VII MŁODZIEŻOWA GRA MIEJSKA
  • z2.jpg
  • z4.jpg

VII MŁODZIEŻOWA GRA MIEJSKA

21 września 2019 r. grupa uczniów klasy 3a oraz grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 34 uczestniczyła w VII Młodzieżowej Grze Miejskiej z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej „Wędrujemy szlakiem Bohaterów Wieży Spadochronowej” zorganizowanej przez Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach.

Trasa przebiegała czerwonym szlakiem „Bohaterów Wieży Spadochronowej”. Wędrówkę rozpoczęliśmy na cmentarzu w Panewnikach przy grobach powstańców i harcerzy, którzy zginęli 4 września 1939r. walcząc w obronie Katowic. Następnie, idąc czerwonym szlakiem, dotarliśmy do parku Kościuszki, pod wieżę spadochronową. Tam wykonaliśmy zadanie, polegające na znalezieniu ukrytych w różnych miejscach wyrazów i ułożeniu z nich dwóch haseł. Przy tablicy pamiątkowej zapaliliśmy znicz. Kolejnym miejscem gry była komenda hufca ZHP. Tam czekały na nas zadania sprawnościowe. Była to bardzo pouczająca wycieczka – poznaliśmy historię obrony Katowic we wrześniu 1939 roku, nabyliśmy umiejętności posługiwania się planem miasta w trakcie przejścia szlaku, szukaliśmy keszy. Przy pięknej pogodzie, aktywnie spędziliśmy czas.

Świetlica 2020/21 - dokumenty

- karta zapisu do świetlicy

- oświadczenie - zał. nr 1

- regulamin świetlicy