VII MŁODZIEŻOWA GRA MIEJSKA
SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 35 z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach

VII MŁODZIEŻOWA GRA MIEJSKA

21 września 2019 r. grupa uczniów klasy 3a oraz grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 34 uczestniczyła w VII Młodzieżowej Grze Miejskiej z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej „Wędrujemy szlakiem Bohaterów Wieży Spadochronowej” zorganizowanej przez Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach.

Trasa przebiegała czerwonym szlakiem „Bohaterów Wieży Spadochronowej”. Wędrówkę rozpoczęliśmy na cmentarzu w Panewnikach przy grobach powstańców i harcerzy, którzy zginęli 4 września 1939r. walcząc w obronie Katowic. Następnie, idąc czerwonym szlakiem, dotarliśmy do parku Kościuszki, pod wieżę spadochronową. Tam wykonaliśmy zadanie, polegające na znalezieniu ukrytych w różnych miejscach wyrazów i ułożeniu z nich dwóch haseł. Przy tablicy pamiątkowej zapaliliśmy znicz. Kolejnym miejscem gry była komenda hufca ZHP. Tam czekały na nas zadania sprawnościowe. Była to bardzo pouczająca wycieczka – poznaliśmy historię obrony Katowic we wrześniu 1939 roku, nabyliśmy umiejętności posługiwania się planem miasta w trakcie przejścia szlaku, szukaliśmy keszy. Przy pięknej pogodzie, aktywnie spędziliśmy czas.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”

tel/fax. 32 252-62-92