UDZIAŁ W PROJEKCIE eTWINNING - „Flat Stanley”

UDZIAŁ W PROJEKCIE eTWINNING - „Flat Stanley”

Flat Stanleys' Tours Around Europe

Wraz z dwiema szkołami z zagranicy (Turcja i Hiszpania) klasa pracuje nad projektem „Flat Stanley”.

Projekt poświęcony jest tworzeniu płaskich kartonowych figurek dzieci i wysyłaniu ich do szkół partnerskich, gdzie mogą zdobywać międzynarodowe doświadczenia, odwiedzać domy dziecka, spotykać się z rodzinami, poznawać inne kultury i pisać o tym w pamiętnikach i na stronie blog. Wpisy na blogu będą regularnie czytane i analizowane przez dzieci w klasie, a papierowe pamiętniki będą czytane i prezentowane społeczności szkolnej po powrocie oryginalnych „Stanleyów” do swoich szkół pochodzenia pod koniec projektu. We wrześniu dzieci wykonały Flata Stanleya z kartonu i nadały mu imię Maniek. Przez dwa miesiące nasz „nowy kolega” brał aktywny udział w życiu klasy: uczył się, był w teatrze na przedstawieniu „Plastusiowy pamiętnik”, pojechał z nami na wycieczkę na Jurę Krakowsko – Częstochowską, zwiedził min. Jaskinię Głęboką i wspinał się na Górę Zborów. Kilka razy uczestniczył w imprezach urodzinowych dzieci, celebrował w klasie Dzień Kropki – wycinał kroki, Międzynawowy Dzień Pokoju – składał żurawie, które zostały wysłane do USA, Dzień Chłopca – otrzymał prezent od dziewczynek. Poznawał naszą szkołę, kraj, tradycje, dziedzictwo kulturowe. Regularnie prowadziliśmy zapiski na blogu i w papierowym pamiętniku. 9 listopada wysłaliśmy Mańka wraz z pamiętnikiem do szkoły w Hiszpanii, by tam mógł  uczestniczyć w życiu klasy. Z niecierpliwością czekamy na przyjście Flata Stanleya z Chorwacji..

Znajdź nas MAPA

Prosto do naszej strony poprzez QRcode:

© 2022 SP 35.