8 października - Fleszem przez szkolny ogródek

Od kwietnia do października klasa 2a, a potem już 3a dzielnie pracowała w warzywnym ogródku szkolnym, który został założony przy współudziale firmy Marwit. Firma wyposażyła nas w: narzędzia ogrodnicze, ziemię, nasiona i nawóz, a uczniowie dali swoją pracę. Z pomocą przyszli nam: pani woźna i pan rzemieślnik. Przez nich zostały wytyczone i ogrodzone grządki i wtedy uczniowie ochoczo przystąpili do pracy. Było jej dużo, ale się opłaciło. Plony były niezwykle obfite: sałatka, marchewka, buraki, pomidory, cebulka, dynie ozdobne. Z warzyw dwukrotnie zrobiliśmy na lekcjach pyszne, zdrowe kanapki i sałatkę warzywną. Nie tylko my skorzystaliśmy z ogródka. Cieszyły się również owady, dla których powstała przepiękna łąka kwiatowa i hotel. Nagrodą za naszą pracę jest odkurzacz do liści ufundowany przez firmę Marwit. Już myślimy o przyszłym sezonie uprawowym. Przygotujemy grządki na zimę, a wiosną zaczynamy znów sadzić i siać.

26 września - Europejski Dzień Języków

26 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, tworzyliśmy projekty, plakaty oraz braliśmy udział w konkursach. Wszyscy zasługują na wielkie brawa za zaangażowanie i twórczość!:)

26th of September we celebrated the European Day of Languages. We sang, danced, created posters and projects. We also participated in competitions together. Everyone deserves great applause for commitment and creativity!
tłumaczenie: Michał Łabaj, kl. 8a

22 września - "Intro - wersje"

"Intro - wersje" to tytuł spektaklu tanecznego, który obejrzeli uczniowie kl. 7 w ubiegły piątek w sali teatralnej Pałacu Młodzieży. Przedstawienie w wykonaniu Studia Tańca Współczesnego i Baletu "ARABESKA" oraz zespołu Słoneczni jest wzruszającą, przejmującą i niezwykle pouczającą historią poruszającą temat zmysłów oraz najczęstszych zachowań przy spektrum autyzmu. Ten trudny temat zaprezentowany jest na scenie oczyma wyobraźni około 150 wspaniałych młodych tancerzy.

21 września - VII Młodzieżowa Gra Miejska z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

21 września 2019 r. grupa uczniów klasy 3a oraz grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 34 uczestniczyła w VII Młodzieżowej Grze Miejskiej z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej „Wędrujemy szlakiem Bohaterów Wieży Spadochronowej” zorganizowanej przez Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach.
Trasa przebiegała czerwonym szlakiem „Bohaterów Wieży Spadochronowej”. Wędrówkę rozpoczęliśmy na cmentarzu w Panewnikach przy grobach powstańców i harcerzy, którzy zginęli 4 września 1939r. walcząc w obronie Katowic. Następnie, idąc czerwonym szlakiem, dotarliśmy do parku Kościuszki, pod wieżę spadochronową. Tam wykonaliśmy zadanie, polegające na znalezieniu ukrytych w różnych miejscach wyrazów i ułożeniu z nich dwóch haseł. Przy tablicy pamiątkowej zapaliliśmy znicz. Kolejnym miejscem gry była komenda hufca ZHP. Tam czekały na nas zadania sprawnościowe. Była to bardzo pouczająca wycieczka – poznaliśmy historię obrony Katowic we wrześniu 1939 roku, nabyliśmy umiejętności posługiwania się planem miasta w trakcie przejścia szlaku, szukaliśmy keszy. Przy pięknej pogodzie, aktywnie spędziliśmy czas.

20 września - "Poznaj świat ziemniaka"

W piątek, 20 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach
"Poznaj świat ziemniaka" w Akademii Rozwoju i Pozytwnej Motywacji "AKUKU" w Mikołowie.

18 września - "Let's sing and work together for a better world!"

Klasa dwujęzyczna 8A rozpoczyna nowy rok na pełnych obrotach! :)
Już w tym miesiącu zaczynamy przygodę z całorocznym międzynarodowym projektem eTwinning - "Let's sing and work together for a better world!" Projekt poruszy kwestie społeczne takie jak prawa uczniów, bezpieczeństwo w Internecie, ochrona środowiska i tolerancja. Wszystko to w oprawie muzycznej i nieograniczonej inwencji twórczej naszych uczniów. Efekty naszej pracy będzie można śledzić już niedługo.

The bilingual class 8A is starting the new school year at full speed! :) This month we are starting our adventure with the year's time project eTwinning - "Let's sing and work together for a better world!".
The project will raise social issues like students' rights, Internet safety, environmental protection and tolerance. All with the musical frame and unlimited creativity of our students. Effects of our work will be available soon.
Stay tuned!
(tłumaczenie Ola Primula 8A)

2 września - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!!!

Wszystkim naszym uczniom: zarówno tym, którzy dopiero rozpoczynają naukę w naszej szkole jak i tym zadomowionym już u nas życzymy samych pięknych chwil, cudownych przyjaźni, piątek, szóstek w dzienniku oraz mnóstwa sukcesów w konkursach!
U nas „ Nie jesteś samotną wyspą”

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2018/2019 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2017/2018 ZOBACZ WIĘCEJ >>>