Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą
Paul Theroux
Berlin i Poczdan

22 maja wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę do Berlina i Poczdamu. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Berlin Wschodni, widzieliśmy Katedrę Berlińską, Katedrę Św. Jadwigi, byliśmy na Alexanderplatz, gdzie znajduje się zegar Weltzeituhr (podający aktualny czas w wielu miejscach na świecie) oraz wysoka na 368m. Wieża Telewizyjna.

Następnego dnia, pierwszym punktem programu był położony w Poczdamie Cecilienhof - pałac, gdzie odbyła się konferencja pokojowa kończąca II wojnę światową. Później zwiedzaliśmy Pałac Sanssouci i jego wspaniałe ogrody.

Następnie pojechaliśmy do Berlina Zachodniego, gdzie mogliśmy zobaczyć Reichstag - siedzibę parlamentu niemieckiego oraz symbol Berlina - Bramę Brandenburską. Na zakończenie drugiego dnia naszej wycieczki, byliśmy w Muzeum Pergamońskim, gdzie można było obejrzeć rzeźbę i architekturę Pergamonu m.in. Wielki Ołtarz Zeusa.

Trzeci dzień naszej wyprawy był najbardziej oczekiwany. Rankiem wyruszyliśmy do Tropical Islands – wspaniałego miejsca rozrywki i wypoczynku, gdzie mogliśmy m.in. pływać w basenie imitującym ocean, zjeżdżać na zjeżdżalniach, wypoczywać na plaży i spacerować wśród bujnej roślinności lasów tropikalnych. Pobyt na "tropikalnej wyspie" był bardzo ekscytujący i emocjonujący. Wycieczka przyniosła nam wiele wspaniałych wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zobacz zdjęcia z wycieczki: