WAŻNY KOMUNIKAT:

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii uczniowie nie przychodzą do szkoły do 10 kwietnia. Odwołane są wszystkie zajęcia wychowawcze i dydaktyczne prowadzone na terenie szkół.
Uczniowie zobowiązani są do realizacji zadań otrzymywanych od nauczycieli - e-Learning.

"Zabawy dla dzieci"
"Fantazyjne zwierzątka"
"Kodowanie na dywanie". W załączniku zakodowane obrazki. Należy je narysować stosując się do kodu i kolorów

"Ruletka z ćwiczeniami do wf-u". W świetlicy często spędzamy czas ruszając się, poprzez zabawy, wyjścia na boisko szkolne i ćwiczenia poranne na dywanie dlatego zróbcie sobie każdego dnia dawkę ruchu z proponowaną ruletką

"Wyturlaj psa".   Propozycja fajnej zabawy. Potrzebne materiały to: kartka papieru, kredki lub mazaki, kostka
Instrukcja

Turlamy kostka i kolejno sprawdzamy co nam wyszło pod każdym nr kostki od 1do 6 są rysunki części psa.
Turlając kolejno wybieramy co nam wyszło i rysujemy na kartce. (głowa, tułów, pyszczek, oczy, ogon.)
Gdy praca będzie już cała można ją pokolorować według swojego pomysłu.
"Bocian" - wykonanie obrazka wiosennego XXL z kilku kartek. Wydrukuj i złóż puzzle, sklej i pokoloruj.
"Bazie i bocian" kolejne zadanie

Zadania dla bystrzaków:

-----------------------

Zachęcamy do przesyłania zdjęć wykonanych prac na adres szkoły.

1. Praca plastyczna ,,Jaskółka’’

Materiały:

• pasek czarnego papieru 3x 20 cm ( tułów i głowa)
  • pasek białego papieru 3 x11 cm (brzuch)
  • pasek czarnego papieru 9x 16 cm (skrzydła )
  • kawałek czerwonego papieru 1x 2 cm (dziób)
  • 2 paski niebieskiego i białego papieru 3 x 29 cm (oczy)
  • nożyczki i klej

Wykonanie

2. Szukamy pierwszych oznak wiosny.
Polecenie: Wyjrzyj przez okno i sprawdź czy już widzisz wiosnę? Wykonaj dowolną techniką pracę plastyczną pt."Wiosna za mim oknem".

3. Jak prawidłowo myć ząbki?
 Obejrzyj bajkę    i porozmawiaj z rodzicami o myciu zębów.

4. Przypomnienie treści baśni „Brzydkie kaczątko”.  Łabędzie na stawie – wykonanie ptaka techniką orgiami.

Potrzebne materiały:  dwie kartki formatu A4

- z jednej wykonujemy łabędzia wg instrukcji

- na drugiej kartce malujemy jezioro, staw i przyklejamy zrobionego wcześniej łabędzia (łabędzie, może być kilka).

- wykańczamy  pracę materiałami, które posiadamy.

5. Praca MOTYL

Materiały:
- nożyczki, klej, ołówek, cyrkiel, kolorowy papier do ozdabiania
- 2 kółka z kolorowego papieru pasek papieru
- 2 kolorowe kartki o wymiarach 18x 14cm, drewniany patyczek do szaszłyków

6. Praca TULIPAN

Będą potrzebne 2 kwadratowe karteczki na łodyżkę nieco większa.W załączeniu zdjęcia jak wykonać tulipana krok po kroku.

Wykonanie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”