WĘDÓWKA PO ZIELONEJ LIGOCIE
install Joomla to Inmotion

WĘDÓWKA PO ZIELONEJ LIGOCIE

10 maja br. w dniu Święta Szkoły uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę by zgłębiać historię oraz przyrodę swojej „Małej Ojczyzny”.

Był  to już drugi etap realizacji projektu „Zielona Ligota”. Uczniowie dowiedzieli się jak powstała Bazyliki  Franciszkanów,  podziwiali piękną kalwarię ze stacjami drogi krzyżowej, kapliczkami i Grotą Lorudzką. Zobaczyli okazały dąb  – pomnik przyrody. Idąc wzdłuż  Kłodnicy, doszli do „Kryminówy” – miejsca, w którym to w latach 1848 – 1861r funkcjonowała Huta „Ida”. Spacerując leśną ścieżką edukacyjną poznawali faunę i florę tego terenu. Poznawanie najbliżej okolicy to doskonała sposobność by budzić w młodych umysłach poczucie tożsamości z miejscem, z którego się pochodzi.

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 35
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Adeli Korczyńskiej
ul. Zielonogórska 23
40-710 Katowice
tel. 32 252-62-92,   e-mail: sp35@interia.eu
Znajdź nas MAPA

Ważne linki

stara strona

 

 Prosto do naszej strony poprzez QRcode:
 

© 2021 SP 35.