VII MŁODZIEŻOWA GRA MIEJSKA
SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 35 z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
install Joomla to Inmotion

                

                     

 

 

 VII MŁODZIEŻOWA GRA MIEJSKA

21 września 2019 r. grupa uczniów klasy 3a oraz grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 34 uczestniczyła w VII Młodzieżowej Grze Miejskiej z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej „Wędrujemy szlakiem Bohaterów Wieży Spadochronowej” zorganizowanej przez Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach.

Trasa przebiegała czerwonym szlakiem „Bohaterów Wieży Spadochronowej”. Wędrówkę rozpoczęliśmy na cmentarzu w Panewnikach przy grobach powstańców i harcerzy, którzy zginęli 4 września 1939r. walcząc w obronie Katowic. Następnie, idąc czerwonym szlakiem, dotarliśmy do parku Kościuszki, pod wieżę spadochronową. Tam wykonaliśmy zadanie, polegające na znalezieniu ukrytych w różnych miejscach wyrazów i ułożeniu z nich dwóch haseł. Przy tablicy pamiątkowej zapaliliśmy znicz. Kolejnym miejscem gry była komenda hufca ZHP. Tam czekały na nas zadania sprawnościowe. Była to bardzo pouczająca wycieczka – poznaliśmy historię obrony Katowic we wrześniu 1939 roku, nabyliśmy umiejętności posługiwania się planem miasta w trakcie przejścia szlaku, szukaliśmy keszy. Przy pięknej pogodzie, aktywnie spędziliśmy czas.

Ogłoszenia

Zostań Rodziną Zastępczą

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Apel jest skierowany do osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości i jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Więcej informacji na www.mops.katowice.pl w zakładce “Zostań Rodziną Zastępczą”

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 35
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Adeli Korczyńskiej
ul. Zielonogórska 23
40-710 Katowice
tel/fax. 32 252-62-92

Ważne linki

stara strona

 

Nasze certyfikaty

  

 

© 2020 SP 35.