MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POKOJU - The Peace Crane project
  • d18.jpg
  • edjo1_2.jpg
  • z0.jpg
  • z1.jpg
  • z2.jpg
  • z4.jpg
install Joomla to Inmotion

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POKOJU - The Peace Crane project

21 września w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pokoju. Z tej okazji klasa 4a oraz 1a wzięły udział w międzynarodowym projekcie The Peace Crane Project, którego celem jest propagowanie pokoju na świecie poprzez wykonywanie żurawi metodą origami. Naszymi żurawiami pokoju dzielimy się z uczniami z Urugwaju, Kanady, Teksasu oraz Izraela. Mamy nadzieję, że nasze żurawie przyczynią się do uświadamiania naszych rówieśników o tym, że wojna nie jest rozwiązaniem. Również my skłaniamy się ku refleksji o naszych codziennych wyborach i działaniach, w których decydujemy o tym, jak wyglądają nasze relacje z innymi. Pragniemy również zwrócić uwagę na postać, bez której nie byłoby tego projektu oraz tysięcy pokojowych żurawi na całym świecie - Sadako Sasaki. W wieku 2 lat przeżyła eksplozję amerykańskich bombowców zrzuconych na japońskie miasto Hiroszimę. Kilka lat później zachorowała na białaczkę popromienną. Marząc o powrocie do zdrowia, postanowiła złożyć ponad 1000 żurawi, co według starej japońskiej legendy spełniłoby jej marzenie o powrocie do zdrowia. Dziewczynka ułożyła 1300 żurawi, niestety przegrała walkę z chorobą i zmarła w wieku 12 lat. Choć nie ocaliła swojego życia, Sadako Sasaki rozpoczęła światowy ruch pokoju, w którym dzieci na całym świecie łączą się w pamięci o niej oraz o tym, że nie ma nic cenniejszego niż wolność, pokój oraz wzajemna życzliwość. Tego życzą wszystkim uczniowie naszej szkoły, wysyłamy dużo miłości!

Ogłoszenia różne

Świetlica 2020/21 - dokumenty

UWAGA:

2 listopada to dzień wolny od zajęć dydaktycznych w naszej szkole. Świetlica działa w godzinach od 7:30 do 15:00. Stołówka nieczynna – obiady nie będą wydawane.


- karta zapisu do świetlicy

- oświadczenie - zał. nr 1 

- regulamin świetlicy


W naszej szkole nie używamy telefonów komórkowych


Profilaktyka zdrowotna - koronawirus

W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz polecamy Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: kliknij

Infolinia: zobacz

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 35
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Adeli Korczyńskiej
ul. Zielonogórska 23
40-710 Katowice
tel. 32 252-62-92,   e-mail: sp35@interia.eu

Ważne linki

stara strona

 

Nasze certyfikaty

© 2020 SP 35.