MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POKOJU - The Peace Crane project
  • z2.jpg
  • z4.jpg

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POKOJU - The Peace Crane project

21 września w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pokoju. Z tej okazji klasa 4a oraz 1a wzięły udział w międzynarodowym projekcie The Peace Crane Project, którego celem jest propagowanie pokoju na świecie poprzez wykonywanie żurawi metodą origami. Naszymi żurawiami pokoju dzielimy się z uczniami z Urugwaju, Kanady, Teksasu oraz Izraela. Mamy nadzieję, że nasze żurawie przyczynią się do uświadamiania naszych rówieśników o tym, że wojna nie jest rozwiązaniem. Również my skłaniamy się ku refleksji o naszych codziennych wyborach i działaniach, w których decydujemy o tym, jak wyglądają nasze relacje z innymi. Pragniemy również zwrócić uwagę na postać, bez której nie byłoby tego projektu oraz tysięcy pokojowych żurawi na całym świecie - Sadako Sasaki. W wieku 2 lat przeżyła eksplozję amerykańskich bombowców zrzuconych na japońskie miasto Hiroszimę. Kilka lat później zachorowała na białaczkę popromienną. Marząc o powrocie do zdrowia, postanowiła złożyć ponad 1000 żurawi, co według starej japońskiej legendy spełniłoby jej marzenie o powrocie do zdrowia. Dziewczynka ułożyła 1300 żurawi, niestety przegrała walkę z chorobą i zmarła w wieku 12 lat. Choć nie ocaliła swojego życia, Sadako Sasaki rozpoczęła światowy ruch pokoju, w którym dzieci na całym świecie łączą się w pamięci o niej oraz o tym, że nie ma nic cenniejszego niż wolność, pokój oraz wzajemna życzliwość. Tego życzą wszystkim uczniowie naszej szkoły, wysyłamy dużo miłości!

Świetlica 2020/21 - dokumenty

UWAGA:

2 listopada to dzień wolny od zajęć dydaktycznych w naszej szkole. Świetlica działa w godzinach od 7:30 do 15:00. Stołówka nieczynna – obiady nie będą wydawane.

- karta zapisu do świetlicy

- oświadczenie - zał. nr 1

- regulamin świetlicy

W naszej szkole nie używamy telefonów komórkowych