FLESZEM PRZEZ SZKOLNY OGRÓDEK
  • 02_skretch.png
  • 03_orator.png

FLESZEM PRZEZ SZKOLNY OGRÓDEK

Od kwietnia do października klasa 2a, a potem już 3a dzielnie pracowała w warzywnym ogródku szkolnym, który został założony przy współudziale firmy Marwit.

Firma wyposażyła nas w: narzędzia ogrodnicze, ziemię, nasiona i nawóz, a uczniowie dali swoją pracę. Z pomocą przyszli nam: pani woźna i pan rzemieślnik. Przez nich zostały wytyczone i ogrodzone grządki i wtedy uczniowie ochoczo przystąpili do pracy. Było jej dużo, ale się opłaciło. Plony były niezwykle obfite: sałatka, marchewka, buraki, pomidory, cebulka, dynie ozdobne. Z warzyw dwukrotnie zrobiliśmy na lekcjach pyszne, zdrowe kanapki i sałatkę warzywną. Nie tylko my skorzystaliśmy z ogródka. Cieszyły się również owady, dla których powstała przepiękna łąka kwiatowa i hotel. Nagrodą za naszą pracę jest odkurzacz do liści ufundowany przez firmę Marwit. Już myślimy o przyszłym sezonie uprawowym. Przygotujemy grządki na zimę, a wiosną zaczynamy znów sadzić i siać.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”