WYJAZDY

foto3
foto4
foto5

PO ZIMOWISKUFerie zimowe już za nami. Minęły bardzo szybko. Podobnie niepostrzeżenie minęło również sześć dni zimowiska szkolnego w Wiśle, w którym uczestniczyli nasi uczniowie. Podczas tegorocznego pobytu ogromnie dużo się działo. Jeździliśmy na nartach i sankach. Oddawaliśmy się wodnemu szaleństwu  w parku wodnym Tropikana. Historii i etnografii uczyliśmy się podczas spotkań z lokalnymi artystami. Pan Kawulok bardzo interesująco opowiadał o tym, jak dawniej mieszkało się w istebniańskiej chacie i jakich sprzętów używali jego przodkowie. Pan Józef Broda, który zaszczycił nas swoją obecnością w Wilii Urocza śpiewająco i gawędowo przekazał nam swoją filozofię życia i udzielił ciekawych wskazówek, jak żyć, aby czuć się spełnionym i szczęśliwym.

Podczas pobytu nie zabrakło także sportowych emocji. Na pięknej hali sportowej dwukrotnie mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności  w grach zespołowych.

Zimowisko nie byłoby godne, aby nosić taką nazwę, gdyby w jego programie nie znalazł się kulig.
Na saniach, przez las, w towarzystwie spadających płatków śniegu, dotarliśmy do urokliwego miejsca, w którym wszyscy mogli się pożywić i napić cieplutkiej herbaty.

To tylko niektóre  z atrakcji,  w których wzięliśmy udział. Wspomnienia tamtych dni pozostaną z nami z pewnością na długo.

ZIMOWISKO w WIŚLE

Grupa naszych uczniów już dotarła do Wisły. Spędzą tam zapewne wspaniałe chwile, korzystając między innymi z oferty stoków narciarskich.
Życzymy udanych szusów.

MIKOŁAJKI TYDZIEŃ WCZEŚNIEJ? DLACZEGO NIE!

W tym roku Święty Mikołaj odwiedził nas już 29 listopada. Prezentem od niego a właściwie od naszej Rady Rodziców było wyjście na lodowisko do katowickiego Spodka. Uczniowie z klas 5-8 mogli przez godzinę poszaleć na lodzie, doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie lub stawiać pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportowej. Przy dźwiękach muzyki wszystkim, zarówno starszym jak i młodszym, szło doskonale. Po tej porządnej dawce ruchu i zabawy w doskonałych humorach i pełni pozytywnej energii rozpoczęliśmy weekend. Dziękujemy Radzie Rodziców za ten świetny prezent!

JEŚLI ZWIEDZANIE WARSZAWY, TO TYLKO JESIENIĄ!

Takiej zasadzie hołdujemy i od kilku już lat, jeśli wyjeżdżamy do Warszawy to właśnie o tej porze roku. Tym razem również tak było. 14 i 15 listopada 29 osobowa grupa uczniów z klas 6,7 i 8 odwiedziła najważniejsze miejsca w tym mieście.
Pierwszym punktem programu był Stadion Narodowy. Po sportowych emocjach rozwijaliśmy swoją wiedzę z różnych dziedzin w Centrum Nauki Kopernik.

Czytaj więcej...

W poniedziałek, 14 października 2019 roku odbył się RAJD SZKOLNY na MAGURKĘ.

tel/fax. 32 252-62-92