WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA
  • d3sl.jpg
  • sp35.jpg

Podręczniki dla pierwszoklasistów są bezpłatne. Dzieci otrzymają je na początku roku szkolnego. Korzystać będą z podręcznika „Elementarz odkrywców” oraz odpowiednio dobranych zeszytów ćwiczeń. Uczniowie klasy I otrzymają również bezpłatnie podręcznik i ćwiczenia do nauki języka angielskiego. Rodzice dokonują zakupu katechizmu do nauki religii (istnieje możliwość zakupu podręcznika przez księdza - katechetę we wrześniu).

Tornister:

Przy wyborze tornistra, proszę zwrócić uwagę, aby kryterium wyboru nie była estetyka tornistra, ale lekkość i wygoda dla dziecka. Proszę wziąć pod uwagę przede wszystkim jego ciężar ( niektóre ważą ok. 2 kg ) +  przybory, zeszyty, śniadaniówka, bidon (butelka z piciem) = ok. 4-5 kg

Drugim ważnym kryterium jest to, aby nie był zbyt sztywny, ponieważ włożenie  do niego przyborów jest bardzo utrudnione, ograniczone.

Piórnik:

Najbardziej praktyczne są piórniki typu „jamnik” – są lekkie, pojemne (piórniki tzw. „piętrowe” są duże, ciężkie, zajmują dużą miejsca w tornistrze)

Wyposażenie piórnika:

• ołówki (B2 –   miękkie);
  • temperówka zamykana;
  • gumka do ścierania, koniecznie miękka;
  • kredki ołówkowe (miękki wkład) 6 kolorów;
  • nożyczki;
  • klej w sztyfcie;
  • linijka 15 -20 cm;

Proszę się wstrzymać z zakupem pióra, będziemy z niego korzystać później.

Zeszyty:

• 16 kartkowy w 3 linie (tzw. cienkie, kolorowe  linie) do edukacji polonistycznej
  • 16 kartkowy w kratkę (bez marginesów) do edukacji matematycznej,

Przy zakupie zeszytów proszę zwrócić uwagę na grubość kartek. Cienkie kartki przy dużym nacisku ołówka, przy ścieraniu gumką dziurawią się, a przy pisaniu piórem przebijają atrament.

Materiały plastyczne:

• 2 tekturowe teczki na gumkę;
  • plastelina – od 8 do 10 kolorów (nie jest konieczna większa ilość kolorów);
  • pastele suche i olejne - od 8 do 10 kolorów (nie jest konieczna większa ilość kolorów);
  • 2 bloki rysunkowe kartkiA4 białe;
  • 1 blok A4 papieru kolorowego
  • 2 bloki techniczne A4 białe – grubość kartek 250g;
  • 1 blok techniczny A4 kartki kolorowe;
  • zeszyt papierów kolorowych A4;
  • bibułka marszczona mix.

Farb i pędzelków na razie proszę nie kupować.

Strój do wychowania fizycznego:

• biała koszulka bawełniana z krótkim rękawem;
  • spodenki ciemne – czarne, granatowe;
  • obuwie sportowe koniecznie na białej podeszwie;
  • worek

Strój galowy:

Dziewczynki – biała bluzeczka, czarna lub granatowa spódniczka

Chłopcy – biała koszula, czarne lub  granatowe spodnie  (mogą być schludne ciemne dżinsy)

Inne:

Śniadaniówka, bidon, okładki na książki i zeszyty, naklejki

W związku z niepewną sytuacją epidemiczną, która może skutkować koniecznością wprowadzenia kolejnych epizodów zdalnego nauczania w następnym roku szkolnym, uważamy, że zasadne byłoby zabezpieczenie uczniom odpowiedniej bazy umożliwiającej bezproblemowe kontynuowanie nauki na odległość (np. tablet, laptop, komputer z mikrofonem, głośnikami i kamerką)

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Tutaj znajdziesz oferty czekających na Ciebie szkół naszego regionu i złożysz zgłoszenie: