• d3sl.jpg
  • sp35.jpg

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZACHĘCA i INSPIRUJE

ZASADY FUNKCJONOWANIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ od 1 czerwca 2020 r.

Wykaz bibliotek cyfrowych i innych źródeł ebooków oraz audiobooków

Dla uczniów klas 8 i nie tylko

WYNIKI KONKURSU NA ILUSTRACJĘ DO KSIĄŻKI DLA UCZNIÓW KLAS I I II

Uwaga konkurs:)

Prezydent Miasta Katowice, pan Marcin Krupa, ogłosił konkurs "Zaczytane Katowice". Udział w nim nie wymaga jakiegoś ogromnego wysiłku, natomiast wygrać można bon o wartości 500 zł. Gra warta więc jest świeczki:).
Zachęcamy wszystkich naszych uczniów do udziału w czytelniczych zmaganiach😀 Szcegóły znajdziecie tutaj:    a regulamin tutaj

Biblioteki zamknięte. Chcesz poczytać. Można skorzystać z oferty platformy Publio. Można tutaj znaleźć bezpłatne e-booki.

Wszystkich chętnych zapraszamy również do udziału w szkolnym konkursie ze znajomości treści książki "Magiczne drzewo. Czerwone drzewo" A. Maleszki.
Pobierz zadania w wersji    lub

KĄCIK CZYTELNICZY  dla wszystkich chętnych

propozycje:

NAJNOWSZE:    i

dla KLAS I-III

Dla najmłodszych

Konkurs na ilustrację do książki dla uczniów klas I i II

Przeczytaj fragment wybranej lektury lub odsłuchaj darmowy fragment audiobooka:

„ Szewczyk Dratewka”      lub

„Niesamowite przygody 10 skarpetek”

„Niezwykłe przygody Detektywa Pozytywki” -

„Cukierku Ty łobuzie”,

Samodzielnie wykonaj ilustrację do fragmentu wybranej lektury (narysuj co chcesz: zdarzenie lub portret bohatera , technika dowolna, kartka A4).

Zdjęcie pięknej, kolorowej ilustracji należy przesłać  na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs na komiks dla klas III

Przeczytaj fragment lektury Dzieci z Bullerbyn lub odsłuchaj darmowy fragment audiobooka:

Przedstaw wybraną przygodę dzieciaków z Bullerbyn w formie komiksu. Format – kartka A4.

Zdjęcie gotowej pracy należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Tutaj znajdziesz oferty czekających na Ciebie szkół naszego regionu i złożysz zgłoszenie: