Klasa 7 dwujęzyczna

TUTAJ ZNAJDZIESZ KOMPLET INFORMACJI O REKRUTACJI DO KLASY 7 - DWUJĘZYCZNEJ

TERMIN REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ:  29-30 czerwca 2020 r.

CHARAKTERYSTYKA ODDZIAŁU DWUJĘZYCZNEGO Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

w Szkole Podstawowej nr 35 w Katowicach

Na czym polega nauczanie dwujęzyczne?

To nauczanie wybranych przedmiotów w języku polskim i w języku  angielskim. O proporcjach między językami i formie decyduje nauczyciel, uzależniając to od poziomu wiedzy uczniów.

Przedmioty nauczane w języku angielskim

Przedmiotami nauczanymi dwujęzycznie są: historia, geografia i biologia. W przypadku historii i geografii po angielsku prowadzone są zajęcia z historii powszechnej i geografii regionalnej świata, natomiast historia i geografia Polski nauczane są po polsku.

Prowadzenie przedmiotów dwujęzycznie ma wiele zalet i znajduje zastosowanie praktyczne w kontaktach  zagranicznych. Poznane słownictwo daje uczniom przygotowanie do swobodnego i świadomego uczestnictwa w życiu społecznym na poziomie międzynarodowym.

Intensywność nauczania języka angielskiego

Klasy mają po 5 godzin języka angielskiego w tygodniu oraz dodatkowo po jednej godzinie przeznaczonej na konwersacje. Tak intensywna nauka pozwala na przygotowanie uczniów pod względem leksykalnym do zajęć dwujęzycznych. Oprócz języka uczniowie poznają także elementy kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych.

Jak wygląda nauka w oddziale dwujęzycznym?

Rozkład godzin języka angielskiego oraz kolejność wprowadzania dwujęzycznego nauczania przedmiotów w poszczególnych klasach zostały pomyślane tak, aby ułatwić uczniom  osiągnięcie swobodnego używania języka oraz opanowanie bazy językowej w zakresie słownictwa specjalistycznego, by mogli stosować język jako narzędzie przyswajania wiedzy z innych przedmiotów.

Nauczanie odbywa się na podstawie programów autorskich nauczycieli zgodnych z obowiązującą podstawą programową. Uczniowie korzystać będą z polskich podręczników zatwierdzonych przez MEN oraz  materiałów dydaktycznych, dostosowanych do poziomu językowego uczniów, przygotowywanych przez nauczycieli.

W klasie 8 chętni uczniowie przygotowują się do egzaminu FCE.

W ramach programu klasy dwujęzycznej uczniowie realizują projekty edukacyjnych w języku angielskim, uczestniczą w wyjściach, wykładach oraz wyjazdach na warsztaty językowe.