29 marca - GALA LAUREATÓW


GALA LAUREATÓW

29 marca 2019 r. w Auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów rejonu katowickiego. W gali udział wzięli dyrektorzy szkół, laureaci konkursów, ich opiekunowie oraz rodzice. Gospodarzem spotkania była Śląska Kurator Oświaty – p. Urszula Bauer.
Pani Kurator złożyła serdeczne gratulacje laureatom, przekazała im dyplomy i pamiątkowe szachownice.
Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Smółka z klasy 3c - laureatka z matematyki (w roku ubiegłym Oliwia zdobyła już tytuł laureata z języka polskiego), Marek Koprowski z klasy 8a - laureat z matematyki (Marek już dwukrotnie zdobył tytuł laureata z matematyki w latach ubiegłych) oraz Maciej Szkróbka z klasy 3c - laureat z matematyki i języka polskiego.
O skali sukcesu naszych uczniów świadczą liczby. W pierwszych etapach konkursów brało udział ponad 60 000 uczniów, z czego zaledwie ok. 1,3% zostało później laureatami.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce edukacyjnej.


22 marca - WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWEMarek Koprowski (8a), Oliwia Smółka (3c) i Maciej Szkróbka (3c) to LAUREACI tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
Setki, a może więcej, rozwiązanych zadań, godziny spędzone na rozważaniach nad geometrią i algebrą zaowocowały wspaniałym sukcesem.
Sukces Macieja Szkróbki (3c) jest tym większy, że oprócz tytułu laureata z matematyki wywalczył również tytuł laureata z języka polskiego.
Wielkie gratulacje dla całej trójki!!!


19 marca - Konkurs Interdyscyplinarny im. Marii Goeppert-Mayer "I Ty możesz zostać noblistą"


19 marca dwie trzyosobowe drużyny z naszej szkoły wzięły udział w Interdyscyplinarnym Konkursie im. Marii Goeppert - Mayer "I Ty możesz zostać noblistą", który już po raz dziewiąty zorganizował Zespół Szkól Ogólnokształcących nr 1 im. M. Kopernika w Katowicach. Uczniowie zmierzyli się z trudnymi zadaniami z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych w języku angielskim. Część pytań dotyczyła również życia i działalności amerykańskiej Noblistki urodzonej w Katowicach. Nasze drużyny poradziły sobie znakomicie. Drużyna reprezentująca nasze gimnazjum, w składzie: Oliwia Smółka (3c), Dorota Węgrzyn (3a) i Maciej Szkróbka (3c) zajęła I miejsce, zaś drużyna ze szkoły podstawowej w składzie: Wiktoria Haraf (8a), Kamil Adamczyk (7a) i Marek Koprowski (8a) zajęła II miejsce.
Wszystkim serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni z Waszego sukcesu!


15 marca - Dzień Edukacji Prawnej15 marca obchodzony jest jako Dzień Edukacji Prawnej.
Z tej okazji 12 marca w Sali Marmurowej Pałacu Młodzieży odbyło się spotkanie z sędzią Arkadiuszem Krupą oraz symulacja rozprawy karnej „Nieletni wobec prawa”. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy 5a. Podczas spotkania dowiedzieli się, w jakich przypadkach nieletnim grozi odpowiedzialność karna, jak przebiega proces sądowy i co grozi nieletnim za ich przewinienia. Spotkanie było bardzo owocne i ciekawe. Sędzia w niesłychanie przystępny i prosty sposób wyjaśniał uczestnikom zawiłości prawa karnego oraz opowiadał ciekawostki z sali sądowej. To bardzo istotne, aby ludzie, również młodzi i bardzo młodzi znali swe prawa i obowiązki.
14 marca - „Wybierz kask a nie trzask”
„Wybierz kask a nie trzask” to hasło przewodnie akcji, w którą zaangażowali się uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. Wśród nich jest absolwent naszego gimnazjum, Szymon Kubica. W ramach projektu uczniowie zaprezentowali naszym najmłodszym, w jaki sposób odpowiedzialnie zachowywać się podczas jazdy na rowerze. Prezentacja projektu miała bardzo ciekawą formę. Dzieciaki śpiewały, tańczyły, rozwiązywały zagadki i jednocześnie uczyły się, jak ważną sprawą jest kask na głowie podczas jazdy na rowerze. Dziękujemy serdecznie za ogromnie interesujące i potrzebne zajęcia.


7 marca - XVIII SPOTKANIA Z MATEMATYKĄ7 marca grupa uczniów naszej szkoły, na zaproszenie VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie, wzięła udział w sesji matematycznej “Spotkania z Matematyką”, organizowanej już po raz osiemnasty. Jednym z referatów wygłoszonych na sesji był referat naszego ucznia Marka Koprowskiego (8a) pt.: “O Kostce Rubika i permutacjach”. Marek w swoim bardzo dobrym wystąpieniu w sposób przystępny i ciekawy dla słuchaczy pokazał jak wykorzystać wiedzę matematyczną do układania Kostki Rubika. W trakcie spotkania odbył się również quiz matematyczny dla uczniów. Miło nam poinformować, że trzecie miejsce w tym konkursie zdobył również Marek Koprowski.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom spotkania, a przede wszystkim Markowi, ich zaangażowania i talentu!


6 marca - WARSZTATY Z DZIENNIKARSTWA OBYWATELSKIEGO


Cały czas się uczymy. 6 marca na naszych zajęciach gościła pani Hanna Kostrzewska z Górnośląskiego Klasteru Kreatywnego. Poprowadziła dla nas warsztaty z dziennikarstwa obywatelskiego. Dowiedzieliśmy się, na czym polega ten rodzaj aktywności dziennikarskiej i jak tworzyć tego typu teksty. Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu Mikro Katowice współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego.25 lutego - Wielga Liga Czytelników


W etapie powiatowym Wielkiej Ligi Czytelników wzięła udział drużyna w składzie: Weronika Watras z kl. 4a, Bartosz Wolny i Józef Czubała z kl. 2a. Cała trójka zmagała się z bardzo trudnym testem dotyczącym książki Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Poradzili sobie doskonale. Gratulacje!18 - 22 lutego - ZIMOWISKO W WIŚLE


FERIE ZIMOWE W WIŚLE5 lutego - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Już kolejny raz uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Bezpieczngo Internetu, który w tym roku wypadł 5 lutego 2019 roku pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!””.
W związku z DBI w naszej szkole przeprowadzone zostały następujące konkursy:
I. PLAKAT „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem"- edytor grafiki- prace w grafice komputerowej;
II. Konkurs plastyczny dla klas pierwszych i drugich: „Bezpieczny Internet”;
III. PREZENTACJA MULTIMEDIALNA LUB STRONA WWW na temat: "Bezpieczny Internet: Działajmy razem!".


4 lutego - Znamy już finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.


Znamy już finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
W tym roku w finale konkursu z języka polskiego naszą szkołę będzie reprezentował Maciej Szkróbka (3c).
Czterech uczniów będzie uczestniczyło w finale konkursu z matematyki: Marek Koprowskie (SP_8a), Piotr Figiela (Gim_3c), Oliwia Smółka (Gim_3c) oraz Maciej Szkróbka (Gim_3c).
Gratulujemy wszystkim i trzymamy kciuki za finał.


8 stycznia - JASEŁKA


Refleksyjnie, świątecznie i bardzo poetycko było we wtorek, ósmego stycznia na spotkaniu opłatkowym Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich. Nasi trzecioklasiści zaprezentowali tam świąteczne, lwowskie teksty i oczywiście tradycyjne, piękne kolędy. Te występy wpisały się już na stałe w nasz szkolny kalendarz i są dla nas ogromną przyjemnością.21 grudnia - JASEŁKA


W piątek, 21 grudnia uczestniczyliśmy w JASELKACH przygotowanych przez uczniów klasy 2a oraz spotkaniu opłatkowym.
20 grudnia - Merry Christmas & a Happy New Year!


Występ świąteczny w przedszkolu oraz w naszej szkole - Merry Christmas & a Happy New Year!
16 grudnia - KIERMASZ ŚWIĄTECZNY


W niedzielę, 16 grudnia miał miejsce coroczny kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne.14 grudnia - WYNIKI MULTITESTUMULTITEST 2018
Blisko stu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym MULTITEST 2018. Uczniowie pisali test z wybranych przez siebie przedmiotów. Największym powodzeniem jak co roku cieszyła się matematyka i język angielski. Oto wyniki wszystkich nagrodzonych uczniów:
Kamil Adamczyk (7a) – LAUREAT (matematyka – 1 miejsce)
Wojciech Pląder (7a) – WYRÓŻNIENIE (matematyka)
Karolina Kowalik (7a) – WYRÓŻNIENIE (język angielski)
Aleksandra Dziurowicz (7a) – WYRÓŻNIENIE (język angielski)
Marek Koprowski (8a) – LAUREAT (matematyka – 1 miejsce), WYRÓŻNIENIE (język polski)
Piotr Figiela (3c) – LAUREAT (matematyka), WYRÓŻNIENIE (fizyka)
Oliwia Smółka (3c) – LAUREAT (matematyka – 1 miejsce, język polski), WYRÓŻNIENIE (fizyka)
Maciej Szkróbka (3c) – LAUREAT (matematyka i język polski)
Gratulacje!6 grudnia - Mikołaj ORLĘTA "PRZYŚNIŁA SIĘ DZIECIOM POLSKA".


Klasa 1 a i klasa 1 b wybrały się do sali zabaw "Akuku w Mikołowie. Tam spotkały nie lada jegomościa- Mikołaja w pełnej krasie, który obdarował ich prezentami. Dzieci w zamian zaśpiewały piosenkę o mikołaju.Uciechy i radości nie było końca. Na koniec wykonały pięknego mikołaja z kawałka drewna.

30 listopada - Międzyszkolny Konkurs Historyczny ORLĘTA "PRZYŚNIŁA SIĘ DZIECIOM POLSKA".


W piątek, 30 listopada odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Historyczny ORLĘTA "PRZYŚNIŁA SIĘ DZIECIOM POLSKA". Laureaci konkursu:
I. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 35 im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach
II. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 35 im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach
III. Drużyna Szkoły Podstawowej Elementarz w Katowicach Gratulujemy!17 listopada - BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ" Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.


W SOBOTĘ, 17 LISTOPADA ODBYŁ SIĘ "BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ" Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI14 listopada - sukces naszych uczniów!


Uczniowie klasy 2a Franciszek Nosal i Jan Płonka zostali laureatami konkursu " Ekologiczne urządzenia i instrumenty” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach i Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”. Gratulujemy!9 listopada - akademia z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.


W piątek, 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.9 listopada - wyjazd do Centrum Naukotechniki w Świnnej koło Żywca.


W dniu 09 listopada klasy pierwsze odwiedziły Centrum Naukotechniki w Świnnej koło Żywca. Podczas licznych eksperymentów z ciekłym azotem, uczniowie świetnie się bawili i przy okazji doświadczali czym jest ciekły azot i jak zachowuje się w różnych sytuacjach. Towarzyszyło temu mnóstwo pary i wybuchów.5 listopada - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski.


5 listopada w Domu Kultury Ligota odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
„Jak rodziła się niepodległa”. Wzięło w nim udział dwoje naszych uczniów.
Maciek Szkróbka z kl. 3c w kategorii klas gimnazjalnych zajął II miejsce za recytację wiersza „W setną rocznicę listopada” autorstwa Bogdana Stanisława Kasprowicza. Gratulujemy serdecznie!24 października - Inauguracja programu UNIWERSYTET NAJLEPSZYCH.


24 października 2018 r. w auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja programu "Uniwersytet Najlepszych". Wśród 30 uczestników, zakwalifikowanych w tym roku szkolnym do projektu znalazł się uczeń naszej szkoły Marek Koprowski (8a).
To przedsięwzięcie skierowane jest do najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających na terenie Katowic, którzy swoimi zainteresowaniami naukowymi wykraczają poza podstawę programową. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w województwie śląskim, mające na celu rozwijanie zainteresowań najzdolniejszych uczniów, laureatów oraz finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych.
Główną metodę pracy w „Uniwersytecie Najlepszych” stanowić będzie edukacja oparta na „tutoringu”. Opiekun naukowy czyli tutor będzie pomagał w znalezieniu optymalnej ścieżki rozwoju naukowego i dostosowaniu jej do zainteresowań ucznia, a także w odkrywaniu i rozwijaniu talentów ucznia. Opiekunem Marka będzie dr Łukasz Dawidowski.
W spotkaniu udział wziął prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów UŚ oraz Pan Waldemar Bojarun, Wiceprezydent Miasta Katowice.
Gratulujemy serdecznie Markowi indeksu i życzymy powodzenia na ścieżce naukowej.


19 i 26 października - warsztaty taneczne i aktorskie.


W piątek, 19 października, czwartoklasiści, zamiast w typowej lekcji wychowania fizycznego, uczestniczyli w warsztatach tanecznych. Były to pierwsze zajęcia z cyklu, który przygotowała i poprowadzi w naszej szkole, zupełnie bezpłatnie absolwentka naszej szkoły, a dziś choreograf, aktorka i instruktorka w Stowarzyszeniu "MusicALL", Pani Daria Resztak. Dzieciaki poznawały podstawowe taneczne kroki, rozciągały swe mięśnie i doskonale się przy tym bawiły.
W miniony piątek, czyli 26 października pani Daria znów zagościła w naszych progach. Tym razem odwiedziła uczniów klasy 5a. Piątoklasiści uczyli się podstaw aktorstwa. Okazało się, że wypowiadanie się z dobrą dykcją, oddychanie przeponą czy improwizowanie w trakcie odgrywania scenek to wcale nie taka prosta sprawa Dzieciaki poradziły sobie jednak z zadaniami doskonale. Dziękujemy serdecznie pani Darii za przeprowadzenie kolejnych zajęć i jesteśmy ogromnie ciekawi, co przygotuje dla nas następnym razem. Już nie możemy się doczekać.13 października - wycieczkę turystyczno - krajoznawczą na Jurę Krakowsko – Częstochowską.


W sobotę 13 października klasa 2a z kołem PTTK przy Szkole Podstawowej nr 34 wybrała się na wycieczkę turystyczno - krajoznawczą na Jurę Krakowsko – Częstochowską.
Najpierw zwiedziliśmy zamek w Pieskowej Skale i podeszliśmy pod Maczugę Herkulesa. Stamtąd czerwonym szlakiem, mijając Słoneczną Górę i Wdowie Skały przeszliśmy do pustelni bł. Salomei. Wędrując szlakami Ojcowskiego Parku Narodowego podziwialiśmy przepiękną złotą jesień, a niektórym z nas udało się znaleźć grzyby.12 października - wizyta w fabryce Danio w Bieruniu .


W piątek, 12 październikia, klasa I a i I b odwiedziły fabrykę Danio w Bieruniu. Dzieci zapoznały się ze smokiem Danonkiem i Małym Głodem, z którymi zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Po zaprezentowaniu filmu o produktach firmy Danio oraz pogadance na temat korzystnego wpływu wapna na nasze kości, dzieci udały się do miejsca, gdzie mogły zaobserwować jak pakowane są serki i wysyłane do sklepów.10 października - Nauka historii i geografii z Biblioteką Amerykańską!W nowym roku szkolnym kontynuujemy zajęcia w American Corner. 10 października uczniowie klasy III a wysłuchali wykładu na temat I wojny światowej i 20-lecia międzywojennego w języku angielskim i polskim. A w środę, 17 października brali udział w warsztatach na temat wielkiego kryzysu.


8 października - lekcja historii.


W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP w poniedziałek, 8 października uczniowie klasy 7a, oraz grupa zaproszonych ósmoklasistów ze Szkoły Społecznej Elementarz spotkali się z panem Bogdanem Kasprowiczem, zaprzyjaźnionym z naszą szkołą historykiem, poetą, prawnikiem, aktorem, człowiekiem o lwowskich korzeniach. Prelegent w porywający wręcz sposób opowiadał młodzieży o czasach rozbiorów, Legionach Dąbrowskiego, Józefie Piłsudskim oraz obronie Lwowa przez jednych z najmłodszych jego mieszkańców – Orlętach Lwowskich. Lekcja historii w tym wydaniu bardzo się młodzieży podobała.


29 września - rajd górski „Jesień w górach".


W sobotę 29 września 18-sto osobowa grupa uczniów klasy 2a wraz z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 34 wzięła udział w rajdzie górskim „Jesień w górach".

Szliśmy szlakiem harcerskim z Jaworza- Nałęża na Błatnią. Na mecie każdy z nas posilił się kiełbaską upieczoną własnoręcznie w ognisku. Wzięliśmy udział w konkursie rzutu do celu. Pięciu kolegów reprezentowało nas w konkursie wiedzy o Beskidach. Zajęli 3 miejsce, zdobywając puchar. Udało nam się znaleźć dwa kesze.
Wycieczka była bardzo udana, dopisała pogoda i humory.27 - 28 września - projekt „Przyrodnicze Katowice”.27 - 28 września - projekt „Przyrodnicze Katowice”.
Klasy drugie w ramach projektu „Przyrodnicze Katowice” odbyły pierwszą z pięciu lekcji przyrody w lesie na Zadolu. Pod kierunkiem edukatorów pani Izy i pani Ali dzieci szukały leśnych skarbów, rozpoznawały charakterystyczne dla lasu obiekty np. drzewny labirynt, wykroty, lisią jamę, leśną ławeczkę, pokonywały naturalne przeszkody, uczyły się rozpoznawać grzyby (niektóre znalazły ich po kilka). Była to wspaniała lekcja przyrody poza szkolną ławą.


26 września - Europejski Dzień Języków


26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. My jako poligloci zaśpiewaliśmy
"Panie Janie" w czterech językach.


26 września - akcja Bezpieczny Pasażer


W środę, 26 września, uczniowie klas 2b, 4a i 5a wzięli udział w spotkaniu z pracownikami KZKGOP oraz Policji w ramach akcji Bezpieczny Pasażer.
Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie czujności uczniów oraz ich edukacja w zakresie korzystania z komunikacji miejskiej.
Zobacz więcej >>>


26 września - wyjście do kina.


Z okazji Europejskiego Dnia Języków (26 września) w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski oraz plastyczny. Uczniowie recytowali wiersze w języku hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, angielskim oraz polskim. Warte podkreślenia jest, że zwycięzca recytował aż 3 wiersze, w języku polskim, angielskim oraz hiszpańskim, brawo! Ponadto uczniowie klas gimnazjalnych 3a i 3c zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom utwór „Panie Janie” w czterech językach: niemieckim, angielskim, polskim oraz hiszpańskim. Występ był bardzo ciekawy.


24 września - wyjście do teatru.


Uczniowie klas drugich, którzy w zeszłym roku brały udział w programie edukacyjnym „Rodzice i dzieci powietrze bez śmieci” zostały zaproszone w imieniu Marszałka Województwa Śląskiego – Pana Wojciecha Saługi oraz Teatru Gry i Ludzie do udziału w spektaklu pt: „Bajka o księciu Apsiku i złym Smogu”.
24 września wzięliśmy udział w tym przedstawieniu, które odbyło się w sali teatralnej Pałacu Młodziezy Poznaliśmy historię księcia Apsika chorującego z powodu szkodliwego działania smogu, który zaatakował jego królestwo. Goście odwiedzający księcia próbowali pomóc mu zwalczyć smog, a przy okazji nauczyli go, jak wcielać w życie pozytywne zachowania i działania niwelujące smog. Ta historia dotyczyła i nas - najmłodszych mieszkańców naszej planety. Utrwaliła prawidłowe nawyki związane z dbaniem o czyste powietrze.


20 września - warsztaty na temat depresji.


Dnia 20 września uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmej uczestniczyli w warsztatach na temat depresji.


19 września - warsztaty w American Corner w Katowicach.


W środę, 19 września 2018 roku uczniowie
klasy 7 dwujęzycznej odwiedzili
American Corner w Katowicach.18 września - „Akcja. Mediacja – Mediacje Szkolne i rówieśnicze”


Uczniowie klasy 5a zakwalifikowali się do udziału w projekcie „Akcja. Mediacja – Mediacje Szkolne i rówieśnicze”. W ramach projektu piątoklasiści od września do czerwca będą uczestniczyli w warsztatach edukacyjno – profilaktycznych w Bibliotece Pałacu Młodzieży. Ich celem jest uczenie prawidłowych zachowań i rozwiązywania konfliktów bez udziału dorosłych. Zajęcia mają również wspomóc rozwój umiejętności pracy w grupie, uwrażliwić na dobro wspólne, pomóc w przeciwdziałaniu między innymi dyskryminacji , nietolerancji, rasizmowi, przemocy i agresji.
Zajęcia prowadzi pani Agnieszka Stachura- pedagog i zawodowy mediator. Pani Agnieszka wpisana jest na listę stałych mediatorów Prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach i Gliwicach. Warsztaty realizują program szkolenia mediatorów zgodny ze Standardami Ministerstwa Sprawiedliwości i Rzecznika Praw Dziecka. Uczestnicy będą mieli 20 godz. szkolenia potwierdzonego certyfikatem.


14 września - WYKOPKI


14 września klasy pierwsze i drugie pojechały na wycieczkę do Mikołowa. W ramach zajęć Akademii Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa dzieci wzięły udział w wykopkach ziemniaków. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historią ziemniaka, uprawy w Polsce, dowiedziały się o narzędziach stosowanych na przestrzeni lat, pozwalających wydobyć ziemniaki spod ziemi. Największą atrakcją zajęć był traktor, który z mechaniczną kopaczką wydobył ziemniaki z głębi ziemi, a dzieci wyzbierały je co o jednego i wypełniły wielkie kosze. Po zakończeniu pracy polowej dzieci wykonały kartoflanego ludka. Na koniec zajęć każdy z apetytem zjadł upieczonego w ognisku kartofla.

3 września - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19


3 WRZEŚNIA - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19.


25 sierpnia - 1 września 2018 KOLONIE - SINOŻĘTY 2017


Wakacje żegnaliśmy w Sianożętach.
Druga połowa sierpnia to czas, kiedy grupa naszych uczniów z kilkoma absolwentami na pokładzie wyrusza nad morze, aby zebrać siły i pooddychać zdrowym, pełnym jodu powietrzem.
Tego roku odpoczywaliśmy od 25 sierpnia do 1 września. Jak zwykle, zatrzymaliśmy się w ośrodku Jantar. W ciągu tego słonecznego tygodnia zdążyliśmy odpocząć solidnie na plaży, pod okiem ratowników wykąpać się w morzu ( woda była naprawdę cieplutka), odwiedzić Kołobrzeg i pokonać fale na niezniszczalnym Wikingu. W Świnoujściu, poddaliśmy się ciężkiej musztrze w pruskim, pamiętającym I wojnę światową Forcie Gertharda. Przenieśliśmy się też w czasy jeszcze odleglejsze. W wiosce Wikingów podzieleni na grupy poszukiwaliśmy zaginionych bogów i wykonywaliśmy różne zadania, by otrzymać runy potrzebne do odgadnięcia tajemniczego hasła. Nie obyło się także bez odwiedzin aquaparków w Ustroniu Morskim i Koszalinie, wycieczki rowerowej, spacerów plażą, rozgrywek w piłkę siatkową i ogniska z tańcami.
Ten cudny czas minął bardzo szybko. Wspomnienia pozostaną z nami na długo i będzie o czym rozmawiać we wrześniu na szkolnych korytarzach.ARCHIWUMARCHIWUM ROK SZKOLNY 2017/2018 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2016/2017 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2015/2016 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2014/2015 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2013/2014 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2012/2013 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2011/2012 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2010/2011 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2009/2010 ZOBACZ WIĘCEJ >>>