22 czerwca 2018 r. - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018


W piątek 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.13 - 15 czerwca 2018 r. - WYCIECZKA DO CZECH


Interaktywne centrum nauki i techniki w Ostrawie na terenie niezwykłego kompleksu dawnej huty żelaza, Obszaru Górniczego Vitkovice było pierwszym punktem naszej trzydniowej wycieczki do Czech, którą rozpoczęliśmy 13 czerwca. Na powierzchni 14 000 metrów kwadratowych bawiliśmy się, ucząc. Znajdują się tam cztery wystawy tematyczne: Świat dziecka, Świat nauki, Świat cywilizacji i Świat przyrody. W każdej interaktywne, multimedialne urządzenia, pokazujące funkcjonowanie naszego świata. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i, pod koniec roku szkolnego, usystematyzować sobie wiedzę z różnych dziedzin nauki.

Drugiego dnia przyszedł czas na stolicę Czech, Pragę, „miasto siedmiu wzgórz”. Cały dzień spędziliśmy, podziwiając przepiękne, pamiętające zamierzchłe czasy, zabytki tego miasta. Zamek na Hradczanach, słynny na cały świat Most Karola, Katedra św. Wita, urokliwe Stare Miasto, praski zegar astronomiczny, przecudne ogrody Wallensteina, ściana Johna Lennona, Petrin, Złota Uliczka to jeszcze nie wszystkie miejsca, które zobaczyliśmy w tym malowniczym, starym mieście. Nie mogło, oczywiście, zabraknąć rejsu statkiem po Wełtawie. Stamtąd także można było podziwiać przecudne, rozciągające się wokół widoki. Pani przewodnik zadbała o to, byśmy poznali nie tylko historię Pragi, ale także ciekawostki i legendy związane z tym miastem.

Trzeciego dnia także czekały na nas niespodzianki. Po wymeldowaniu się z Hotelu, udaliśmy się do najwspanialszego regionu krasowego w Europie. Na jego terenie znajduje się ponad 1100 jaskiń, z czego cztery udostępnione są dla zwiedzających. My mieliśmy okazję zwiedzić jaskinię Balcarka słynącą z przebogatej i bardzo kolorowej naciekowej dekoracji. Stalaktyty, stalagmity i stalagnaty nie będą już teraz dla nas żadną tajemnicą i bez problemu je rozpoznamy. Byliśmy również nad znaną na całym świecie Przepaścią Macocha o głębokości ponad 138 metrów. Z Morawskiego Krasu, pełni wrażeń i pozytywnych emocji, ruszyliśmy w stronę Katowic. Wycieczka należała do tych, które z pewnością będziemy pamiętać, a w poznane miejsca być może wrócimy w przyszłości. Naprawdę są tego warte.8 czerwca 2018 r. - WOLONTARIAT


Projekt miejski „Wolontariat szkolny w Katowicach. Jak zrobić, żeby zagrało.”, w którym w drugim semestrze braliśmy udział, dobiegł końca. Podczas jego trwania nasza Sekcja Wolontariatu przy Samorządzie Uczniowskim wzięła udział w dwóch szkoleniach. Szkolili się również nauczyciele, opiekunowie sekcji. Aby pokazać, czego się nauczyliśmy, zorganizowaliśmy akcję pod hasłem „Święto Sportu i Dobrej Zabawy”. Wydarzenie miało miejsce 7 czerwca na boisku naszej szkoły. Do zabawy zaprosiliśmy naszych małych sąsiadów, przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 15 z Oddziałami Integracyjnymi. Przy dźwiękach muzyki z Akademii Pana Kleksa dzieciaki grały w kręgle, rzucały do celu, puszczały ogromne bańki, przeciągały liny, bawiły się balonami. Kto chciał, mógł mieć też wymalowany kolorowy wzorek na rączce. We wszystkim towarzyszyli naszym gościom wolontariusze poprzebierani w kolorowe, bajkowe stroje. Oni także na zakończenie imprezy zatańczyli z najmłodszymi „Kaczuszki” oraz wręczyli uczestnikom pamiątkowe medale. Ponieważ pogoda była naszym sprzymierzeńcem, wszystko udało się doskonale, co można zobaczyć na zdjęciach wykonanych przez naszego specjalnego gościa, pana Marcina Holeckiego z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach.6 czerwca 2018 r. - WYCIECZKA DO KOPALNI SREBRA


Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach była 6 czerwca celem wycieczki klasy 4a. Zwiedzaliśmy multimedialnego muzeum a później zjechaliśmy górniczą windą na głębokość około 500 metrów pod ziemię i wędrowaliśmy wąskimi, niziutkimi korytarzami, w których kiedyś pracowali górnicy. Przemówił też do nas Skarbnik. Opowiadał historię kopalni i życzył pomyślności. Na koniec wsiedliśmy do łódek i wąziutkim, ciemnym korytarzem zalanym wodą pokonaliśmy ostatni etap podróży. Odrobinę zmarznięci ale bardzo zadowoleni, wyjechaliśmy windą na powierzchnię. Dzięki wycieczce mogliśmy poczuć choć odrobinę, jak, do chwili obecnej, czują się ci, którzy pracują w kopalniach.5 czerwca 2018 r. - Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy ALBUS


Jak co roku, spora grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w konkursie. Organizatorem Konkursu jest Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Przez kilka majowych dni, uczniowie rozwiązywali testy z wielu przedmiotów. Spora grupa uczniów naszej szkoły otrzymała najwyższe lokaty. Tytuł laureata przyznano aż osiem razy: Marek Koprowski (7a matematyka), Oliwia Smółka (2c matematyka i język polski), Piotr Figiela (2c matematyka), Maciej Szkróbka (2c matematyka i język polski), Igor Odias (3a matematyka ) i Mikołaj Gruca (3a matematyka). Ponadto sześcioro uczniów otrzymało wyróżnienia: Magdalena Kostka (7a), Maciej Rudzki (2a), Mateusz Duma (2c), Tomasz Pyc (2c), Dorota Węgrzyn (2a) oraz Aleksandra Hryciuk (2c). Uczniowie wyróżnieni pisali test z matematyki. Konkursy przedmiotowe już od wielu lat cieszą się w naszej szkole dużą popularnością, a wraz z nią idą sukcesy uczniów. Następne zmagania, już po wakacjach.


1 czerwca 2018 r. - DZIAŃ SPORTU


Dzień Dziecka spędzaliśmy w typowo sportowym stylu. Lekcji, rzecz jasna, nie było. Za to na zalanym słońcem boisku szkolnym zarówno najmłodsi jak i najstarsi świetnie się bawili, rywalizując w różnych konkurencjach. Były więc biegi, skok w dal, skok przez ławeczkę, „dźwiganie” piłki lekarskiej, rzut do celu, szachy, siatkówka i oczywiście, uwielbiane przez wszystkich przeciąganie liny.
Zwycięzcy, oprócz satysfakcji, otrzymali pamiątkowe puchary i słodycze.30 maja - 4 czerwca 2018 r. - EUROWEEK


Pod koniec maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w drugim już w tym roku szkolnym obozie językowym - EuroWeek - Szkoła Liderów. Zajęcia prowadzili wolontariusze z Peru, Gruzji, Ukrainy, Kosowa, Dominikany, Etiopii oraz Filipin.29 maja 2018 r. - DZIAŃ MATKI w naszej szkole


We wtorek 29 maja uczniowie klasy 1a wierszem i piosenką składali swoim rodzicom podziękowania za ich trud , troskę i miłość.28 maja 2018 r. - „Powietrze bez śmieci”
„Powietrze bez śmieci”

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Powietrze bez śmieci” w ramach kampanii edukacyjnej Rodzice i Dzieci Powietrze bez Śmieci prowadzonej przez Fundację PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza z siedzibą w Warszawie.
Podczas pięciu spotkań zmagali się oni z problematyką czystości powietrza. Za udział i zaangażowanie w realizacji zadań szkoła otrzymała certyfikat.


22 maja 2018 r. - PLANETARIUM


Uczniowie klasy 4a odwiedzili we wtorek 22 maja Planetarium Śląskie. W czasie trwających dwie godziny warsztatów dzieciaki mogły zobaczyć konstelacje gwiazd i planety widoczne na naszym niebie widoczne w czasie czterech pór roku. Całkowita ciemność na sali, spokojny głos pani lektor i rozgwieżdżone niebo nad głowami, sprawiły, że lekcja była bardzo interesująca.14 maja 2018 r. - SUKCES W VII TURNIEJU SZACHOWYM
14 maja drużyna w składzie:Marcin Skowroński, Maciej Szkróbka oraz Marek Koprowski zajęła II miejsce w VII Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Południowych Dzielnic Katowic Szkół Podstawowych organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 64.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
11 maja 2018 r. - „Osikowa Dolina”


11 maja klasy pierwsze były na wycieczce w „Osikowej Dolinie” w Koziegłowach. Podczas warsztatów wykonaliśmy z osikowych płatków serduszko dla mamy i ozdobiliśmy koszyczek. Dowiedzieliśmy się, co to jest osika i jakie cudeńka można z niej zrobić. Mieliśmy okazję heblować drewno osiki. Dopełnieniem atrakcji było grillowanie i zabawy w ogrodzie.


9 - 11 maja 2018 r. - "ALBUS"


Ogólnopolski Konkurs ALBUS
W dniach 9-11 maja odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALBUS. Obejmuje on wszystkie przedmioty zarówno ścisłe jak i humanistyczne. Każdy uczeń mógł wybrać te, które najbardziej go interesują. Największym powodzeniem jak zwykle w naszej szkole cieszyła się matematyka. Arkusz składał się z 26 zadań zamkniętych. Zdania na temat trudności pytań są podzielone - niektórym sprawiły wiele problemów, inni uważali, że były dosyć łatwe. Wiele osób postanowiło też zmierzyć się z językiem angielskim. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki. Trzymamy kciuki za wyniki.


8 maja 2018 r. - Escape classRoom w naszej szkole.8 maja, podczas Festiwalu Językowego w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs dla uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych. Uczniowie w języku angielskim odważyli się podjąć wyzwanie i razem z Sherlockiem Holmesem rozwiązali zagadkę kryminalną.
Przeczytaj reportaż autorstwa redaktorów „Korczynka”>>>
Wyniki:
Zwycięzcą konkursu została drużyna numer trzy ze Szkoły Podstawowej nr 67
w Katowicach.
Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje! Puchar i nagrody przekażemy do szkoły.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału we wspólnej zabawie! Zapraszamy ponownie za rok.7 maja 2018 r. - sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR


Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR
Oto najlepsze wyniki w naszej szkole:
Oliwia Smółka (2c) - dyplom za BARDZO DOBRY wynik, drugie miejsce w powiecie
Marek Koprowski (7a) - dyplom za BARDZO DOBRY wynik, trzecie miejsce w powiecie
Igor Odias (3a) – dyplom WYRÓŻNIENIE, trzecie miejsce w powiecie


25 kwietnia 2018 r. - "Wolontariat szkolny w Katowicach"


"Wolontariat szkolny w Katowicach" to kolejny projekt, do którego zakwalifikowała się nasza szkoła. Dziś odbyło się pierwsze szkolenie z panią Mileną Skupień Z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach. Dzięki niemu wiemy już sporo, po następnych będziemy wiedzieli jeszcze więcej. Możliwości jest mnóstwo. Będziemy działać.

18 - 20 kwietnia 2018 r. - Egzaminy Gimnazjalne


W dniach 18 - 20 kwietnia 2018 r. odbyły się Egzaminy Gimnazjalne uczniów klas trzecich.19 kwietnia 2018 r. - zajęcia w Leśnej Sali Edukacyjnej


19 kwietnia - wyjście uczniów kls pierwszych do Nadleśnictwa Katowice na zajęcia w Leśnej Sali Edukacyjnej.12 kwietnia 2018 r. - półfinał Wielkiej Ligi CzytelnikówPaweł Kopernok, Franek Nosal, Paweł Lubieniecki i Bartek Wolny z kl. 1a, Kacper Gembala i Piotrek Matusek z 4a oraz Marek Koprowski z kl. 7a wzięli 12 kwietnia udział w półfinale Wielkiej Ligi Czytelników. Chłopcy w ciągu godziny musieli rozwiązać test dotyczący treści książki składający się ze 100 pytań. Wyniki poznamy w tym tygodniu. Mocno trzymamy kciuki!


27 marca 2018r. - PASJA


„Oto ja jestem z Wami”.
Tak brzmi tytuł przedstawienia pasyjnego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły. Wzruszające widowisko, w którym sceny Męki Pańskiej połączone są z epizodami smutnej codzienności, zaprezentowane zostały szerokiej publiczności 27 marca. Młodzi aktorzy doskonale wczuli się zarówno w odgrywane przez siebie postacie jak i atmosferę sztuki. Widowiskowości dodały spektaklowi: wspaniale dobrana muzyka, odpowiednie oświetlenie i charakteryzacja bohaterów.
Wszystkim, którzy zechcieli przybyć, aby zobaczyć przedstawienie a także tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego powstania i finalnego efektu, serdecznie dziękujemy.22 marca 2018 - przystąpienie do programu „Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci”.


Nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego pt.: „Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci”, który prowadzony jest w ramach edukacyjnej kampanii społecznej „Pomóżmy Polsce odetchnąć od smogu!” Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Program skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Wprowadza on w tematykę powietrza, jego zanieczyszczeń, smogu oraz sposobów walki z nimi. Szkoły, które zgłosiły się do programu, otrzymały AntySmogBox ze scenariuszami 5 lekcji i materiałami do ich realizacji.
W 16 wybranych szkołach zrealizowane zostaną lekcje pokazowe z udziałem ambasadora programu, znanego popularyzatora nauki, Radka Brzózki. Dzieci zaproszone zostaną do wspólnych eksperymentów i zabawy w naukę przez doświadczanie. Wśród szkół, które zrealizują wszystkie lekcje i prześlą potwierdzający to raport wybranych zostanie 3 laureatów, którzy wygrają wyposażenie nowoczesnej pracowni przyrodniczej. Koordynatorem udziału naszej Szkoły w tym Programie jest pani Kornelia Magiera. Więcej o Programie: https://www.powietrzebezsmieci.pl/szkoly21 marca 2018r.- I dzień wiosny


Nasza Pani Wiosna wybrała się dziś do przedszkolaków, aby razem z nimi świętować koniec Zimy.20 marca 2018r.- warsztaty "Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej"


20 marca klasa 3a podczas pierwszego z cyklu warsztatów "Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej" zdobywała wiedzę o filmie. Pan Konrad Pronobis z Centrum Edukacji Obywatelskiej na przykładach kinematografii współczesnej objaśniał mniej i bardziej podstawowe pojęcia związane z tą dziedziną sztuki. Następne zajęcia tuż po egzaminach:)20 marca 2018r.- Wiosenny turniej szachowy


20 marca dwie drużyny w składzie: Marcin Skowroński (2c), Marek Koprowski (7a), Artur Matusek (3a), Maciek Szkróbka (2c), Ola Hryciuk (2c) i Tomek Pudzio (2a) reprezentowały naszą szkołę w X Wiosennym Turnieju Szachowym organizowanym przez Zespół Szkół nr 7 w Katowicach. Uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych rozgrywali swoje partie w ciszy i skupieniu. Nasi uczestnicy spisali się bardzo dobrze. W klasyfikacji indywidualne III miejsce zajął Maciek Szkróbka. Gratulacje!!! Uczniom tak bardzo spodobał się udział w turnieju, że zaproponowali by utworzyć w szkole Koło Szachowe. Wszystkich zainteresowanych grą w szachy serdecznie zapraszamy. Szczegóły wkrótce.

19 marca 2018r.- Korczynek znów na I miejscu!


Korczynek znów na I miejscu!
Redakcja naszej szkolnej gazetki zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez portal Junior Media Wyzwanie #juniorlab STORYMAP. HISTORIA NA MAPIE!
Zwycięską pracę można zobaczyć tutaj >>


16 marca 2018r.- mamy Laureatów...


Doskonałe wiadomości!
Troje naszych uczniów zostało LAUREATAMI Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych!
Oliwia Smółka z kl. 2c to laureatka WKP z Języka Polskiego.
Dawid Roik z klasy 3a jest laureatem WKP z Języka Angielskiego.
Marek Koprowski z kl. 7a został laureatem WKP z Matematyki w kategorii szkół podstawowych.
Piotr Figiela z klasy 2c. został finalistą WKP z Matematyki w kategorii gimnazjów.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


14 marca - Święto Liczby π


14 marca to święto całego matematycznego świata, Święto Liczby π. Część uczniów naszej szkoły (7a i 2c) spędziła ten dzień na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Uczestniczyli między innymi w pokazach i eksperymentach z fizyki, biologii i chemii. Zajęcia prowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach.


12 - 28 lutego - obchody Dnia Bezpiecznego Internetu


Już kolejny raz uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Bezpieczngo Internetu, który wypadł w tym roku 6 lutego 2018 roku pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
W związku z DBI w naszej szkole zostały przeprowadzone następujące konkursy:
I. PLAKAT „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci"- edytor grafiki- prace w grafice komputerowej wykonane zostały przez uczniów klas 4 i 7 na lekcjach informatyki oraz w klasach 2a, 2b, 2c na zajęciach artystycznych;
II. Konkurs plastyczny dla klas pierwszych „Bezpieczny Internet”;
III. PREZENTACJA MULTIMEDIALNA LUB STRONA WWW na temat: "Bezpieczny Internet".


21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2018


Związki frazeologiczne, przysłowia, językowe kalambury, poprawne formy wyrazów. To niektóre typy zadań, z którymi zmagali się uczestnicy konkursu „Szkolny Mistrz Języka Polskiego” Został on zorganizowany jako forma obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku dla upamiętnienia wydarzeń w Bangladeszu. W 1952 roku zginęło tam pięciu studentów uniwersytetu w Dhace. Podczas demonstracji walczyli oni o nadanie językowi bengalskiemu statusu języka narodowego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu pomóc chronić różnorodność językową świata.
W szkolnym konkursie wzięło udział 14 uczestników, którzy lepiej lub gorzej poradzili sobie z językowym testem. Najlepszymi okazali się: Justyna Kost kl. 3a - I miejsce, Maciej Szkróbka kl. 2c - II miejsce, Dawid Roik kl. IIIa - III miejsce
Oprócz konkursu w ramach obchodów święta naszego języka uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach „Kultura słowa” organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Katowicach, czwartoklasiści natomiast łamali sobie języki na łamańcach językowych i rozwiązywali językowe zagadki.


14 lutego - konkurs piosenki w języku angielskim.14 lutego odbył się konkurs piosenki w języku angielskim. I miejsce zajęły: Wiktoria Jankowska i Maja Noworzyn (3b), drugie: Wiktoria Czubak i Weronika Wisła (2b), trzecie: Patrycja Pietrzyk (2c), Gratulujemy!

Dobiegła końca realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole!!
Biblioteka szkolna wzbogaciła się o 950 książek. Wśród nich znalazły się oczywiście książeczki dla naszych najmłodszych czytelników czyli pierwszo i czwartoklasistów. Zakupione zostały również lektury zgodne z nową podstawą programową dla szkoły podstawowej. Książkowe nowości cieszą się dużym powodzeniem i uczniowie, zarówno ci starsi jak i młodsi, bardzo chętnie po nie sięgają.
Zbiory biblioteczne wzbogaciły się również dzięki Państwa uprzejmości. Na wprowadzenie do systemu bibliotecznego czeka mnóstwo interesujących historii dla młodszych i starszych. Wszystkim Państwu, którzy podarowali dzieciakom książki, serdecznie dziękujemy.
„Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem.” - Prezentacja dotycząca istoty czytania książek w rozwoju dzieci i młodzieży. Przygotowała: Magdalena Stolarska
Robert Popczyk z klasy 2b zdobył 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie „Zaprojektuj swoją kartkę świąteczną” w kategorii kartka interaktywna organizowanym przez Junior Media. Gratulujemy!


5 - 9 lutego 2018r.- ZIMOWISKO W WIŚLE


ZIMOWISKO W WIŚLE 5 - 9 II 2018r.29 stycznia - 2 lutego I tydzień półkoloni w naszej szkole.


Poniedziałek 29.01.2018
Wyjście do Jump City oraz zajęcia warsztatowe w szkole - wykonanie świec żelowych.

Wtorek 30.01.2018
Wycieczka do Wiejskiej Chaty w Bojkowie za Gliwicami.
Udział w warsztatach „Na szkle malowane” (wykonanie prac plastycznych, malowanie farbami na szkle) oraz „Jak to z chlebem było” (historia od ziarenka do bochenka oraz wypiek bułeczek).

Środa 31.01.2018
Przejazd tramwajem do Katowic do Teatru Ateneum na spektakl „Kukuryku na patyku”.
Zajęcia warsztatowe i muzyczne w filii Teatru Ateneum na ul. 3-go Maja.

Czwartek 01.02.2018
Wycieczka do Ośrodka „ Husar ” w Dąbrowie Górniczej.
W programie:
- kulig konny na pontonach.
- przejażdżka na koniu prowadzonym za uzdę.
- spacer do pobliskiego lasu.
- kiełbasa z grilla i herbata z cytryną.
- warsztaty – sianie zboża i wykonanie baranka z wosku.

Piątek 02.02.2018
Wyjazd autokarem na basen do MOS w Tychach, basen płytki ze zjeżdżalnią, jacuzzi.
Spotkanie z Panem dzielnicowym - prelekcja na temat bezpiecznych ferii.24 stycznia - II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Kolęd w Językach Obcych.


Duet Dorota Węgrzyn/ Martyna Abramczyk-Bula otrzymał II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Kolęd w Językach Obcych za wykonanie utworu "Christmas Praise", reszta uczestniczek otrzymała wyróżnienia.11, 12 stycznia - wycieczka do "Fabryki Misia" w Smyku.


11 i 12 stycznia wizyta uczniów klas pierwszych w "Fabryce Misia" w Smyku.8 stycznia - BAL KARNAWAŁOWY


8 stycznia odbył się bal karnawałowy uczniów klas pierwszych.
2 stycznia - występ w kościele na Zadolu


2 stycznia, aby jeszcze raz poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, zaprezentowaliśmy w kościele na Zadolu jasełka po śląsku. Józef, Maryja, Dzieciątko, pasterze, trzej królowie, a oprócz tego Herod i diabeł opowiadali o tym, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu. Kolędy nowonarodzonemu Jezuskowi koncertowo wykonał chór pierwszoklasistów przy akompaniamencie pana Przemysława Urbańskiego.22 grudnia - SPOTKANIA OPŁATKOWE i JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE


W piątek, 22 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka oraz spotkania opłtakowe.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY ZDROWYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Przyszliśmy do szkoły odświętnie ubrani. W sali panował świąteczny nastrój. Na stołach przykrytych białymi obrusami, paliły się świąteczne lampiony, stały przepiękne stroiki. Stoły wypełnione były świątecznymi delicjami: piernikami, ciasteczkami, owocami. To magia świąt i spotkania wigilijnego. Składaliśmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy. Złożyliśmy życzenia pani Dyrektor, koleżankom i kolegomz klasy 1b. Kolędami uświetniliśmy szkolne jasełka przygotowane przez gimnazjalistów. Niech ten świąteczny, magiczny czas pozostanie z nami przez cały 2018 rok.

21 grudnia - II Oratorski Konkurs Międzyszkolny Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO19 grudnia - Wizyta w Fabryce Danone w Bieruniu


Dzisiaj odwiedziliśmy Fabrykę Danone w Bieruniu. Na początku pani przewodnik przeprowadziła krótki test z zakresu odżywiania. Wypadliśmy bardzo dobrze. Każdy z nas wiedział, że mleko i jego produkty to jedne z najważniejszych składników naszej diety. Potem oglądnęliśmy prezentacje multimedialną – krótką historię Danone. Następnie delektowaliśmy się pysznymi serkami. Nasyceni poszliśmy oglądać pracę na hali produkcyjnej. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Małym Głodkiem i otrzymaliśmy wspaniałe upominki. To była ciekawa i pouczająca wycieczka.

12 - 16 grudnia - Euroweek Szkoła Liderów


W dniach 12-16 grudnia uczniowie klasy 2A i 3A uczestniczyli w językowym obozie edukacyjnym Euroweek w Lądku Zdroju. Uczniowie rozwijali swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego oraz umiejętności społeczne - przewodzenia, autoprezentacji i pracy w zespole, uczestnicząc w interaktywnych warsztatach, grach symulacyjnych i praktycznych ćwiczeniach. Zajęcia prowadzili wolontariusze z wielu krajów świata. W programie była również wycieczka do Średniowiecznego Parku Techniki i kopalni złota w Złotym Stoku.

12 grudnia - W ŚWIECIE KOMIKSU


„W świecie komiksu” to temat warsztatów, w których 12 grudnia, w Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ulicy Franciszkańskiej wzięli udział uczniowie klasy 4a. Prowadząca zajęcia, pani Ania Osińska, opowiedziała uczestnikom o budowie i rodzajach tego rodzaju literatury. Okazało się, że niektórzy czwartoklasiści doskonale orientują się w komiksowej tematyce i potrafią wymienić wiele tytułów obrazkowych historyjek.
Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję być gośćmi biblioteki.


Wraz z nowym rokiem szkolnym wznowiliśmy udział w akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom”. Udział w tej ogólnopolskiej kampanii realizujemy odwiedzając co tydzień naszych małych sąsiadów z Miejskiego Przedszkola nr 15 z Oddziałami Integracyjnymi. Dzięki temu, że w naszych szkolnych szeregach również są kilkulatkowie, biblioteka wzbogaciła się o wiele pozycji książkowych dla najmłodszych i teraz, idąc do „maluchów”, mamy w czym wybierać. Sami dzięki temu uczymy się wielu: pracy w grupie, empatii, cierpliwości i tolerancji. To bardzo istotne cechy i potrzebne każdemu z nas.11 grudnia - jubileusz 25-lecia istnienia Instytutu Lwowskiego Fundacji Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Kresów Wschodnich


W 2017 roku przypada jubileusz 25-lecia istnienia Instytutu Lwowskiego Fundacji Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Kresów Wschodnich. Z tej okazji w warszawskiej siedzibie Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie „Przystanek Historia”, 11 grudnia odbyła się rocznicowa uroczystość. Wśród wielu znamienitych gości tej uroczystości znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły. Dawid Roik i Maciej Szkróbka wystąpili tam w charakterze recytatorów oraz delegacji, która miała zaszczyt odebrać pamiątkowy, jubileuszowy medal dla najwierniejszych i najbardziej zaangażowanych we współpracę z Instytutem Lwowskim instytucji. To dla naszej szkoły wyjątkowe wyróżnienie. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Po części oficjalnej mogliśmy podziwiać doskonały występ Teatru PERFORMER w połączeniu ze śląskim - lwowskim „Teatrzykiem bez granic”. Podczas uroczystości byliśmy także świadkami nadania panu Bogdanowi Kasprowiczowi (dzięki któremu znaleźliśmy się na tej uroczystości) Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Pan Kasprowicz niejednokrotnie gościł w naszej szkole jako juror konkursów recytatorskich o tematyce lwowskiej, a także jako prelegent w fascynujący sposób opowiadający o historii i literaturze. Serdecznie gratulujemy zacnego wyróżnienia!

8 grudnia - WYCIECZKA KLAS I DO ZATORU


8 grudnia 2017 r. klasy 1a i 1b odwiedziły Wioskę św. Mikołaja w Zatorze, by tam spotkać się z nim. Było wiele atrakcji: spacer bajkową ścieżką, udział w teatrzyku „Historia św. Mikołaja” oraz oglądanie filmu 3D, udział w bajkowa parada oraz zakupy pamiątek. Dodatkowymi atrakcjami była przejażdżka na młynie, ciuchcią oraz zjazdy na pontonie. Byliśmy zachwyceni czarującym widokiem parku oświetlonym tysiącem światełek. Była to wspaniała wycieczka.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmę Korzenną w Żywym Muzeum Piernika w Silesia City Center. Mali cukiernicy przygotowali ciasto, które po wypieku własnoręcznie ozdobili i zabrali do domu. Poznali recepturę wypieku toruńskich pierników, pochodzenie i znaczenie piernikowych przypraw. Była to wspaniała lekcja.

MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLEW dniach 5 - 7 grudnia odbyły się EGZAMINY PRÓBNE dla uczniów klas trzecich gimnazjum.
MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

5 grudnia - wyjście klasy IVa na film pt.: "Pierwsza gwiazdka".

6.12.2017 - Wyjście uczniów klas starszych na tradycyjne Mikołajki na lodowisku.


3 grudnia - KIERMASZ ŚWIĄTECZNYKIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W związku z tym już 3 grudnia odbył się organizowany przez naszą szkołę i Parafię pod Wezwaniem Matki Bożej Różańcowej na Zadolu coroczny kiermasz charytatywny. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone zostaną na rehabilitację urologiczną Mai, dziewczynki, dla której od ubiegłego roku szkolnego zbieramy także plastikowe nakrętki. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia oraz, rzecz jasna wszystkim ofiarodawcom. Dzięki Wam wszystkim Maja będzie mogła szybciej powrócić do zdrowia.

1 grudnia, 25 listopada - PASOWANIE NA CZYTELNIKA


Nasi najmłodsi uczniowie, czyli pierwszoklasiści są już oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. W bajkowej, sympatycznej atmosferze, w towarzystwie Baja, Książki, Niedźwiadka oraz dwóch Krasnoludków dzieciaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i otrzymały pamiątkowe medale czytelnika. Każdy z pierwszoklasistów wypożyczył także swoją pierwszą książeczkę. Mamy nadzieję, że będziecie częstym gościem w gościnnych progach biblioteki szkolnej. Wspaniałe historie na kartach książek czekają.


30 listopada - ANDRZEJKI


Zwyczaje andrzejkowe są naszą długoletnią tradycją. W tym dniu sprawdzamy, co czeka nas w przyszłości. Koleżanki z gimnazjum przygotowały dla nas kilka andrzejkowych wróżb z laniem wosku na czele. Byliśmy bardzo przejęci tym, co przyniesie nam los. Okazał się on dla nas łaskawy – czekają nas same dobre rzeczy. Była to wspaniała zabawa.25 listopada - Dzień Pluszowego Misia


25 listopada - Dzień Pluszowego Misia Święto to obchodzimy od 2002r. – kiedy to miś obchodził swoje setne urodziny. Czy można wyobrazić sobie świat bez misia?
W tym dniu przynieśliśmy ze sobą do szkoły misie i wspólnie celebrowaliśmy urodziny tego sympatycznego niedźwiadka.21 listopada - „Oskar i pani Róża”


„Oskar i pani Róża” to ogromnie wzruszające, ale zarazem zabawne przedstawienie w Teatrze Im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach zrealizowane przez Grzegorza Kempynskiego w 2015 roku i do dnia dzisiejszego cieszące się olbrzymim zainteresowaniem widzów. Spektakl powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa Erica Emmanuela Scmitta. Uczniowie klas 2a,2c, 3a oraz 7a obejrzeli go 21 listopada. Na wszystkich wywarł ogromne wrażenie. „Oskar i pani Róża” to ogromnie wzruszające, ale zarazem zabawne przedstawienie w Teatrze Im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach zrealizowane przez Grzegorza Kempynskiego w 2015 roku i do dnia dzisiejszego cieszące się olbrzymim zainteresowaniem widzów. Spektakl powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa Erica Emmanuela Scmitta. Uczniowie klas 2a,2c, 3a oraz 7a obejrzeli go 21 listopada. Na wszystkich wywarł ogromne wrażenie.


17 listopada - warsztaty z I pomocy przedmedycznej


Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z I pomocy przedmedycznej (BLS - Basic Life Support), organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w ramach projektu: "Iskra dla serca".10 listopada - Narodowe Święto Niepodległości


10 listopada świętowaliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się krótka akademia związana z tą najważniejszą dla naszego kraju rocznicą. Niektórzy uczniowie wczuli się w klimat święta, przygotowując biało – czerwone kotyliony i przebierając się w stroje z epoki. Niektóre stroje naprawdę robiły wrażenie.


2 - 3 listopada - wycieczka do Warszawy


Stolicę warto odwiedzić także w listopadzie.
Przekonaliśmy się o tym podczas wycieczki to tego najważniejszego miasta w Polsce. W dniach 2 i 3 listopada czterdziestoosobowa, międzyoddziałowa grupa z naszej szkoły wyjechała, by odwiedzić kilka miejsc, które każdy Polak widzieć powinien.
Zaczęliśmy od jednego z najnowocześniejszych muzeów w stolicy, czyli od Muzeum Historii Żydów Polskich. Mnóstwo interaktywnych eksponatów i zajmująca narracja pani przewodnik pozwoliły nam zapoznać się z historią tej części „narodu wybranego”, która zamieszkiwała tereny naszego kraju. Kolejnym punktem czwartkowej części wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Cała gama zjawisk z różnych dziedzin nauki wyjaśniona w przystępny i bardzo interesujący sposób. Gdyby w każdej szkole można było korzystać z takich pomocy naukowych….
Piątkowy poranek rozpoczęliśmy wizytą w Sejmie. Nareszcie mogliśmy zobaczyć miejsce, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje w państwie. Szczególne wrażenie wywarła na nas chyba sala posiedzeń. Prosto z Sejmu wyruszyliśmy do miejsca pamięci związanego z II wojną światową. W Muzeum Powstania Warszawskiego naprawdę można poczuć atmosferę tych tragicznych 63 dni.
Po zwiedzeniu muzeum przyszedł czas na najbardziej chyba przez wszystkich oczekiwany punkt programu, czyli PGE Narodowy. Miejsce zwycięstw i porażek polskiej reprezentacji piłki nożnej mogliśmy obejrzeć od środka. Najwięcej emocji wzbudziła chyba szatnia, w której każdy mógł usiąść na miejscu Roberta Lewandowskiego lub Michała Pazdana i chociaż dotknąć koszulkę jednego z najbardziej rozpoznawanych ludzi w Polsce. Bardzo interesujące były również opowieści pani przewodnik związane np. przesądami, w które wierzy selekcjoner polskiej reprezentacji.
Wizyta na stadionie dostarczyła wszystkim tylu wrażeń, że wystarczyło ich na całą podróż powrotną do Katowic.30 - 31 października - udział w warsztatach


W dniach 30 i 31 października PIERWSZOKLASIŚCI wzięli udział w warsztatach w Leroy Merlin z cyklu „Dzieciaki sadzeniaki". Nie tylko każdy posadził swoją roślinę, ale również wzbogacił wiedzę przyrodniczą.29 października - pokazy z fizyki i chemii.


29.10.2017. Dzięki uprzejmości Liceum Ogólnokształcącego im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach mogliśmy uczestniczyć w bardzo ciekawych lekcjach pokazowych z fizyki i chemii.

27 października - podsumowanie projektu Teatr Lwowski


Nasi dwaj uczniowie – Dawid Roik i Maciek Szkróbka wzięli 27 października udział w podsumowaniu projektu Teatr Lwowski w Teatrze Śląskim realizowanym przez katowicki oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Impreza odbyła się w miejskim Domu Kultury Koszutka. Dawid recytował wiersz „Teatr” Bogdana Stanisława Kasprowicza, Maciek natomiast zaprezentował publiczności interpretację głosową wiersza „Ziemia lwowska” autorstwa Mariana Hemara.


22 - 28 października - WYJAZD DO SALAMANKI


Jesteśmy w Salamance!
Wczoraj zaczęła sie nasza wielka hiszpańska przygoda!
Rozpoczęła się ona zwiedzaniem trzeciego największego miasta Europy - Madrytu. Można by tutaj spędzić cały tydzień, niestety my mieliśmy zaledwie kilka godzin... Co nie przeszkodziło nam w ogóle w odkryciu niesamowitego klimatu tego miasta! Zapraszamy na pierwszą fotorelację!

Dzień drugi - Salamanca.
Naukę czas zacząć! W Colegio Delibes - naszej szkole uczenie się to przyjemność. A po zajęciach czas na zwiedzanie zabytkowego starego miasta - katedr (w Salamance są dwie!), slawnego domu z muszelkami, uniwesytetu, rynku i urokliwych hiszpańskich patio. Pogoda cudowna, humory dopisują, już wiemy, ze nie bedziemy chcieli stad wyjeżdżać!

Dzień trzeci
Dzien dobry wszystkim! Mamy nadzieję, ze u Was tak dobrze jak u nas! Wczoraj po zajęciach i siescie nasi uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, a potem bawiliśmy sie na lekcji salsy prowadzonej przez Kubańczyka z krwi i kości... (a zatem takiego, ktory salsę wyssał z mlekiem matki)...! Co tam sie działo!

Salamanca - dzień czwarty!
Wczoraj mieliśmy okazję poczuć się jak postaci związane z historią miasta, a to za sprawą wizyty w Muzeum Handlu. A wieczorem... to, co Hiszpanie lubią najbardziej, czyli tapas! Odwiedziliśmy trzy bary. W każdym coś przekąsiliśmy, poznaliśmy tutejsze smaki, poczuliśmy wieczorny klimat miasta i zobaczyliśmy jak Hiszpanie spędzajaą kilka wieczorów w tygodniu... W tym miejscu jeszcze raz chcielibyśmy z całego serca podziękować naszym sponsorom za wsparcie finansowe w organizacji wyjazdu! - to dzięki Wam możemy przeżywac tutaj wszystkie te cudowne chwile!23 października - spotkanie z pisarzem


„Cukierku, ty łobuzie”, „Gdzie jesteś, Cukierku”, „Popraw się, Cukierku”, „Nie martw się, Cukierku”, „Jak się masz, Cukierku”, „Dziękuję Ci Cukierku”.
To tytuły książek o przesympatycznym kocie, który istnieje naprawdę. Autorem historyjek, a jednocześnie właścicielem kotka, jest pan Waldemar Cichoń, z którym mieli okazję się spotkać na spotkaniu autorskim uczniowie klas pierwszych oraz czwartej. Towarzyszyli im młodsi koledzy i koleżanki z Miejskiego Przedszkola nr 15, czyli nasi sąsiedzi z parteru.
Autor opowiadał o tym, w jaki sposób narodził się pomysł napisania książeczek o znanym już w całej Polsce kociaku, przeczytał swój ulubiony rozdział, w którym mowa jest o tym, jak Cukierek miał zostać aktorem, a także rozdawał autografy i podpisywał książeczki, które dzieci mogły także zakupić. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Uczniowie zadawali autorowi ciekawe pytania i robili sobie z właścicielem Cukierka pamiątkowe zdjęcia.
Więcej o książkach pana Waldemara Cichonia oraz o serii „Cukierkowych przygód” można przeczytać na autorskiej stronie http://waldemarcichon.pl/ksiazki/ , a samego kociego bohatera zobaczyć na facebooku pod hasłem Cukierku, ty łobuzie. Wszystkie części książki uczniowie znajdą także w bibliotece szkolnej.20 października - lekcje w Centrum NAUKOTECHNIKI


20 października pierwszoklasiści mieli lekcje w Centrum NAUKOTECHNIKI w Świnnej.
Jest to niezwykłe miejsce. Przez kilka godzin uczestniczyli w licznych doświadczeniach fizyczno – chemicznych, a także sami poznawali niezwykły świat fizyki i jego twórców. Bawiąc się, wiele się nauczyli.16 - 17 października - wycieczka do Koniakowa


W dniach 16 i 17 października klasy trzecie uczestniczyły w wycieczce do Skoczowa i Koniakowa.
Uczniowie przygotowywali się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.13 października - PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁYW piątek 13 października, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.
Po akcie ślubowania dzieci zostały już oficjalnie przyjęte do społeczności Szkoły Podstawowej nr 35. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze.
Po części oficjalnej dzieci udały się na wycieczkę do "Świata Dory", gdzie wspaniale się bawiły.
5 października - KONFERENCJA NAUKOWA


Grupa uczniów z klasy 2c, 5 października miała okazję uczestniczyć w konferencji naukowej organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz Bibliotekę Śląską w Katowicach. Sesja odbyła się w Sali Benedyktynce Biblioteki Śląskiej. Temat jej rozważań brzmiał: „TEATR LWOWSKI W TEATRZE ŚLĄSKIM”.
Konferencja zorganizowana została z kolejnej okazji rocznicy powstania Teatru Śląskiego w Katowicach. Na temat silnych i niepodważalnych związków Teatru Ludowego we Lwowie z teatrem katowickim referaty wygłaszali między innymi: Bogdan Kasprowicz, dr hab. Zygmunt Woźniczka, prof. dr hab. Andrzej Lienert i dr Barbara Maresz.
Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób Polski Teatr Ludowy we Lwowie, z całym swoim dobytkiem, znalazł się w Katowicach i gdzie obecnie znajdują się przywiezione w 1945 r. ze Lwowa rekwizyty, teksty sztuk, kostiumy itp.
Całości wydarzenia dopełniła wystawa „Biblioteka Teatru Lwowskiego – unikatowa kolekcja Biblioteki Śląskiej”, na której zgromadzono prawdziwe białe kruki związane z teatrologią.


29 września - RAJD SZKOLNY


Dnia 29 września, odbył się rajd szkolny.
20 września - SPOTKANIA Z NAUKĄ


Dnia 20.09 byliśmy (kl. 3A) na Wydziale Biologii Uniwersytetu Śląskiego na "Spotkaniach z Nauką".
Serce, mięśnie, płuca i układ nerwowy nie mają już przed nami tajemnic!...
16 września - sukces w biegach przełajowych!


W sobotę 16 września odbyła się kolejna edycja
Biegów Przełajowych GRAND PRIX MOSiR KATOWICE, w których brali udział nasi uczniowie.
Filip Sontowski z klasy IIa zajął III miejsce w swojej katergorii wiekowej. Gratulujemy!4 września - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/1829 lipca - 6 sierpnia 2017 KOLONIE - SINOŻĘTY 2017


Wakacje żegnaliśmy w Sianożętach.
Druga połowa sierpnia to czas, kiedy grupa naszych uczniów z kilkoma absolwentami na pokładzie wyrusza nad morze, aby zebrać siły i pooddychać zdrowym, pełnym jodu powietrzem.
Tego roku odpoczywaliśmy od 18 do 24 sierpnia. Jak zwykle, zatrzymaliśmy się w ośrodku Jantar. W ciągu tego słonecznego tygodnia zdążyliśmy odpocząć solidnie na plaży, pod okiem ratowników wykąpać się w morzu ( woda była naprawdę cieplutka), odwiedzić Kołobrzeg i pokonać fale na niezniszczalnym Wikingu. W Świnoujściu, poddaliśmy się ciężkiej musztrze w pruskim, pamiętającym I wojnę światową Forcie Gertharda. Przenieśliśmy się też w czasy jeszcze odleglejsze. W wiosce Wikingów podzieleni na grupy poszukiwaliśmy zaginionych bogów i wykonywaliśmy różne zadania, by otrzymać runy potrzebne do odgadnięcia tajemniczego hasła. Nie obyło się także bez odwiedzin aquaparków w Ustroniu Morskim i Koszalinie, wycieczki rowerowej, spacerów plażą, rozgrywek w piłkę siatkową i ogniska z tańcami.
Ten cudny czas minął bardzo szybko. Wspomnienia pozostaną z nami na długo i będzie o czym rozmawiać we wrześniu na szkolnych korytarzach.
Letnia Szkoła Junior Media w Uniejowie po raz drugi z naszym udziałem


Po raz czwarty podczas tegorocznych wakacji odbyły się wyjazdowe warsztaty dziennikarskie organizowane przez koordynatorów ogólnopolskiego projektu JuniorMedia. W Letniej Szkole Junior Media biorą udział redaktorzy 10 najbardziej zaangażowanych szkolnych redakcji z całej Polski. Są one nagrodą za całoroczną dziennikarską pracę. Nasz szkolny Korczynek już po raz drugi znalazł się w tej szczęśliwej grupie. Dzięki temu Patrycja Pietrzyk z klasy 1c mogła uczestniczyć w warsztatach. Odbywały się one w doskonałym do odpoczynku i pracy miejscu, w uniejowskim kompleksie termalnym. Relację Patrycji z pobytu w Uniejowie będzie można przeczytać w pierwszym, w nadchodzącym roku szkolnym, numerze Korczynka.

Zdjęcia pochodzą z :https://www.facebook.com/juniormediaPP/?fref=ts


ARCHIWUMARCHIWUM ROK SZKOLNY 2016/2017 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2015/2016 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2014/2015 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2013/2014 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2012/2013 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2011/2012 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2010/2011 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2009/2010 ZOBACZ WIĘCEJ >>>