<<< strona główna
<<< news

WYDARZENIA:
28 czerwca 2013
Dnia 28 czerwca odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/13.
WSZYSTKIM życzymy udanych, bezpiecznych wakacji.


24 czerwca 2013
W poniedziałek, 24 czerwca 2013r., odbył się komers klas trzecich. Na otwarcie uczniowie w galowych strojach zatańczyli poloneza, później bawili się w rytm najnowszych przebojów. Zabawa była niezwykle udana.24 czerwca uczniowie klasy IIa oraz IIc prezentowali swoje projekty edukacyjne.


21 czerwca 2013

Biathlon, skoki na skakance, podciąganie na drążku, brzuszki, przeciąganie liny to tylko niektóre z konkurencji rozegranych w trakcie dnia sportu, który w piątek, 21 czerwca odbył się w naszej szkole. Pomimo upału wszyscy doskonale się bawili, rywalizacja była zacięta i fair play oczywiście.

Po podsumowaniu przez komisję ilości punktów zdobytych we wszystkich dyscyplinach, okazało się, że najlepsza była klasa 2c. Tuż za nią uplasowali się uczniowie z 3a, a trzecie miejsce zajęła 2a.

Dużą frajdę sprawiła wszystkim wystawa psów. Zwierzaki dzielnie znosiły wszelkie niedogodności i pięknie się prezentowały nabiegu i wykonywały komendy swych właścicieli. Na pokazie zjawiły się również dwa odważne koty, które pozostawały poza konkurencją. Wszyscy uczestnicy zapewniony mieli zapas wody mineralnej, a najlepsi obdarowani zostali słodyczami. Wodę i nagrody ufundowała Rada Młodzieżowa i ksiądz Tomasz Mandrysz, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Uczniów klasy 1a dodatkowo w baterię butelek z napojami chłodzącymi zaopatrzył tato Jakuba Kowalczyka. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni.
Z niecierpliwością czekamy na następną taką imprezę.


20 czerwca 2013
Jeszcze jedna wygrana!!!

W majowo – czerwcowym konkursie Junior w Druku nasz KORCZYNEK znów został wyróżniony i w nagrodę dostaniemy 250 egzemplarzy wydrukowanego pisemka. Nasza radość jest tym większa, że rywalizacja była ogromna, a poziom blisko 90 gazetek z całej Polski, według ekspertów, bardzo wysoki.

Jesteśmy wśród najlepszych.

17 czerwca 2013

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu „Ekologia” - VII edycja - pod hasłem „Alternatywne źródła energii” – strona WWW lub prezentacja multimedialna.

I miejsce - Oliwia Baros Gimnazjum nr 21
I miejsce - Piotr Matras Gimnazjum nr 19

II miejsce - Wiktoria Ozga Gimnazjum nr 14
II miejsce - Joanna Sitko Gimnazjum nr 21

III miejsce - Julia Wojsław Gimnazjum nr 21
III miejsce - Grzegorz Krasiński Gimnazjum nr 21


WYRÓŻNIENIA:
Aleksander Parzoch Gimnazjum nr 19
Sonia Żemła Gimnazjum nr 19
Katarzyna Kwietniowska Gimnazjum nr 21
Natalia Lempka Gimnazjum nr 21
Wiktoria Grabny Gimnazjum nr 21


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

13 czerwca 2013
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "ALBUS",
aż pięciu uczniów naszej szkoły otrzymało tytuł LAUREATA i ośmiu dyplom - WYRÓŻNIENIE!!!

Wyniki konkursu:

Matematyka:

 • Klaudia Pyrsz (2c) - Laureat
 • Natalia Zemła (1a) - Laureat
 • Adam Sielicki (1a) - Laureat
 • Maciej Szkliniarz (1a) Laureat
 • Wiola Olszewska (2c) - Wyróżnienie
 • Magda Olszewska (2c) - Wyróżnienie
 • Daniel Michalik (2c) - Wyróżnienie
 • Jakub Michalik (2c) - Wyróżnienie
 • Aleksandra Cebula (1a) - Wyróżnienie

Język angielski

 • Wiktoria Grabny (2c) - Laureat
 • Kasia Suchy (2c) - Wyróżnienie
 • Marcin Kuchta (2c) - Wyróżnienie

Historia
 • Ryszard Michalski (2c) - Wyróżnienie


Gratulujemy!

11 czerwca 2013


Dnia 11 czerwca odbył się Szkolny Festiwal Teatralny "Już tyle lat Fredro uczy i bawi" z okazji 220 rocznicy urodzin Aleksandra Fredry.
Impreza artystyczna została sfinansowana ze środków Urzędu Miasta Katowice.

Wszystkie klasy rzetelnie przygotowały się do występu.

I miejsce zajęła klasa IIc
II miejsce - IIa
III miejsce - IIb
Wyróżnienie - Ib

Najlepszymi aktorami zostali: Oliwia Bąk (IIb) oraz Krzysztof Zgliczyński (IIIb).

8 czerwca 2013

W sobotę 8 czerwca odbyło się ostatnie już spotkanie uzdolnionych uczniów klas szóstych. Czym się różni twierdzenie od hipotezy? Czy dowodzenie jest aż tak trudne jak zwykli to mawiać uczniowie? Te i inne problemy były tematem spotkania: "Definicje, twierdzenia, dowody". Zajęcia prowadzili uczniowie klasy 2c. Klaudia Pyrsz wtajemniczała swoich młodszych kolegów w metody dowodzenia twierdzeń o podzielności liczb. Wiola i Magda Olszewskie prezentowały dowody geometryczne, a Karolina Podborny przedstawiła dowody z wykorzystaniem algebry. Na koniec szóstoklasistom wręczono certyfikaty uczestnictwa.

Uczestnikom Programu Młodzi Matematycy życzymy powodzenia w gimnazjum. Wszystkim uczniom klasy IIc, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowaniu i obsłudze spotkań oraz prelegentom dziękuję za poświęcony czas i solidne przygotowanie zajęć. Już we wrześniu zaprosimy na nasze sobotnie spotkania następną grupę uzdolnionych uczniów.
Aurelia Tomaszewska

7 czerwca 2013

Uczniowie klasy Ia wzięli udział w I Regionalnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Unia Europejska – Lubię to”. Zmagania organizowane były przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu, a patronat honorowy nad konkursem objęła miedzy innymi Minister Rozwoju Regionalnego – Pani Elżbieta Bieńkowska oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego – Pan Jan Olbrycht.

Do II etapu, przygotowując prezentacje multimedialne, zakwalifikowały się trzy drużyny z naszej szkoły: Natalia Zemła i Aleksandra Cebula, Mateusz Piszka i Filip Kuchciński oraz Robert Ptok i Michał Hebda.
Druga część polegała na napisaniu , trudnego, jak twierdzili uczestnicy testu. Sześć z czternastu przystępujących do niej drużyn, miało szansę znaleźć się w finale.
Tu również nasi uczniowie spisali się doskonale.
W trzecim etapie znaleźli się: Ola i Natalia oraz Michał i Robert.
Po bardzo zaciętej walce, w której każda z drużyn musiała odpowiedzieć ustnie na trzy trudne pytania, i zliczeniu punktów przez jury, okazało się, że Natalia i Ola będą walczyły w dogrywce o drugie miejsce. Emocje sięgały zenitu i ogromna była nasza radość, kiedy okazało się, że nasze dziewczyny są lepsze. Tak więc konkurs zakończyliśmy na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.
Oprócz tego Natalia z Olą oraz Mateusz z Filipem otrzymali wyróżnienia za najciekawsze prezentacje multimedialne. Opłacało się popracować i solidnie przygotować!

GRATULUJEMY SUKCESÓW6 czerwca 2013
Wiosenne porządki

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęliśmy porządki w naszym szkolnym ogródku botanicznym. Korzystając ze sprzyjającej pogody połączyliśmy teorię nabytą na zajęciach z praktyką na świeżym powietrzu.
Mamy nadzieję, że nasi koledzy docenią naszą pracę podczas lekcji biologii, które się tu odbędą :)5 czerwca 2013
W dniu 5 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć w warsztatach językowych organizowanych w ramach europejskiego programu edukacyjnego Nauka Bez Granic. Warsztaty odbyły się w Teatrze Korez w Katowicach. Nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z żywym językiem angielskim dzięki londyńczykowi, Simeon'owi Wren'owi, który w barwny i ciekawy sposób zaprezentował ciekawostki związane z Australią. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i mamy nadzieję na udział w przyszłorocznych warsztatach i przedstawieniach w języku angielskim!

29 maja 2013
ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZE, KTÓRE ODBYŁY SIĘ
DNIA 31 MAJA 2013R.
Lp. Zajęcia Prowadzący Godziny
1 Zajęcia na sala gimnastycznej p.Bogumiła Nowak 9:30- 11:00
2 Doświadczenia chemiczne p.Wanda Renner 9:00- 11:00
3 „Aquadrom”- wyjazd na basen do Rudy Śląskiej p.Maria Gibas,
p.Magdalena Stolarska
ks.Tomasz Mandrysz
Zbiórka przed szkołą o godzinie 7:40.
4 Zajęcia w ogródku szkolnym p.Maria Ćmok,
p.Jacek Ćmok
8:00- 10:00


27 maja 2013
Dnia 27 maja odbyła się VIII edycja Międzygimnazjalnego Konkursu historyczno - literckiego "Śląsk - moja mała Ojczyzna"
Uczniowie zmierzyli się z zestawem pytań dotyczących zarówno historii jak i wspólczesności naszego regionu.
Wykazali się również znajomością wyrażeń gwarowych, a także "popisywali się" prezentacją utworów w gwarze śląskiej.

Wyniki konkursu:

I miejsce Karol Grabowski (Gimnazjum nr 14)
II miejsce Patrycja Brandys (Gimnazjum nr 21)
III miejsce Joanna Kałmuk (Gimnazjum nr 21)
III miejsce Natalia Lempka (Gimnazjum nr 21)
W recytacji wyróżniła się: Anna Łącznik (Gimnazjum nr 14).

Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe upominki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

22 - 24 maja 2013
22 maja pojechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Berlina i Poczdamu. Mieliśmy okazję zwiedzić między innymi: Muzeum Pergamońskie, Reistag, śliczne pałace w Poczdamie, a także zobaczyć panoramę Berlina z tarasu widokowego na Wieży Telewizyjnej. Największą atrakcją wycieczki okazał się całodzienny pobyt w Tropical Island - zespole basenów imitujących tropikalna wyspę. Podgrzewana woda, zjeżdżalnie, plaża i mnóstwo palm zapewniło nam doskonały humor. Z mnóstwem wspaniałych wspomnień wróciliśmy do domu.
Katarzyna Kietniowska kl. IIc23 maja 2013
Najlepszy w szkole wynik w tegorocznym Konkursie Języka Angielskiego FOX uzyskała Kasia Suchy z 2c zajmując 9 miejsce w Katowicach wśród uczniów klas drugich. Kasiu- gratulacje.

21 maja 2013
Znamy już wyniki tegorocznego konkursu "Kangur Matematyczny". W naszej szkole aż trzech uczniów otrzymało dyplom z wyróżnieniem i nagrodę książkową: Adam Sielicki (1a), Maciej Szkliniarz (1a) oraz, Daniel Michalik (2c).
Serdecznie gratulujemy!!!

15 maja 2013
Festiwal Języków to impreza, która już po raz drugi odbyła się w naszym gimnazjum. 15 maja na trzeciej lekcji wszystkie klasy spotkały się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w konkursie wiedzy na temat Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec.
Rywalizacja miała formułę konkursu „Jeden z dziesięciu”. Trzy najlepsze drużyny przeszły do finału, w którym uczestnicy przedstawiali scenki w języku angielskim na wylosowany temat. Zwyciężyła klasa 2c :). Na drugim miejscu znaleźli się przedstawiciele klasy 2a, trzecie miejsce, po długiej i zaciętej dogrywce zdobyli uczniowie 1a. Wszystkim SERDECZNIE GRATULUJEMY wiedzy i umiejętności.

Drugą część festiwalu stanowiła prezentacja projektu „E- Twinning” przygotowana przez klasę 2c.

Ostatnim punktem programu były pokazy artystyczne. Każda z klas przygotowywała swój program . Była to scenka lub utwór muzyczny w jednym z trzech języków, których się uczymy. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej. Miano zwycięzców zyskała klasa 2a za prezentację piosenki- „Ein, zwei, polizei”. Przyznano również 3 wyróżnienia. Otrzymały je klasy: 2b za interpretację utworu „Another brick in the wall”, 1a za ciekawą i zabawną scenkę w języku angielskim oraz 1b za wykonanie piosenki „ Imagine”.
Wszyscy otrzymali w nagrodę słodkie niespodzianki oraz bon upoważniający klasę do jednodniowego zwolnienia z pytania i kartkówek!!
Opłaciło się przygotować!
Wszyscy świetnie się bawiliśmy i czekamy na kolejną imprezę takiego typu :).
Oliwia Bąk kl. IIb8 maja 2013
Z okazji Święta Szkoły odbył się w naszym gimnazjum konkurs poświęcony patronce szkoły Adeli Korczyńskiej
39 uczniów popisywało się swoją wiedzą na temat życia, działalności i osiągnięć naszej patronki.

I miejsce zajęła Natalia Lempka
II miejsce ex aequo Patrycja Brandys i Kamil Kempski
III miejsce zajęła Dominika Śmiałek

Gratulujemy uczniom klasy IIIb

2 maja 2013
Dnia 2 maja 2013r. odbył się wyjazd do Parku Wodnego "AQUADROM" w Rudzie Śląskiej.

ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZE, KTÓRE ODBYŁY SIĘ
DNIA 2 MAJA2013R.

Lp. Zajęcia Prowadzący Godziny
1 Zajęcia z informatyki p.Anna Noworzyn 9:00- 11:00
2 Zajęcia w szkolnym ogródku p.Maria Ćmok,
p.Jacek Ćmok
8:00- 11:00
3 Zajęcia z języka polskiego p.Aleksandra Ziaja 8:00- 10:00
4 Zajęcia na sala gimnastycznej p.Dorota Wyleciał 9:30- 11:30
5 Konsultacje i pomoc w naborze elektronicznym- klasy trzecie p.Wiesława Synowiec 9:00- 11:00
6 „Aquadrom”- wyjazd na basen do Rudy Śląskiej p.Maria Gibas,
p.Aurelia Tomaszeska
ks.Tomasz Mandrysz


30 kwietnia 2013
„Porozmawiajmy o niepełnosprawności” to hasło przewodnie warsztatów, w których 30 kwietnia uczestniczyli uczniowie klasy 2b.
Zajęcia miały miejsce w Bibliotece Śląskiej przy ul. Ligonia w Katowicach.
Zapoznaliśmy się z pojęciem niepełnosprawności, dowiedzieliśmy się, jak na co dzień żyją osoby z różnego rodzaju schorzeniami, co często sprawia im trudność, jakiej pomocy oczekują.
Warsztaty te z pewnością pozwolą nam lepiej zrozumieć potrzeby osób z ograniczeniem sprawności oraz sprawią, że będziemy wiedzieli, jak się zachować w niektórych sytuacjach.

28 kwietnia 2013
28.04.2013 r nasza nauczycielka wychowania fizycznego p. Dorota Wyleciał brała udział w Madryckim Maratonie w Hiszpanii.
W biegu tym zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Pokonała ją jedynie biegaczka z Francji.
GRATULUJEMY!!!23 - 25 kwietnia 2013
W DNIACH 23 - 23.04.2013 R. ODBYŁY SIĘ EGZAMINY GIMNAZJALNE.

22 kwietnia 2013
Uwaga!!!!
Drugi numer anglojęzycznej gazetki E-Gimbus stworzonej przez uczniów klasy 2c i 1a w projekcie e-twinning.
Redaktorem naczelnym tego wydania jest Wiktoria Grabny. Przeczytaj >>>>

20 kwietnia 2013
W sobotę 20 kwietnia odbył się DZIEŃ OTWARTY naszej szkoły. Rodzicom i uczniom klas szóstych dziękujemy za przybycie.

Turniej Piłki Nożnej Uczniowie – Rodzice- Absolwenci

„Wzorem ubiegłego roku Rodzice, Absolwenci i aktualni uczniowie gimnazjum stanęli do rywalizacji sportowej.

W sobotę 20 kwietnia rozegrano Turniej Piłki Nożnej.
Uczestnicy bez względu na wiek dali z siebie wszystko: zaangażowanie, siły, pot i dobry humor.
Mecze w różnych możliwych konfiguracjach wyłoniły najbardziej aktywnego zawodnika p. Kubeczko.
Wspaniała atmosfera i świetna zabawa warte są kontynuacji w następnych rozgrywkach.”

19 kwietnia 2013
Na zaproszenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. reprezentacja uczniów z ks. T. Mandryszem i p. D. Wyleciał uczestniczyła 19 kwietnia w uroczystościach przed Grobem Policjanta Polskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach upamiętniających 73. rocznicę zbrodni na funkcjonariuszach Policji II RP.16 kwietnia 2013
WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU INFORMATYCZNO - POLONISTYCZNEGO:

"Moje inspiracje twórczością Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej":

I miejsce zajęła Kinga Klich (Gimnazjum nr 19 w Katowicach)
II miejsce Natalia Bogdańska (Gimnazjum nr 3 w Katowicach)
II miejsce Natalia Zemła, Aleksandra Cebula (Gimnazjum nr 21 w Katowicach)
III miejsce Oliwia Hajkowska (Gimnazjum nr 21 w Katowicach)
III miejsce Aleksandra Krzystanek (Gimnazjum nr 20 w Katowicach)

Wyróżnienia:

Wojciech Kostrzewski (Gimnazjum nr 23 w Katowicach)
Milena Gieral, Aleksandra Sztander (Gimnazjum nr 35 w Katowicach)

GRATULUJMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

9 kwietnia 2013
Osiągnięcia naszych uczniów:

1. Kasia Kwietniowska i Kasia Suchy z kl. 2c zostały finalistkami VI Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje Wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

2. Klaudia Pyrsz z kl. 2c zajęła III miejsce w VI edycji Miejskiego Konkursu GEOMAT. Zmagania organizowane są pod patronatem Oddziału Katowickiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

3. Patrycja Brandys i Joanna Kałmuk z kl. 3b znalazły się wśród dziesięciorga laureatów konkursu „Młodzi Dziennikarze” organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach. Zmagania były częścią Programu Aktywności Lokalnej Na rzecz Młodzieży „Postaw na siebie!”. Dziewczęta w nagrodę mają zagwarantowany udział w projekcie „Młodzidziennikarze.pl” w ramach którego będą uczestniczyły w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich pod okiem profesjonalistów.

4. Maciej Czarnecki z klasy 1b zdobył trzecie miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Hiszpańskie Inspiracje”.

5. Mistrzem Ortografii naszego gimnazjum została Kasia Suchy, zaś wicemistrzynie to Kasia Kwietniowska i Patrycja Brandys.

6. W szkolnym konkursie recytatorskim „Znam prozę Bolesława Prusa” najlepsza okazała się Kasia Kwietniowska, drugie miejsce zajęła Kasia Suchy, a natrzecie pozycji znalazły się Agata Wojtala i Dominika Śmiałek.

7. Tuż przed feriami zimowymi uczniowie rywalizowali także w ramach szkolnego Konkursu Wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie największą wiedzą wykazała się Aleksandra Nikisz z kl. 3b, drugie miejsce zajął Jakub Michalik z kl. 2c. Na miejsce trzecie zapracowała Julia Wojsław z kl. 3b.

GRATULUJMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

8 kwietnia 2013
Uwaga!!!!
Pierwszy numer anglojęzycznej gazetki E-Gimbus stworzonej przez uczniów klasy 2c i 1a w projekcie e-twinning.
Redaktorem naczelnym tego wydania jest Dominika DrosdeckPrzeczytaj >>>>

19 - 22 marca 2013
W dniach 19 - 22.03.2013 odbył się OBÓZ NAUKOWY dla uczniów klas trzecich w Wiśle!!!
Przez cztery dni, uczniowie pilnie rozwiązywali testy i zadania egzaminacyjne z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, historii, WOS-u, fizyki, geografii, biologii i chemii.
Oprócz nauki, było kilka atrakcji: seanse filmowe (ekranizacje lektur szkolnych), spacery wzdłuż Wisły, zwiedzanie rynku miasta.


17 marca 2013
W niedzielę 17 marca przed Kościołem Matki Bożej Różańcowej na Zadolu odbył się szkolny kiermasz, na którym można było kupić palmy, kartki i inne ozdoby świąteczne. Środki zostały przekazane na cele charytatywne. Dziękujemy za zainteresowanie i życzliwość!!!


14 marca 2013
14 marca przedstawiciele klasy 2c pojechali na Wydział Matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Trwały tam obchody corocznego Święta Liczby Pi. Jedną z imprez towarzyszących temu świętu jest tradycyjnie organizowany przez nasze Gimnazjum finał konkursu dla uczniów klas trzecich gimnazjów - Mistrz Matematyki 2013.


12 marca 2013
12 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Spotkaniach z Matematyką organizowanych przez VIII LO w Katowicach. Jakub Markiewicz wygłosił referat o związkach łączących muzykę z matematytką.


11 - 13 marca 2013
W dniach 11.03. - 13.03.2013r. odbyły się rekolekcje wielkopostne. Uczniowie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych, we Mszy Świętej, w sali teatralnej pod kościołem zobaczyli film o świętym FILIPIE NERI.
Po nabożeństwach dla chętnych uczniów zostało zorganizowne wyjście na lodowisko, zajęcia na sali gimnastycznej oraz wiele kółek przedmiotowych.

Organizacja zajęć w dniach rekolekcji. Zobacz szczegóły >>>


18 - 22 lutego 2013
W dniach 18.02. - 22.02.2013 r. spędziliśmy wspaniałe chwile na Zimowisku w Wiśle.

Czas spedziliśmy między innymi na:
 • nauce jazdy na nartach pod okiem instruktora;
 • kuligu na saniach z pieczeniem kiełbasek;
 • basenie w Hotelu Gołębiowski.


31 stycznia 2013

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu, który przypada w tym roku na 5 lutego,
w naszej szkole zostaną przeprowadzone konkursy w trzech kategoriach:

I. PLAKAT - edytor grafiki- prace w grafice komputerowej wykonywane przez uczniów klas I-II na lekcjach informatyki oraz na zajęciach artystycznych

II. PREZENTACJA MULTIMEDIALNA LUB STRONA WWW
na temat: "Bezpieczny Internet - Serfuję. Respektuję".

III."Dziecko w sieci - zagrożenia" - konkurs na najciekawszy artykuł, który zostanie umieszczony w kolejnym wydaniu naszej szkolnej gazetki "KORCZYNEK".Grafika ze strony www.saferinternet.pl9 stycznia 2013
Styczeń to czas kolędowania. Spotykamy się w gronie znajomych z różnego rodzaju organizacji i stowarzyszeń, aby przedłużyć choć odrobinę ten świąteczny czas. Już od wielu lat uczniowie naszego gimnazjum przygotowują inscenizację bożonarodzeniową dla członków Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

Refleksyjne wiersze i piękne kolędy w wykonaniu naszych uczniów uświetniły również w tym roku ich spotkanie opłatkowe. Odbyło się ono 9 stycznia w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Ligonia w Katowicach. Były z nami także absolwentki gimnazjum, tegoroczne maturzystki. Aleksandra Krawiec i Monika Twardoch wspierały nas muzyką i śpiewem. Niezwykle miło było zobaczyć uśmiech i wzruszenie na twarzach zebranych.

Takie chwile są bezcenne i całkowicie wynagradzają trud włożony w przygotowanie programu artystycznego.
Zdjęcia wkrótce.

3 stycznia 2013
"SING NOEL, NOEL"

Śpiewamy chwałę Panu. Występ naszych uczniów na Placu Miast Partnerskich w Katowicach - Ligocie.


21 grudnia 2012

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc tradycyjnie w naszej szkole wystawiliśmy jasełka.
Tym razem tematyką obejmowały one grzech pierwszych ludzi, historię Narodzenia Pańskiego oraz Sąd Ostateczny.
Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem, o czym świadczyła absolutna cisza na widowni w trakcie spektaklu oraz gromkie brawa tuż po nim.19 grudnia 2012

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia 2012 roku zawitał do naszego gimnazjum niecodzienny gość. Był nim Jose Javier Rodriquez Castillo. Mieliśmy szansę porozmawiać z nim po hiszpańsku i poznać kilka ciekawostek dotyczących obchodzenia świąt w jego rodzinnym kraju. Pewnie nie wszystko byśmy zrozumieli, gdyby nie pani Natalia Dawidowska, która tłumaczyła niektóre wypowiedzi gościa i pomagała nam odpowiednio sformułować pytania. Takie lekcje języka to naprawdę ciekawe doświadczenie. Dzięki temu miłemu spotkaniu mogliśmy zweryfikować nasze wyobrażenia o znajomości języka hiszpańskiego. To ogromna frajda rozumieć, co mówi do nas obcokrajowiec i móc zadawać pytania w jego ojczystym języku. Uczmy się. Warto!!


17 grudnia 2012

Patrycja Brandys i Joanna Kałmuk, z klasy 3b, zdobyły ex aequo pierwsze miejsce w X Konkursie na pracę pisemną dla gimnazjalistów
„Mam pomysł na swoje życie – Kolega przyjaciel czy wróg ?” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Dziewczęta napisały piękne opowiadania, które uznano za najlepsze z 60 prac. Gratulujemy serdecznie.

16 grudnia 2012

W niedzielę 16 grudnia przed Kościołem Matki Bożej Różańcowej na Zadolu odbył się szkolny kiermasz, na którym można było kupić przepiękne stroiki, kartki i inne ozdoby świąteczne, ciasto.
Środki zostały przekazane na cele charytatywne.
Dziękujemy za zainteresowanie i życzliwość!!!


7 - 12 grudnia 2012


W dniach 7-12 grudnia 2012 roku uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach językowych w Londynie. Glownym celem wyjazdu było doskonalenie sprawności językowych, oraz zwiedzanie największych atrakcji turystycznych takich jak: Londyn Eye, The British Museum, The National Gallery, Natural History Museum, Tower of London, ST. Paul’s Cathedral, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, Greenwich i wiele innych.
Wyjazd był bardzo udany!!!


4 grudnia 2012
Po raz kolejny w naszym gimnazjum odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny o tematyce lwowskiej.
Tym razem hasło przewodnie brzmiało: „Arcylwowianie – ich znaczenie dla nauki i kultury.”
Jak zawsze, zmagania organizowaliśmy wraz z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

Jego członkowie: Pani Jadwiga Feifer, Pani Lidia strzelecka, Pan Henryk Markowski oraz prezes katowickiego oddziału TMLiKP-W, Pan Stanisław Grossmann , wchodzili w skład komisji konkursowej i oceniali części: historyczną, w ramach której uczestnicy rozwiązywali test, oraz recytatorską. Każda z drużyn przygotowała deklamację dwóch utworów związanych tematycznie ze Lwowem.

W szranki stanęło sześć drużyn z czterech katowickich gimnazjów. Rywalizacja, jak zwykle, była zacięta i jury, oceniając recytacje wykonawców miało twardy orzech do zgryzienia.
Ostatecznie, w klasyfikacji drużynowej, miejsca pierwsze i drugie przypadły koleżankom i kolegom z naszego gimnazjum.
Najlepsza okazała się drużyna w składzie: Maciej Szkliniarz kl. 1a, Adam Sielicki kl. 1a, Patrycja Brandys kl. 3b i Natalia Lempka kl. 3b.
Drugą pozycję wywalczył sobie zespół Karoliny Podborny z kl 2c, Kasi Kwietniowskiej, również z 2c, Bartosza Domańskiego z kl. 3b oraz Oliwii Bąk z kl. 2b.
Trzecie miejsce przypadło Wiktorii Miodek i Natalii Czerwień z Gimnazjum nr 17. Za najlepszą recytację jury uznało wykonanie Alberta Kowala z Gimnazjum nr 24 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach.

Nasi reprezentanci, w tej kategorii, znaleźli się kolejno: Natalia Lempka na drugim miejscu, Bartosz Domański i Patrycja Brandys na miejscu trzecim. Wraz z nimi na trzeciej lokacie uplasowała się Natalia Czerwień z Gimnazjum nr 17.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy serdecznie i dziękujemy za udział!!!3 grudnia 2012
Znamy już wyniki tegorocznego Multitestu, czyli Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Polskiego. Nasi uczniowie są wśród najlepszych!

Patrycja Brandys z kl. 3b znalazła się w gronie laureatów, natomiast Kasia Kwietniowska z kl. 2c zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy!!!

22 listopada 2012
Uczeń Mateusz Piszka (1a) zajął III miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie na najlepszą prezentację multimedialną pt. "Znajdź właściwe rozwiązanie", organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Katowicach.
GRATULACJE !!!


15 listopada 2012
Już po raz drugi braliśmy udział w warsztatach „Junior Media” organizowanych przez Dziennik Zachodni.
Tym razem uczyliśmy się dziennikarstwa sportowego na stadionie Ruchu Chorzów. 15 listopada oglądaliśmy trening piłkarzy chorzowskiej drużyny, później odbyły się zajęcia w grupach. O dziennikarstwie opowiadał szef działu sportowego pan Jacek Sroka. Tajniki trudnej sztuki fotoreporterskiej zdradzał nam pan Arkadiusz Ławrywianiec, natomiast, od pana Tomasza Kiełkowskiego, z portalu naszemiasto.pl, dowiedzieliśmy się, jak kręcić materiały filmowe. Były również zajęcia na temat pracy redaktora internetowego, które prowadził pan Marcin Szczepański. Zwiedzaliśmy też stadion. Zajrzeliśmy nawet do szatni piłkarzy. Na zakończenie warsztatów braliśmy udział w profesjonalnej konferencji prasowej z trenerem klubu panem Jackiem Zielińskim oraz piłkarzem „Niebieskich” panem Grzegorzem Kuświkiem.
Były oczywiście autografy i zdjęcia.
Już nie możemy doczekać się następnych warsztatów, a do lektury szczegółowej relacji z tych zapraszamy do grudniowego numeru naszego Korczynka. Jeszcze przed świętami.13 - 15 listopada 2012
W dniach 13 - 15 listopad 2012 odbyły się próbne egzaminy egzaminy naszych trzecioklasistów.

12 listopada 2012
W tym roku obchodzimy 94. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W naszym gimnazjum również uczciliśmy to wydarzenie.
12 listopada, już o 8, odbyła się uroczysta akademia tej okazji.
Młodzież przygotowała wzruszający montaż słowno – muzyczny, w którym przypomniany został tamten czas oraz przedstawione zostały sylwetki ludzi, którzy do tego radosnego wydarzenia się przyczynili.
Są takie chwile w historii Polski, o których Polacy pamiętać powinni. My pamiętamy.2 listopada 2012

ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZE, KTÓRE ODBYŁY SIĘ
DNIA 2 LISTOPADA 2012R.

Lp. Zajęcia Prowadzący Godziny
1 Zajęcia z informatyki p. Anna Noworzyn 9:30- 11:00
2 Wyjście do kina p. Marta Gibas, Aurelia Tomaszewska 7:30 (zbiórka)- 13:00
3 Zajęcia w ogródku szkolnym. p. Maria, Jacek Ćmok 8:30- 10:00
4 Zajęcia z języka polskiego - olimpiada p. Aleksandra Ziaja 8:30- 10:00
5 Zajęcia z języka angielskiego
Testy egzaminazcyjne dla klas III
p. Danuta Królewska 09:00- 11:00
6 Zajęcia z psychologiem p. Marta Gaj 9:00- 11:00
7 Zajęcia wyrównacze z matematyki p. Urszula Niewiadomska 08:30- 10:00


14 - 18 października 2012
W dniach 14 - 18 października braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych
"EuroWeek - Szkoła Liderów".
Organizatorem przedsięwzięcia jest Europejskie Forum Młodzieży. Wyjazd częściowo finansowany jest przez Unię Europejską. W programie wiele ciekawych zajęć m.in. "Praca w grupie", "Debata oxsfordzka", "Europa", itp.. Część zajęć będzie prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii i wielu innych krajów.16 października 2012
" Ćwiczenia najważniejszej umiejętności: RATOWANIA ŻYCIA!"

Uczniowie klas drugich wzięli udział w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych w szkole przez Śląski Odział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Pod opieką zawodowych ratowników medycznych mieli okazję ćwiczyć umiejętność wykonywania reanimacji, opatrywania rannych i pomocy przedmedycznej.
15 października 2012
W poniedziałek odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej, na której w humorystyczny sposób uczniowie przedstawili relacje panujące w szkole i swoje spojrzenie na grono pedagogiczne. Było bardzo sympatycznie, kolorowo i wesoło.12 października 2012
12 października 2012 r. byliśmy na kolejnym już rajdzie
ogólnoszkolnym na Leskowiec (okolice Andrychowa - Beskid Mały).6 października 2012
6.10.2012 uczennice i uczniowie naszego gimnazjum na podsumowaniu Biegów Przełajowych o Grand Prix MOSiR Katowice w edycji roku 2012 zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej.
Uczestniczyli we wswzystkich pięciu biegach od kwietnia do października 2012.
W ostatnim z biegów dnia 6.10.2012, Kamil Szczepanek zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Natomiast Alcja Szymała w klasyfikacji generalnej uzyskała III miejsce.
BRAWO!!!


24 września 2012
Nasi pierwszoklasiści zostali włączeni w szeregi braci szkolnej.

Po miesiącu nauki najmłodsi nasi „żacy” zdali egzamin przed szacownym jury i złożyli uroczyste ślubowanie. Stało się to wszystko dziś podczas OTRZĘSIN uczniów klas pierwszych, które odbyły się na sali gimnastycznej. Nasze kochane „kociaczki” wkupywały się w krąg szkolnej starszyzny, biorąc udział w kilku bardzo sympatycznych konkurencjach. Wszyscy doskonale się bawili.

Wieczorem odbyła się DYSKOTEKA SZKOLNA!!!16 września 2012

W niedzielę 16 września 2012r. uczennice i uczniowie wraz z nauczycielką p.Dorotą Wyleciał brali udział w Katowickich Biegach Przełajowych o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.

Drużynowo nasze gimnazjum zdobyło puchar, zajmując ostatecznie V miejsce.14 września 2012

„XVIII Osobliwości Świata Fizyki”14 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Zajęcia te pod nazwą "Osobliwości Świata Fizyki" i organizowane są od 1984.

Przed Grobem Policjanta Polskiego na terenie Komendy Głównej Policji w Katowicach odbyły się uroczystości związane z obchodami 72. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W obchodach wzięli udział także przedstawiciele uczniów naszej szkoły pod opieką pani Marty Gibas.3 września 2012

Dnia 3 września 2012 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny mszą świętą i uroczystą akademią. Serdecznie witamy NOWYCH UCZNIÓW!!!


20.07 - 27.07.2012

Już za kilka dni wrócimy do szarej szkolnej rzeczywistości. W czasie przerw z pewnością nie raz będziemy wspominać chwile spędzone na koloniach szkolnych w Soblówce.

Od 20 do 27 sierpnia oddychaliśmy świeżym, górskim powietrzem. Mieszkaliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych, ośrodku otoczonym wokół lasami.

Tuz obok leniwie toczyła swe wody czyściutka górska rzeczka Cicha, w której zażywaliśmy orzeźwiających kąpieli.

Nie zabrakło także innych atrakcji. Graliśmy w podchody, klucząc leśnymi szlakami. W czwartek wyruszyliśmy na całodzienną wyprawę górską. Jej celem była Hala Rycerzowa, z której widoki są naprawdę bajeczne. Towarzyszący nam przewodnik cudnie opowiadał o otaczającej nas przyrodzie i miejscach, które mijaliśmy.

Wieczorami doskonale bawiliśmy się na dyskotekach w ośrodku lub na świeżym powietrzu przy ognisku. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania przy akompaniamencie grającego na gitarze Patryka oraz nocnej wyprawy na spotkanie z duchami.

W niedzielę wybraliśmy się na górę Żar. Można było poszaleć na torze saneczkowym i sprawdzić swoją odwagę w parku linowym.

Przez cały tydzień rozgrywaliśmy zacięte mecze w piłkę siatkową i badmintona. Zwycięskie drużyny zostały słodko nagrodzone.

Po siedmiu dniach letniej, słonecznej pogody w dniu naszego odjazdu Soblówka rozpłakała się rzęsistym deszczem.

Mamy nadzieję że za rok znów udamy się do równie urokliwego miejsca i będziemy się tak dobrze bawić, bo przecież „wakacje, znów będą wakacje, wakacje już za rok”.ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2011/2012 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2010/2011 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2009/2010 ZOBACZ WIĘCEJ >>>


<<< strona główna