NASZE SUKCESY

LAUREATKA KONKURSU „EUROPA I JA”

Uczennica klasy 2a Maja Neznal została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego „Ja i Europa”, który odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego z okazji Dnia Europy. Tematem konkursu był wpływ Unii Europejskiej na najbliższe otoczenie uczestników. Wręczenie nagród odbyło się w Teatrze Nowym w Zabrzu. Na galę wręczenia nagród została zaproszona laureatka z całą klasą. Maja otrzymała dyplom i nagrodę indywidualną, a nagrodą dla całej klasy był udział w przepięknym przedstawieniu „Plastusiowy pamiętnik". Oprócz tego każdy otrzymał duży zestaw plastyczny.

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2020/21

Trzyetapowe zmagania w ramach kuratoryjnych wojewódzkich konkursów przedmiotowych już za nami. Z dumą informujemy o wynikach:

LAUREACI

1. Zofia Stolarska – język polski
  2. Julia Kozieł – język angielski

FINALIŚCI

1. Julia Kozieł – fizyka

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji.

Miło nam poinformować, że w najnowszym, opublikowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl rankingu "Szkół Podstawowych 2021" Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adeli Korczyńskiej zajęła pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych w Katowicach.

NA TROPACH BOHATERÓW BAŚNI – BAŚNIE POLSKIE

Zuzanna Calik, Mikołaj Rolak i Krzysiu Dziedzic z klasy 3a to drużyna, która reprezentowała naszą szkołę w finale konkursu „Na tropach bohaterów baśni – baśnie polskie”. Spisali się bardzo dobrze i ostatecznie zdobyli I miejsce oraz puchar.„O Kasi sierotce i złej macosze”, „Ojciec i trzej synowie”, „Baśń o grocie lodowej” to tylko trzy z dziewięciu tytułów baśni,  z którymi musieli się bardzo dobrze zapoznać uczestnicy tegorocznego XX Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów !

Tradycją naszej szkoły jest udział uczniów w licznych konkursach. Uczniowie traktują to trochę jak zabawę, a trochę jak sprawdzenie swoich umiejętności w porównaniu z uczniami z innych szkół.
W tym roku wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym “Leon” są naprawdę imponujące. Nagrody, dzieci otrzymają tuż po powrocie do szkoły.
Oto najlepsze wyniki z matematyki (w nawiasie podano miejsce w Polsce):
Błażej Grabny (1), Wojciech Zgoda (2), Dominika Watras (2), Zuzanna Laskowska (3), Nina Iskra (3), Karolina Szymicka (3), Joanna Warchoł (4), Julia Jędryszek (4), Karolina Liszka (4), Marcel Hetmański (5), Igor Urban (6), Maksym Kowalewski (6), Paulina Kępa (6), Wojciech Rak (6), Dominik Godula (7), Andrzej Cysewski (7), Zuzanna Adam (8), Gustaw Czubała(9).
Z języka angielskiego najlepszy wynik osiągnęła Dominika Watras (14).

Gratulujemy sukcesów i zapraszamy do wspólnych zmagań w kolejnych konkursach.

Znajdź nas MAPA

Prosto do naszej strony poprzez QRcode:

© 2021 SP 35.