MATEMATYKA:


Znamy już finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
W tym roku w finale konkursu z matematyki naszą szkołę będą reprezentowali:
Marek Koprowskie (SP_8a), Piotr Figiela (Gim_3c), Oliwia Smółka (Gim_3c) oraz Maciej Szkróbka (Gim_3c). Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z trudnymi zadaniami etapu rejonowego. Teraz przed nimi najważniejsze wyzwanie czyli finał. Trzymamy kciuki


Regulamin miejskiego konkursu o tytuł „MISTRZA MATEMATYKI 2019 uczniów klas trzecich gimnazjum w Katowicach.MULTITEST 2018
Blisko stu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym MULTITEST 2018. Uczniowie pisali test z wybranych przez siebie przedmiotów. Największym powodzeniem jak co roku cieszyła się matematyka i język angielski. Oto wyniki wszystkich nagrodzonych uczniów:
Kamil Adamczyk (7a) – LAUREAT (matematyka – 1 miejsce)
Wojciech Pląder (7a) – WYRÓŻNIENIE (matematyka)
Karolina Kowalik (7a) – WYRÓŻNIENIE (język angielski)
Aleksandra Dziurowicz (7a) – WYRÓŻNIENIE (język angielski)
Marek Koprowski (8a) – LAUREAT (matematyka – 1 miejsce), WYRÓŻNIENIE (język polski)
Piotr Figiela (3c) – LAUREAT (matematyka), WYRÓŻNIENIE (fizyka)
Oliwia Smółka (3c) – LAUREAT (matematyka – 1 miejsce, język polski), WYRÓŻNIENIE (fizyka)
Maciej Szkróbka (3c) – LAUREAT (matematyka i język polski)
Gratulacje!

Znamy już listę uczniów zakwalifikowanych do zawodów drugiego stopnia XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów. 12 stycznia 2019 roku walczyć o finał będą: Marek Koprowski (8a), Piotr Figiela (3a), Oliwia Smółka (3a) i Maciej Szkróbka (3a). Przed nimi niełatwe zadanie, zatem trzymamy kciuki….


Inauguracja programu UNIWERSYTET NAJLEPSZYCH
24 października 2018 r. w auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja programu "Uniwersytet Najlepszych". Wśród 30 uczestników, zakwalifikowanych w tym roku szkolnym do projektu znalazł się uczeń naszej szkoły Marek Koprowski (8a).
To przedsięwzięcie skierowane jest do najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających na terenie Katowic, którzy swoimi zainteresowaniami naukowymi wykraczają poza podstawę programową. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w województwie śląskim, mające na celu rozwijanie zainteresowań najzdolniejszych uczniów, laureatów oraz finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych.


Wyniki Nudnej Matematyki
W Pałacu Młodzieży zakończyły się rozgrywki półfinałowe i finały XXVII Konkursu Matematycznego "Nudna Matematyka". W półfinale uczestniczyło troje uczniów naszej szkoły: Oliwia Smółka (3c), Piotr Figiela (3c) oraz Marek Koprowski (8a). Do finału zakwalifikowało się dwoje z nich: Marek i Piotr. Ostatecznie Piotr zajął 3 miejsce, a Marek 4 miejsce. Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach.


PROJEKTY MATEMATYCZNE


Ogólnopolski Konkurs z Matematyki ALBUS
Jak co roku spora grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w konkursie. Wyniki są naprawdę imponujące.
Aż sześcioro uczniów otrzymało tytuły laureata: Marek Koprowski (7a), Oliwia Smółka (2c), Piotr Figiela (2c), Maciej Szkróbka (2c), Igor Odias (3a) i Mikołaj Gruca (3a). Ponadto również sześcioro uczniów otrzymało wyróżnienia: Magdalena Kostka (7a), Maciej Rudzki (2a), Mateusz Duma (2c), Tomasz Pyc (2c), Dorota Węgrzyn (2a) oraz Aleksandra Hryciuk (2c). Organizatorem Konkursu jest Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Konkursy matematyczne już od wielu lat cieszą się w naszej szkole dużą popularnością, a wraz z nią idą sukcesy uczniów. Następne zmagania, już po wakacjach.


Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR
Oto najlepsze wyniki w naszej szkole:
Oliwia Smółka (2c) - dyplom za BARDZO DOBRY wynik, drugie miejsce w powiecie
Marek Koprowski (7a) - dyplom za BARDZO DOBRY wynik, trzecie miejsce w powiecie
Igor Odias (3a) – dyplom WYRÓŻNIENIE, trzecie miejsce w powiecie
Gratulujemy wspaniałych wyników!!!


SPOTKANIA Z MATEMATYKĄ
21 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sesji popularnonaukowej “Spotkania z Matematyką”, których organizatorem, jak co roku, jest Oddział Górnośląski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz VIII LO w Katowicach. Uczestnicy sesji mieli okazję wysłuchać ciekawych referatów, w tym referatu, przygotowanego przez naszych uczniów: Macieja Szkróbkę, Michała Karpiela i Kacpra Hylę. Maciek w ciekawy i obrazowy sposób opowiadał m. in. o “Paradoksie Kłamcy”, “Paradoksie Lecącej Strzały” czy “Paradoksie Monty’ego Halla”. Swoim wystąpieniem wzbudził spore zainteresowanie słuchaczy. Na koniec zagadka. Znajdź błąd?


MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY
Konkurs Kangur to niekwestionowany lider w świecie konkursów matematycznych. Uczniowie od klasy drugiej SP, po klasy maturalne, 15 marca o godzinie 9.00 w wielu krajach zasiedli do rozwiązywania testu. W naszej szkole uczestniczyło w nim ponad 20% wszystkich uczniów. Zadania, jak zawsze, dla jednych były trudne dla innych łatwe. Wyniki już wkrótce. czekamy z niecierpliwością.


ŚWIĘTO LICZBY π
14 marca to święto całego matematycznego świata, Święto Liczby π. Część uczniów naszej szkoły (7a i 2c) spędziła ten dzień na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Uczestniczyli między innymi w pokazach i eksperymentach z fizyki, biologii i chemii. Zajęcia prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach.


FINAŁ KONKURSU “MISTRZ MATEMATYKI”
14 marca w trakcie obchodów Święta π” na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego odbył się finał Konkursu o Tytuł Mistrza Matematyki Katowickich Gimnazjalistów. Do finału zakwalifikowało się 13 uczestników z 10 szkół. Zgromadzonych przywitał prof. zw. dr hab. Maciej Sablik. W pełnej napięcia atmosferze, przy pełnej auli odbywała się rywalizacja między finalistami wg formuły “1 z 10”. Po przeszło godzinnej pasjonującej rozgrywce została wyłoniona trójka zawodników ścisłego finału.
Oto wyniki:
Mistrz Matematyki 2018 - Marian Kędzielski (Gimnazjum nr 2 w II LO) Wicemistrz Matematyki 2018 – Przemysław Szewczak (Katolickie Gimnazjum im. Świętej Rodziny)
Wicemistrz Matematyki 2018 – Łukasz Łagosz (Gimnazjum nr 17)
Organizatorem Konkursu “Mistrz Matematyki” od 11 lat jest nasze Gimnazjum nr 21, obecnie Szkoła Podstawowa nr 35 przy współpracy ze Śląskim Stowarzyszeniem Oświatowym DELTA w Katowicach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, finalistom i zwycięzcom gratulujemy zaś obecnych drugoklasistów zapraszamy do kolejnej edycji w roku przyszłym .


Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki.
Przedmiotowe Konkursy organizowane przez Kuratora Oświaty już za nami. W finałach konkursu z matematyki uczestniczyło aż dwoje naszych uczniów. Marek Koprowski (7a) zdobył tytuł LAUREATA zaś Piotr Figiela (2c) tytuł FINALISTY konkursu.<<< strona główna