„TRANSFORMATOR’’- WSPINACZKA I NAUKA
SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 35 z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach
  • 01_banDniOtwarte.png
  • 02_skretch.png
  • 03_orator.png
  • d18.jpg
  • edjo1_2.jpg
  • zim1_2.jpeg

install Joomla to Inmotion

                

                     

 

 

„TRANSFORMATOR’’- WSPINACZKA I NAUKA

20 listopada klasy 7a i 8a wyruszyły do centrum wspinaczkowego „Transformator’’. Wyjście odbyło się w ramach projektu „Od Juniora do Seniora”.

Najpierw przeszliśmy krótkie szkolenie związane z zasadami bezpieczeństwem na ściance wspinaczkowej oraz z udzielania pierwszej pomocy dla osób z NZK (nagłym zatrzymaniem krążenia). Po dawce teorii zaczęła się zabawa na ściance, która trwała prawie półtorej godziny. Następnie każdy otrzymał swojego fantoma i zaczęliśmy go reanimować. Nie było to łatwe zadanie. Przy okazji uczyliśmy się korzystać z defibrylatora AED, który skanował ‘’ciało’’ fantoma i zaczynał pracę defibrylacji zatrzymanego krążenia. Mam nadzieję, że wiedzy, którą zdobyliśmy podczas tych trzech godzin zajęć nie będziemy musieli wykorzystywać w życiu codziennym. Myślę także, że wiele osób ”złapało” bakcyla wspinaczki. Mnie się to właśnie przytrafiło.

Ela Tarasińska (7a)

Ogłoszenia

Zostań Rodziną Zastępczą

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 35
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Adeli Korczyńskiej
ul. Zielonogórska 23
40-710 Katowice
tel. 32 252-62-92,   e-mail: sp35@interia.eu

Ważne linki

stara strona

 

Nasze certyfikaty

© 2020 SP 35.