<<< strona główna

WYDARZENIA:


27 czerwca

Dnia 27 czerwca odbyło się UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/14.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

25 czerwca

Dnia 25 czerwca odbył się KOMERS UCZNIÓW KLAS TRZECICH.

23 czerwca

Dnia 23 czerwca odbył się w naszym gimnazjum - DZIEŃ SPORTU.
W programie znalazły się następujące zmagania sportowe: Biathlon, wyścigi szeregów, oraz finał turnieju piłki nożnej - I miejsce zajęła klasa 3c, drugie - 3a, trzecie -2a, czwarte - 1b. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

20 czerwca

ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZE, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W DNIU 20 CZERWCA 2014 - piątek >>>

13 czerwca

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POLONISTYCZNO INFORMATYCZNEGO „Moje inspiracje twórczością Tadeusza Różewicza”. (Prezentacja multimedialna)
WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO: Pamiętajmy o …. lasach. (Prezentacja multimedialna)
11 czerwca

Trzecioklasiści odwiedzili 10. czerwca Muzeum Auschwitz Birkenau. Zwiedzenie miejsce zagłady wielu tysięcy istnień ludzkich różnych narodowości oraz opowieść przewodnika o tamtych okrutnych czasach, skłoniły naszą młodzież do refleksji i zadumy.
WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POLONISTYCZNO INFORMATYCZNEGO „Moje inspiracje twórczością Tadeusza Różewicza”. (Prezentacja multimedialna)
WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO: Pamiętajmy o …. lasach. (Prezentacja multimedialna)
10 czerwca

Czworo redaktorów naszego Korczynka odwiedziło 4. czerwca zabrzańskie Multikino. Odbyły się tam kolejne warsztaty dziennikarskie organizowane przez Junior Media, Dziennik Zachodni i Fundację ORANGE. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak pisać, aby tekst był ciekawy, poznać arkana fotografii prasowej oraz przypomnieć sobie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

2 czerwca

Dnia 2 czerwca odbył w naszej szkole się Festiwal Językowy. Impreza składała się z następujących części:
- projektów edukacyjnych w języku angielskim;
- konkursu: "Jeden z dziesięciu", w j.angielskim, j.hiszpańskim i j.niemieckim;
- konkursu międzyklasowego: "YOUR FACE SOUNDS FAMILIAR".

24 maja

Sobota, 24 maja zapadnie z pewnością w pamięci ligocian jako XX edycja Święta Kwitnących Głogów. Byliśmy tam i my. Uczennice klasy 1a: Monika Jabłońska, Marzena Mosler, Klaudia Strugacz, Weronika Lisiak wzięły udział w programie artystycznym ligocko – panewnickich szkół i przedszkoli. Dziewczęta do występu przygotował i akompaniował im na scenie pan Przemysław Urbański.

16 - 21 maja

W dniach 16.05.2014 - 21.05.2014 odbyła się szkolna wycieczka do PARYŻA!


19 maja

WARSZTATY EKOLOGICZNE W NADLEŚNICTWIE KATOWICE
Jak co roku klasy III wzięły udział w warsztatach ekologicznych w sali multimedialnej Nadleśnictwa Katowice. Bardzo atrakcyjne i ciekawe zajęcia nie tylko poszerzyły naszą wiedzę o ekosystemach leśnych w Katowicach i wokół miasta, ale przyczyniły się do poczucia współodpowiedzialności za ochronę tego naturalnego bogactwa jakim są lasy.

18 maja

Z okazji 25 - lecia istnienia Katowickiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich odbyło się szereg uroczystości. 18 maja w Domu Kultury Koszutka odbyły się główne rocznicowe obchody, które uświetnili montażem słowno – muzycznym nasi uczniowie wraz z absolwentką naszego gimnazjum, Aleksandrą Krawiec. Recytowane teksty Mariana Hemara, Witolda Szolgini, Bogdana Kasprowicza i najpopularniejsze lwowskie piosenki, wprowadziły uczestników w refleksyjny i wspomnieniowy nastrój.

Grupa naszych uczniów uczestniczyła również w wernisażu inaugurującym wystawę „Kresowianie w Katowicach, katowiczanie na Kresach”, stworzonej przy ogromnym współudziale TMLiKP-W. Wystawę można oglądać do 2 czerwca w Muzeum Historii Katowic.

Katowicki oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji życzymy jego członkom wszystkiego, co najlepsze. Niech dopisuje Wam zdrowie, pogoda ducha i dotychczasowa charyzma w działaniu. Niech Wasze powroty do ukochanego miasta będą częste i pozostawiają w sercach jeszcze wiele pięknych wspomnień.
Dziękujemy za wiele lat współpracy i liczymy, że będzie ona trwała.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Gimnazjum nr 21 im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach

11 maja

Emocje opadły. Już po występie naszych koleżanek i kolegów: Dominki Drosdek, Kasi Kwietniewskiej, Kasi Suchy, Sebastiana Kubeczko oraz Kuby Markiewicza w Miejskim Domu Kultury "Ligota". W Narodowym czytaniu dzieł Henryka Sienkiewicza uczniowie klasy IIIc zaprezentowali fragmenty powieści pt.: "Krzyżacy". Fragmenty te przeplatane scenami z chronizacji powieści, wywołały na słuchaczach ogromne wrażenie, że nagradzono czytających gromkimi brawami!


W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR", aż dziewięciu uczniów naszej szkoły zajęło wysokie miejsce i otrzyma nagrodę!!!
Wioletta Olszewska(3c) - m.drugie, Maciej Szkliniarz(2a) - m.czwarte, Aleksandra Cebula(2a) - m.piąte
Magdalena Olszewska (3c) - m.10, Michał Wołkiewicz (1a) - m.15, Sławomir Zgliczyński(1a) - m.17
Natalia Zemła (2a) - m.18, Daniel Michalik (3c) - m.18, Karolina Podborny(3c) - m.19
2 maja

ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZE, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W DNIU 2 MAJA 2014 - piątek >>>
29 kwietnia
29 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach na temat dopalaczy, przeprowadzonych przez pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.

23 - 25 kwietnia
W dniach: 23, 24 i 25.04.2014 r. odbędyły się EGZAMINY GIMNAZJALNE.

16 kwietnia
ZDROWYCH, SPOKOJNYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, SMACZNEGO JAJKA ORAZ MOKREGO DYNGUSA !!!

Przypominamy, że w dniach: 23, 24 i 25.04.2014 r. odbędą się EGZAMINY GIMNAZJALNE!!!!

Dnia 16 kwietnia chętni uczniowie wybrali się do Multikina na film pt.: "Syn Boży".

15 kwietnia

LAUREACI V ŚLĄSKIEGO TURNIEJU DEBAT OKSFORDZKICH
KLAUDIA PYRSZ, KASIA SUCHY, KUBA MARKIEWICZ
z opiekunem reprezentacji p. AURELIĄ TOMASZEWSKĄ
Zostali zaproszeni do Warszawy na spotkanie
z Wicepremier Elżbietą Bieńkowską
oraz
z Rzecznikiem Praw Obywatelskich prof. Ireną Lipowicz w dniu 15kwietnia 2014 roku.
Na spotkanie została również zaproszona zwycięska drużyna szkół ponadgimnazjalnych – I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Katowicach.14 kwietnia
Dnia 14 kwietnia odwiedził nasze gimnazjum pan Marcin Prus - wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej. Uczniowie w ciszy i z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści i ciekawostek z życia siatkarza.Drużyna sitkarzy w sładzie: Daniel Michalik (3c) - kapiatan drużyny, Sebastian Kubeczko (3c), Marcin Kuchta (3c), Krzysztof Koszycki (3c), Mateusz Lany (3c), Jakub Michalik (3c), Mateusz Pierzchała (3c) i Bartosz Roszer (2a) zajęła III miejsce w Mistrzostwach Siatkówki katowickich gimnazjów!!! GRATULACJE!!!

9 kwietnia
Dnia 9 kwietnia odbyła się wycieczka na wiosenną GIEŁDĘ MINERAŁÓW w Sosnowcu na Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.SPOTKANIA W RAMACH PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ.
Uczniowie klas I uczestniczyli w warsztatach profilaktyki zdrowotnej na temat zagrożeń spowodowanych zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Warsztaty prowadził specjalista z Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Chorób Kobiecych "TOMMED" w Katowicach w ramach finansowanego przez Maisto Katowice Programu, który prócz spotkań informacyjno - edukacyjnych zakłada objęcie szczepieniem ochronnym uczennic klas I wszystkich katowickich gimnazjów. W poniedziałek 14 kwietnia odbyło się spotkanie informacyjne z dr Bogdanem Michalskim dla rodziców.

Szczepienia uczennic, których rodzice wyrazili pisemną zgodę odbędą się w szkolnym gabinecie lekarskim wg harmonogramu: I dawka w maju, II dawka w czerwcu a III we wrześniu/ październiku.
7 kwietnia

"Kto jest kim w Unii Europejskiej, czyli rzecz o instytucjach".
Uczniowie wszystkich klas III uczestniczyli w warsztatach "Kto jest kim w Unii Europejskiej, czyli rzecz o instytucjach" prowadzonych przez przedstawicieli Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Katowicach.
Profesjonalne lekcje europejskie stanowią rzetelne źródło wiedzy o współczesnej Europie i pomoc w przygotowaniu do majowego szkolnego konkursu z okazji 10 -lecia przystapienia Polski do Unii Europejskiej.

4 kwietniaUCZNIOWIE KLAS TRZECICH byli na tradycyjnym OBOZIE NAUKOWYM w Wiśle. Z uwagi na dużą liczbę chętnych odbyły się dwa turnusy:
25 - 28 marca, oraz 1 - 4 kwietnia.


26 marca
ZWYCIĘŻYLIŚMY
w V ŚLĄSKIM TURNIEJU DEBAT OKSFORDZKICH!!!

Temat finałowej dyskusji, która odbyła się 26 marca w Bibliotece Śląskiej, brzmiał : „Śląski etos został zniszczony przez komunizm.”
Nasi przedstawiciele, czyli Kasia Suchy, Klaudia Pyrsz i Kuba Markiewicz w pięknym stylu pokonali drużynę Gimnazjum nr 9 z Bytomia, obalając mocnymi argumentami postawioną tezę.
Jury konkursu w składzie: Jacek Filus, szef Anteny Polskiego Radia Katowice, Tomasz Szymborski, prezes Katowickiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Jan Lewandowski, redaktor naczelny „Fabryki Silesia”, ogłaszając werdykt podkreśliło znakomite przygotowanie naszych mówców, bardzo wysoki poziom dyskusji oraz wspaniałą polszczyznę, która posługiwali się oratorzy.
Uczniowie klasy II a, przysłuchujący się na miejscu debacie także byli pod ogromnym wrażeniem wystąpień starszych koleżanek i kolegi.
KASIU, KLAUDIO, JAKUBIE – GRATULUJEMY!!!


Folder turnieju Harmonogram odbytych debat


21 marca
W dniu 21 marca 2014r uczniowie klasy 2a brali udział w XII Regionalnej Sesji Matematycznej zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby PI.
W ramach tej sesji odbył się regionalny konkurs pt. "Matematyka nie taka straszna", w którym nasi uczniowie zajęli:
Maciej Szkliniarz - II miejsce
Adam Sielicki - III miejsce
Cieszymy się i gratulujemy im sukcesu:)


17- 19 marca
19 marca 2014

MULTIMEDIALNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE.

Uczniowie klas I i II mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w nadzwyczajnych lekcjach geografii prowadzonych przez pana Michała Apollo i p. Marka Żołądka z Uniwersytetu Pedgogicznego w Krakowie, którzy prezentowali reportaże ze swoich podróży po całym świecie, himalajskich wyprawach i ekspedycji sportowo - naukowych.
Młodzież słuchała jak zaczarowana, z ogromnym zainteresowaniem podziwiała slajdy i fotorelacje podróżników.W dniach 17 - 19 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne. W związku z tym oprócz nauk wielkopostnych młodzież uczestniczyła w dodatkowych zajęciach zgodnie z harmonogramem. Zobacz więcej>>>


14 marca
Już po raz siódmy w trakcie obchodów ŚWIĘTA LICZBY PI, 14 marca, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, odbył się finał konkursu dla uczniów klas trzecich katowickich gimnazjów "MISTRZ MATEMATYKI 2014".

Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 21 oraz Śląskie Stowarzyszenie Oświatowe DELTA w Katowicach.

Finał prowadzili: Wiktoria Grabny (3c) i Sebastian Kubeczko (3c). Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego, profesor Maciej Sablik.

Po stresującym i pełnym napięcia pojedynku finałowym do ścisłego finału przeszła trójka uczestników: Barbara Brożek i Maria Latacz (ZSSO STO), uczennice pani Elżbiety Cieślar oraz Michał Biesek (G22), uczeń pani Marioli Marcisz. Cała trójka zgodnie z regułami gry "1 z 10" odpowiadała na 30 pytań. Wśród nich najlepszą okazała się Barbara Brożek i tym samym zdobyła tytuł MISTRZA MATEMATYKI 2014 r.

Gratulujemy Ci Basiu i życzymy sukcesów na egzaminach gimnazjalnych :)


13 marca
Uczennica klasy 3a - Daria Resztak - zajęła I miejsce w miejskich eliminacjach 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2014". 20 marca będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie - eliminacjach regionalnych. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!

28 lutego
W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu 2014, który obchodziliśmy w tym roku 11 lutego.

W naszej szkole zostały przeprowadzone następujące konkursy:

I. PLAKAT "PUŁAPKI INTERNETU" - edytor grafiki- prace w grafice komputerowej wykonywane przez uczniów klas I-II na lekcjach informatyki oraz na zajęciach artystycznych.

II. PREZENTACJA MULTIMEDIALNA LUB STRONA WWW na temat: "Bezpieczny Internet".

Wyniki konkursu:

I miejsce - Oliwia Baros (3b) II miejsce - Oliwia Bąk (3b) III miejsce - Dominika Drosdec (3c) III miejsce - Katarzyna Kwietniowska (3c)

Serdecznie gratulujemy!!!

We wszystkich klasach zostały przeprowadzone zajęcia na temat zagrożeń z Internetu na lekcjach wychowawczych oraz na informatyce.Grafikę pobrano ze strony http://www.saferinternet.pl/pl/co-to-jest-dbi

14 lutego
14 lutego obchodziliśmy WALENTYNKI!!


20 -24 stycznia

Po raz trzeci zorganizowaliśmy zimowisko w Wiśle w dniach 20 - 24 stycznia.


W programie było wiele atrakcji tj.:
* nauka jazdy na nartach lub snowboardzie pod okiem instruktora;
* kulig na saniach z pieczeniem kiełbasek;
* wyjazd na Skocznię Małysza;
* Aqua Park w Hotelu Gołębiowski.18 stycznia
W sobotę 18 stycznia Kasia Suchy i Klaudia Pyrsz zostały zaproszone do studia radiowego przy ulicy Ligonia w Katowicach, gdzie podzieliły się swoimi refleksjami związanymi z udziałem w Śląskim Turnieju Debat Oxfordzkich.
POŁUCHAJ >>

Uczennica naszej klasy Klaudia Pyrsz zakwalifikowała się do trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki i Geografii!!!


8 stycznia
Styczeń to czas kolędowania. Spotykamy się w gronie znajomych z różnego rodzaju organizacji i stowarzyszeń, aby przedłużyć choć odrobinę świąteczny czas. Po raz kolejny, uczniowie naszego gimnazjum przygotowali montaż słowno – muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej dla członków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.
Refleksyjne wiersze i piękne kolędy, w wykonaniu naszych uczniów, uświetniły ich spotkanie opłatkowe. Odbyło się ono 8 stycznia w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Ligonia w Katowicach. Niezwykle miło było zobaczyć uśmiech i wzruszenie na twarzach zebranych. Takie chwile są bezcenne i całkowicie wynagradzają trud włożony w przygotowanie programu artystycznego.


20 grudnia
W piątek 20 grudnia tradycyjnie w naszej szkole wystawiliśmy jasełka. Następnie w każdej klasie odbyły się spotkanie opłatkowe.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY ZDROWYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!!19 grudnia
"SING NOEL".
Dnia 19 grudnia uczniowie naszej szkoły zaśpiewali świąteczne piosenki w języku angielskim na Placu Miast Partnerskich. Merry Christmas!


18 grudnia
Uczennica Magdalena Bartoszek zajęła II miejsce
w Miejskim Mięzyszklonym Konkursie Fotograficzno - Informatycznym "WIDOKÓWKA Z KATOWIC - NOWOCZESNE OBLICZE MIASTA".
15 grudnia
W niedzielę 15 grudnia przed Kościołem Matki Bożej Różańcowej na Zadolu odbył się szkolny kiermasz, na którym można było kupić przepiękne stroiki, kartki i inne ozdoby świąteczne, ciasto. Środki zostały przekazane na cele charytatywne. Dziękujemy za zainteresowanie i życzliwość!!!

13 grudnia
Piątek 13 grudnia okazał się dla drużyny siatkarskiej naszego gimnazjum dniem szczęśliwym. Chłopcy: Daniel Michalik (3c) - kapitan drużyny, Michał Hebda (2a), Sebastian Kubeczko (3c), Marcin Kuchta (3c), Krzysztof Koszycki (3c), Mateusz Lany (3c), Jakub Michalik (3c), Bartosz Roszer (2a) oraz Bartek Roik (2a) wygrali mecze z Gimnazjum nr 10 oraz z Gimnazjum nr 5.
Przed drużyną mecze półfinałowe. Gratulujemy i życzymy powodzenia !!!

9 grudnia
MIKOŁAJKI NA LODOWISKU
Zobacz jaksię bawiliśmy.

9 grudnia rozegrano mecz piłki nożnej RODZICE - UCZNIOWIE.
Dnia 6 grudnia odbyły się wspólne zajęcia AEROBICU dla MAM I CÓREK

3 grudnia
Wiktoria Grabny (3c) została LAUREATKĄ
Międzyszkolnego Konkursu na prezentację multimedialną
"Znajdź właściwe rozwiązanie"
Gratulujemy !


29 listopada

Aleksandra Cebula i Natalia Zemła zajęły trzecie miejsce w międzyszkolnym konkursie "Matematyczne Duety". Gratulacje!:)

Znamy już wyniki tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "MULTITEST".
Nasi uczniowie są wśród najlepszych!
Język polski:
Katarzyna Kwietniowska (3c) - LAUREAT, Natalia Zemła (2a) - LAUREAT
Biologia:
Katarzyna Kwietniowska (3c) - LAUREAT, Sebastian Kubeczko (3c) - WYRÓŻNIENIE, Mateusz Biernat (3b) - WYRÓŻNIENIE
Matematyka:
Klaudia Pyrsz (3c) - LAUREAT, Magdalena Iskra (1a) - LAUREAT, Maciej Szkliniarz (2a) - LAUREAT, Natalia Zemła (2a) - LAUREAT, Adam Sielicki (2a) - LAUREAT,
Sławomir Zgliczyński (1a) - WYRÓŻNIENIE, Aleksandra Cebula (1a) - WYRÓŻNIENIE

Uwaga!!! Uczniowie naszego gimnazjum przeszli do II ETAPU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH:
Klaudia Pyrsz (3c) z geografii i matematyki;
Wioletta Olszewska (3c) z matematyki;
Natalia Zemła (2a) z matematyki.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!


23 - 27 listopada
W dniach 23 - 27 listopada 2013r. 28-osobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych: "EuroWeek - Szkoła Liderów" w Długopolu Dolnym.
Organizatorem przedsięwzięcia było Europejskie Forum Młodzieży.
Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji,Indii, Ekwadoru, Serbii, Finlandii, Wietnamu, Kenii, Nepalu, Kolumbii i Turcji.
Obejrzyj fotorelację.


19 listopada
19 listopada 2013r. drużyna naszej szkoły w składzie: Daniel Michalik (3c) - kapitan, Sebastian Kubeczko (3c), Marcin Kuchta (3c), Krzysztof Koszycki (3c), Mateusz Lany (3c), Jakub Markiewicz (3c), Jakub Michalik (3c), Bartosz Roszer (2a) i Bartek Roik (2a) przeszła do ćwierćfinału Mistrzostw Gimnazjum w Piłce Siatkowej.
Nasz zespół rozegrał trzy zwycięskie mecze (nie tracąc przy tym ani jednego seta!). Naszymi rywalami było: Gimnazjum nr 13, Gimnazjum nr 12 i Gimnazjum nr 17 (Zespół Szkół nr 2). Rozgrywki odbyły się w Gimnazjum nr 13 im. Huberta Wagnera.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

7 listopada
Udowodniliśmy, że Historia Lwowa nie jest nam obca Listopad to miesiąc zadumy, pamięci o tych, którzy odeszli i czas, gdy wspominamy ważne wydarzenia w historii naszego kraju. Do takich, niewątpliwie, momentów zaliczyć należy Odzyskanie przez Polskę Niepodległości oraz obronę Lwowa w 1918r. Temu ostatniemu zagadnieniu poświęcony był konkurs, który 7 listopada odbył się w naszej szkole. Po raz siódmy, młodzież z katowickich gimnazjów spotkała się, aby udowodnić, że historia Kresów nie jest jej obca, a utwory dotyczące przepięknego miejsca, jakim jest Lwów, można pięknie recytować, rozumiejąc to, co się mówi.

Konkurs organizowany był przy współudziale Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz Urzędu Miasta Katowice.

Oprawę tegorocznego konkursu uświetniła prelekcja, brzmiąca jak wspaniała gawęda, pana Bogdana Kasprowicza na temat obrony Lwowa oraz opowieść pani Heleny Sak na temat wystawy autentycznych dokumentów dotyczących jej ojca, Ludwika Giebułtowicza, obrońcy Lwowa i uczestnika Powstań Śląskich.

Rywalizacja, zarówno części historycznej, jak i recytatorskiej stała na bardzo wysokim poziomie. Po raz pierwszy drużyna pisząca test przygotowana była tak doskonale, iż zdobyła maksymalną liczbę punktów. Przewodniczący Jury, pan Bogdan Kasprowicz, którego teksty także były recytowane, podkreślił, iż wszyscy uczniowie wspaniale przygotowali się do swych wystąpień. Tym bardziej cieszy fakt, że zwycięski laur przypadł zespołowi naszej szkoły. Zdobyły go Klaudia Strugacz i Monika Jabłońska z klasy Ia. Trzecie miejsce zdobyli chłopcy z klasy 3b Piotr Gryciuk i Maksymilian Kaczorowski. Drugą lokatę przyznano drużynom z Gimnazjum nr 14 oraz z Gimnazjum nr 24.

Wykonanie Piosenki o Cmentarzu Łyczakowskim przez Darię Resztak z kl. 3a uznane zostało za jedno z dwóch najlepszych. Ex aequo pierwsze miejsce zdobył uczeń Gimnazjum nr 24 Igor Wasilewski za doskonałą interpretację głosową utworu pana Bogdana Kasprowicza Łupaszko.

Drugie miejsce przyznano Marcie Malina z Gimnazjum nr 14 za recytację utworu Orlęta, a na trzecim znaleźli się: Mateusz Gutkowski z Gimnazjum nr 17 oraz Oliwier Cudak z Gimnazjum nr 6. Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu.
Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy, aby porozmawiać o Lwowie.
6 listopada
6 listopada, trzech uczniów z klasy IIIc -Klaudia Pyrsz, Kasia Suchy i Kuba Markiewicz uczestniczyli w V Turnieju Debat Oksfordzkich w Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach. Temat debaty brzmiał: "Lux ex Silesia? - Śląsk to kulturalna i naukowa prowincja". Nasi uczniowie dzielnie walczyli i zakwalifikowali się do nastepnego etapu, który odbędzie się w styczniu. Serdecznie gartulujemy!!!17 - 20 październik 2013
„NIE MA JAK LWÓW!”

W tym mieście można się zakochać. Przekonaliśmy się osobiście, że słowa te pochodzące z popularnej piosenki są jak najbardziej prawdziwe.
Dzięki uprzejmości Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz Urzędu Miasta Katowice, wyjechaliśmy, 17 października na czterodniową wycieczkę do Lwowa. Towarzyszyli nam członkowie TMLiKP-W oraz uczniowie XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach.
Wizytę rozpoczęliśmy od spotkania z uczniami polskiej szkoły. Promowaliśmy nasze miasto i opowiadaliśmy o sobie. Później czekało nas mnóstwo zwiedzania. Z panią przewodnik, Teresą Dobosz, obejrzeliśmy prawie wszystko, co we Lwowie zobaczenia warte. Pani Teresa, która jest kierownikiem Polskiego Radia Lwów, ma niesamowitą wiedzę na temat każdej chyba kamienicy w tym mieście, nie wspominając o świątyniach różnych wyznań i innych zabytkach. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich cmentarz Łyczakowski i znajdujący się nieopodal Cmentarz Obrońców Lwowa. Złożyliśmy tam kwiaty i zapaliliśmy znicze. Wszyscy byli bardzo poruszeni historią tych miejsc.
Wieczorami spacerowaliśmy po rynku, podziwialiśmy miasto, piliśmy przepyszną czekoladę i odwiedzaliśmy… Mac Donalda.
Czas pobytu minął szybko, ale wspomnienia pozostaną. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wycieczki.14 października 2013
W tym roku zdobyliśmy Halę Boraczą!M

Tradycyjnie, Święto Edukacji Narodowej uczciliśmy wyprawą w góry.
Choć poranek był mglisty i chłodny, tłumnie zgromadziliśmy się przed szkołą już po siódmej, aby przed ósmą wyruszyć w drogę.
W tym roku w wycieczce, oprócz uczniów i nauczycieli, brali udział także inni pracownicy szkoły oraz absolwenci i jeden z rodziców.
Około 10 rozpoczęliśmy wspinaczkę. Oj, początkowo nie było łatwo. Mgła otaczała wszystko i wszystkich, a strome podejście zdawało się nie mieć końca.
W połowie drogi, jednak, spomiędzy gałęzi drzew zaczęły przebijać się promyczki nadziei na poprawę pogody. Od tej chwili było już tylko lepiej.
Gdy dotarliśmy na miejsce, słońce przygrzewało całkiem mocno, a wokół roztaczały się przecudne widoki.
Po zjedzeniu kiełbasek pieczonych przy ognisku i solidnym odpoczynku, ruszyliśmy w drogę powrotną. Ścieżka wiodąca przez las była stroma, ale pokonywanie jej sprawiało wszystkim mnóstwo frajdy. Pełni wrażeń wróciliśmy do Katowic i z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że jesień w górach jest cudna.


ALTERNATYWNE ZAJĘCIA OPIEKUŃCZE:
Lp. Zajęcia Prowadzący Godziny
1 Zajęcia SPORTOWE na sali gimnastycznej p.Bogumiła Nowak 9:00- 12:00
2 Przygotowanie do egaminu
z języka angielskiego
p.Katarzyna Czyż 9:00- 12:00
3 Przygotowanie do egaminu
z języka hiszpańskiego
p.Natalia Dawidowska 9:00- 12:00
4 Konsultacje pedagogiczno - psychologiczne p.Wiesława Synowiec
p. Anna Góralczyk - Haczek
9:00- 12:00


26 września 2013
Dnia 26 września z okazji Światowego Dnia Języków odbył sie w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Językach. I miejsce zdobyła Katarzyna Suchy (kl.IIIc), II miejsce Wiktoria Grabny (IIIc), III miejsce Magdalena Bartoszek (IIIb). Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy sukcesów w zmaganiach z językami.

17 września 2013
Reprezentacja młodzieży naszego Gimnazjum pod opieką p.D.Wyleciał i ks.T.Mandrysza, jak co roku na zaproszenie "Rodziny Policyjnej 1939", uczestniczyła w ogólnopolskich obchodach rocznicowych przy Grobie Policjanta Polskiego.

16 września 2013
Dnia 16.09.2013 uczniowie klas pierwszych: 1a i 1b oraz 3a uczestniczyli w wykładach: "Dwa oblicza światła”, „Zero, jeden, dwa…”, „Historia światłem pisana”, odbywających się w ramach „Osobliwości Świata Fizyki” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.


9 - 13 września 2013

Przez cały tydzień (9.09. - 13.09.13r.) w ramach projektu "Enter Your Future" gościliśmy w szkole młodych wolontariuszy z Egiptu i Indonezji, którzy we wszystkich klasach poprowadzili warsztaty w języku angielskim na temat innych krajów, różnych kultur i religii. Dla naszych uczniów to była to wspaniała okazja by poznać świat, problemy społeczne oraz życie codzienne w innych krajach, a przede wszystkim aktywnie i ciekawie rozwijać umiejętności językowye i poszerzerzyć horyzonty


12 września 2013

PROPOZYCJE WYCIECZEK OGÓLNOSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Lp. Rodzaj wyjazdu - miejsce Termin Orientacyjna cena Dla kogo
1. Rajd górski w Beskidy 14 października 2013 r. 30 zł Wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci
2. "Euroweek"- Długopole 11 - 15 listopada 2013 r. 400 zł Uczniowie zainteresowani rozszerzeniem i treningiem praktycznym j. angielskiego
3. Zimowisko w Wiśle 20 - 24 stycznia 2014 r. 350 zł Wszyscy uczniowie szkoły
4. Obóz naukowy 22 - 25 marca 2014 r. 200 zł Uczniowie klas trzecich
5. Wycieczka do Paryża maj 2014 r. 1000 zł Wszyscy uczniowie szkoły
6. Kolonie letnie nad morzem druga połowa sierpnia 2014 r. (7dni) 600 zł Wszyscy uczniowie szkoły2 września 2013

Dnia 2 września 2013 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny mszą świętą i uroczystą akademią.
Serdecznie witamy NOWYCH UCZNIÓW!!!


lipiec 2013, 19 - 25 sierpnia 2013
NASZA SZKOŁA BYŁA ORGANIZATOREM:
OBOZU WĘDROWNEGO W BESKIDZIE ŻYWIECKIM - LIPIEC 2013.

KOLONII LETNICH NAD MORZEM - SIANOŻĘTY SIERPIEŃ 2013.
ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2012/2013 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2011/2012 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2010/2011 ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2009/2010 ZOBACZ WIĘCEJ >>><<< strona główna