JEŚLI ZWIEDZANIE WARSZAWY, TO TYLKO JESIENIĄ!
  • d3sl.jpg
  • d18.jpg
  • edjo1_2.jpg
  • sp35.jpg
  • z0.jpg
  • z1.jpg
  • z2.jpg
  • z4.jpg
  • zim1_2.jpeg

JEŚLI ZWIEDZANIE WARSZAWY, TO TYLKO JESIENIĄ!

Takiej zasadzie hołdujemy i od kilku już lat, jeśli wyjeżdżamy do Warszawy to właśnie o tej porze roku. Tym razem również tak było. 14 i 15 listopada 29 osobowa grupa uczniów z klas 6,7 i 8 odwiedziła najważniejsze miejsca w tym mieście.
Pierwszym punktem programu był Stadion Narodowy. Po sportowych emocjach rozwijaliśmy swoją wiedzę z różnych dziedzin w Centrum Nauki Kopernik.

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy w tym dniu było Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam poznaliśmy historię najważniejszego i najkrwawszego zrywu niepodległościowego w czasie II wojny światowej.
Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta. Poznaliśmy losy Kolumny Zygmunta, widzieliśmy najwęższą kamienicę z Warszawie, przeszliśmy ul. Świętojańską, widzieliśmy pomnik Małego Powstańca i Powstania Warszawskiego.
Ze Starówki przejechaliśmy na Wojskowy Cmentarz na Powązkach. Przeszliśmy Aleją Zasłużonych oraz zapaliliśmy znicz na grobie bohaterów Alka, Rudego i Zośki – bohaterów „ Kamieni na szaniec”. Ostatnim punktem naszego zwiedzania było nowoczesne, interaktywne Muzeum Żydów Polskich POLIN, w którym poznaliśmy losy tego narodu na ziemiach polskich.


Relacja Hani Bobrzyk (7a) i Karoliny Podstawskiej (7a)

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 35
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Adeli Korczyńskiej
ul. Zielonogórska 23
40-710 Katowice
tel. 32 252-62-92,   e-mail: sp35@interia.eu

Ważne linki

stara strona

 

Nasze certyfikaty

© 2020 SP 35.