MATEMATYKA:

Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2019
W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2019 wzięło udział aż 63 uczniów. Wynik bardzo dobry uzyskali: Kamil Adamczyk (7a) i Oliwia Smółka (3c – gim.). Wyróżnieni zostali: Skowrońska Julia (2a), Żuk Hanna (2a), Weronika Watras (4a), Jakub Pląder (4a), Julia Matusek (8a), Piotr Figiela (3c –gim.) Dorota Węgrzyn (3a – gim.) i Maciej Rudzki (3a – gim.) Wszystkim serdecznie gratulujemy.


FINAŁ OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ JUNIORÓW

W miniony weekend uczeń naszej szkoły Marek Koprowski (8c) brał udział w finale ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów, w której uczestniczyło łącznie 11592 uczniów ze szkół podstawowych z całego kraju. W zawodach finałowych w Warszawie brało udział już tylko 257 najlepszych uczestników z całego kraju. Uczniowie w rozwiązywaniu zadań musieli się wykazać nie tylko znajomością wzorów i twierdzeń, ale i umiejętnością kreatywnego podejścia do zadanych skomplikowanych problemów matematycznych. Serdecznie gratulujemy Markowi sukcesu


GALA LAUREATÓW

29 marca 2019 r. w Auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów rejonu katowickiego. W gali udział wzięli dyrektorzy szkół, laureaci konkursów, ich opiekunowie oraz rodzice. Gospodarzem spotkania była Śląska Kurator Oświaty – p. Urszula Bauer.
Pani Kurator złożyła serdeczne gratulacje laureatom, przekazała im dyplomy i pamiątkowe szachownice.
Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Smółka z klasy 3c - laureatka z matematyki (w roku ubiegłym Oliwia zdobyła już tytuł laureata z języka polskiego), Marek Koprowski z klasy 8a - laureat z matematyki (Marek już dwukrotnie zdobył tytuł laureata z matematyki w latach ubiegłych) oraz Maciej Szkróbka z klasy 3c - laureat z matematyki i języka polskiego.
O skali sukcesu naszych uczniów świadczą liczby. W pierwszych etapach konkursów brało udział ponad 60 000 uczniów, z czego zaledwie ok. 1,3% zostało później laureatami.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce edukacyjnej.


Konkurs Interdyscyplinarny im. Marii Goeppert-Mayer "I Ty możesz zostać noblistą"

19 marca dwie trzyosobowe drużyny z naszej szkoły wzięły udział w Interdyscyplinarnym Konkursie im. Marii Goeppert - Mayer "I Ty możesz zostać noblistą", który już po raz dziewiąty zorganizował Zespół Szkól Ogólnokształcących nr 1 im. M. Kopernika w Katowicach. Uczniowie zmierzyli się z trudnymi zadaniami z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych w języku angielskim. Część pytań dotyczyła również życia i działalności amerykańskiej Noblistki urodzonej w Katowicach. Nasze drużyny poradziły sobie znakomicie. Drużyna reprezentująca nasze gimnazjum, w składzie: Oliwia Smółka (3c), Dorota Węgrzyn (3a) i Maciej Szkróbka (3c) zajęła I miejsce, zaś drużyna ze szkoły podstawowej w składzie: Wiktoria Haraf (8a), Kamil Adamczyk (7a) i Marek Koprowski (8a) zajęła II miejsce.
Wszystkim serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni z Waszego sukcesu!


MISTRZ MATEMATYKI

Dzisiaj w trakcie obchodów Święta Liczby Pi na Wydziale Mat-Fiz-Chem Uniwersytetu Śląskiego odbyła się dwunasta już, a zarazem ostatnia, edycja konkursu dla uczniów klas trzecich katowickich gimnazjów “Mistrz Matematyki 2019”. Przez dwanaście lat, w trakcie gry prowadzonej w formule “1 z 10” wyłaniani byli, z grupy finalistów Mistrz i dwóch Wicemistrzów Matematyki. W tym roku zwycięstwo wywalczył sobie Piotr Gryglaszewski, zaś tuż za nim uplasowali się Krzysztof Ferda i Aleksander Kowina. Zwycięzcom gratulujemy!!!


WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Marek Koprowski (8a), Oliwia Smółka (3c) i Maciej Szkróbka (3c) to LAUREACI tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
Setki, a może więcej, rozwiązanych zadań, godziny spędzone na rozważaniach nad geometrią i algebrą zaowocowały wspaniałym sukcesem.
Sukces Macieja Szkróbki (3c) jest tym większy, że oprócz tytułu laureata z matematyki wywalczył również tytuł laureata z języka polskiego.
Wielkie gratulacje dla całej trójki !!!


XVIII SPOTKANIA Z MATEMATYKĄ
7 marca grupa uczniów naszej szkoły, na zaproszenie VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie, wzięła udział w sesji matematycznej “Spotkania z Matematyką”, organizowanej już po raz osiemnasty. Jednym z referatów wygłoszonych na sesji był referat naszego ucznia Marka Koprowskiego (8a) pt.: “O Kostce Rubika i permutacjach”. Marek w swoim bardzo dobrym wystąpieniu w sposób przystępny i ciekawy dla słuchaczy pokazał jak wykorzystać wiedzę matematyczną do układania Kostki Rubika. W trakcie spotkania odbył się również quiz matematyczny dla uczniów. Miło nam poinformować, że trzecie miejsce w tym konkursie zdobył również Marek Koprowski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom spotkania, a przede wszystkim Markowi, ich zaangażowania i talentu!


Finał konkursu o tytuł Mistrza Matematyki 2019 dla uczniów gimnazjum odbędzie się 15 marca 2019, o godz. 10 na Wydziale Matematyki UŚ w trakcie obchodów Święta Liczby p. W finale będzie uczestniczyło 11 uczniów z następujących szkół: ZSO nr 1, II LO, ZKSO nr 2, SP nr 8, SP nr 28, SP nr 40, SP “Amicus” oraz SP nr 18 z Chorzowa.


Znamy już finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
W tym roku w finale konkursu z matematyki naszą szkołę będą reprezentowali:
Marek Koprowskie (SP_8a), Piotr Figiela (Gim_3c), Oliwia Smółka (Gim_3c) oraz Maciej Szkróbka (Gim_3c). Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z trudnymi zadaniami etapu rejonowego. Teraz przed nimi najważniejsze wyzwanie czyli finał. Trzymamy kciuki


Regulamin miejskiego konkursu o tytuł „MISTRZA MATEMATYKI 2019 uczniów klas trzecich gimnazjum w Katowicach.

MULTITEST 2018
Blisko stu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym MULTITEST 2018. Uczniowie pisali test z wybranych przez siebie przedmiotów. Największym powodzeniem jak co roku cieszyła się matematyka i język angielski. Oto wyniki wszystkich nagrodzonych uczniów:
Kamil Adamczyk (7a) – LAUREAT (matematyka – 1 miejsce)
Wojciech Pląder (7a) – WYRÓŻNIENIE (matematyka)
Karolina Kowalik (7a) – WYRÓŻNIENIE (język angielski)
Aleksandra Dziurowicz (7a) – WYRÓŻNIENIE (język angielski)
Marek Koprowski (8a) – LAUREAT (matematyka – 1 miejsce), WYRÓŻNIENIE (język polski)
Piotr Figiela (3c) – LAUREAT (matematyka), WYRÓŻNIENIE (fizyka)
Oliwia Smółka (3c) – LAUREAT (matematyka – 1 miejsce, język polski), WYRÓŻNIENIE (fizyka)
Maciej Szkróbka (3c) – LAUREAT (matematyka i język polski) Gratulacje! <<< strona główna