PAMIĘĆ 81

PAMIĘĆ 81

Realizacja projektu „Pamięć 81” dobiega końca. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystawę „STAN WOJENNY 1981-1983” w bibliotece szkolnej.

Nawet najmłodsi uczniowie, oglądając plakaty i słuchając wyjaśnień nauczyciela, dowiedzieli się wiele o tych odległych dla nich i trudnych czasach. Ciekawym doświadczeniem dla młodzieży okazał się również udział w konkursach organizowanych w ramach projektu. Uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach: literackim „Stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich”, oraz plastyczno-literackim: „Tropiciele historii – poszukiwanie „Ludzi Solidarności”.
W klasach 7 i 8 odbyła się projekcja poruszającego filmu dokumentalnego: „Nie zabierajcie mamy".
W czasie trwania projektu uczyli się nie tylko uczniowie ale również nauczyciele, słuchając wykładów „Zdarzenia, które obudziły  „ ducha wolności” oraz Pamięć o tych, którzy współtworzyli związek  „SOLIDARNOŚĆ” w Regionie Śląsko – Dąbrowskim. Wiedza ta wykorzystana została w trakcie lekcji na temat stanu wojennego w klasach 7 i 8.

Znajdź nas MAPA

Prosto do naszej strony poprzez QRcode:

© 2022 SP 35.