy z matematyki – Mnożenie i dzielenie w zakresie 100

Założenie grupy na Skype,

Nauczanie zdalne przez Skype czytanie tekstu informacyjnego „Zdobywcy wszechświata” – rozmowa nt. Układu Słonecznego. Oglądanie filmu  https://www.youtube.com/watch?v=0f_gB3MQsjU.

Rozwiązywanie rebusów- wielka litera w nazwach ciał niebieskich. Liczebniki porządkowe – uzupełnianie zdań. Makieta lub rysunek Układu Słonecznego . Zapisać w zeszycie temat:  Układ Słoneczny, przepisać tekst o pisowni wielką literą nazw ciał niebieskich.

Wypisać nazwy planet w kolejności alfabetycznej.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Tutaj znajdziesz oferty czekających na Ciebie szkół naszego regionu i złożysz zgłoszenie: