KLASA 3b

WAŻNY KOMUNIKAT:

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii uczniowie nie przychodzą do szkoły do 10 kwietnia. Odwołane są wszystkie zajęcia wychowawcze i dydaktyczne prowadzone na terenie szkół.
Uczniowie zobowiązani są do realizacji zadań otrzymywanych od nauczycieli - e-Learning.

edukacja wczesnoszkolna

język angielski

religia

---------------

23-27 marca

Edukacja wczesnoszkolna

"Wiosenne przebudzenie" podręcznik str.51, wykonaj w zeszycie ćw. nr 1, napisz kilka zdań w zeszycie na ten temat.

Ćwiczenie str. 60,61

"Co robimy wiosną?" podręcznik str. 52,53. Ćwiczenia str. 62,63.

"Z wiosną na ratunek" podręcznik str. 55,56, ćwiczenia str. 64,65

Potyczki ortograficzne str. 54,55,56,57,58,59  (każdego dnia jedną stronę) - Pisownia "nie" z czasownikami, rzeczownikami i przymiotnikami.

Sztuka pisania opisu, podręcznik str. 57 Opis krzewu forsycji, napisanie w zeszycie przedmiotowym z j. polskiego i przesłanie do nauczyciela.

Nadal czytanie lektury pt." Karolcia" - wykonanie ilustracji do książki, bohaterka lub jej wybrana przygoda z niebieskim koralikiem. (przesłanie zdjęcia pracy do nauczyciela"

Karty pracy z wiązane z tematyką wiosenną. z Printoteki. np. "Wiosenne rebusy", Krzyżówka z Ó/U, rodziny wyrazów,

Wykreślanki z Ż, ą i ę, z ś / si.

Edukacja przyrodnicza - "Jak rosną żaby", opisać i jeśli ktoś będzie chętny zilustrować w zeszycie, wykorzystać przesłaną kartę pracy. (odesłać zdjęciem do nauczyciela).

Edukacja matematyczna - "Sprawdzam siebie" ćwiczenia str. 32,33, powtórzenie mnożenia i dzielenia liczb w zakresie 100.  (przesłanie zdjęcia do nauczyciela), rymowanki na mnożenie - karty pracy.

Wykonanie w ćwiczeniach str. 34,35,36,37,38,39.

Wykonanie kolejnej pracy plastycznej dowolną techniką 'Wszystko kwitnie wkoło" (przesłanie do nauczyciela)

Zajęcia komputerowe: dowolne ćwiczenia ze str. www.code.org  oraz przesłanie kart pracy na kodowanie ze strony Printoteka.pl

Proszę razem z dzieckiem w niedzielę oglądać rano program pt: „Ziarno”.

O poniedziałku do piątku zachęcam do zapoznania się:      oraz

-------------

do 20 marca

Edukacja wczesnoszkolna

Z matematyki  ćwiczenia do str. 24,25,26,27,28,29,30, 31  ćwiczyć tabliczkę mnożenia w zakresie 100. Ćwiczenie mnożenia na stronie: Https:/wordwall.net/play/944/190/463   oraz https:/wordwall.net/play/483/606/493
J. Polski następujące tematy: "Zaproszenie do galerii sztuki" str. 42,43 podręcznik i ćwiczenia str. 48, 49, 50.
"Historia fotografii str. 44, ćwiczenia str. 51,52.
"Truskawka" podręcznik str. 45, 46 ćwiczenia str. 53,54.
Podręcznik str. 47 Rodziny wyrazów - poćwiczyć, nauczyć się co to rodzina wyrazów.
Podręcznik str. 48, 49 "Przyroda regionów Polski", ćwiczenia str.55, 56,57.
Podręcznik str. 50 " Muzea dla wszystkich", proszę wypisać w zeszycie nazwy muzeum i co w nich się znajduje.
Ćwiczenia "Dzień Odkrywców" str. 58,59
W Potyczkach ortograficznych do str. 54,
Poza tym dzieci czytają lekturę "Karolcia", wypożyczona w środę w szkole lub na https:/lektury.gov.pl/
Z plastyki proszę zrobić pracę dowolną techniką "Kwiaty wiosenne", kartka A4.
Do tego inspiracje do krótkich zabaw przy komputerze:
www.code.org
www.kilkankowo.pl

----------

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”