EKOLOGIA i MY

NASI UCZNIOWIE TWORZĄ KOLEJNE INKUBATORY EKOLOGICZNE

Kontynuując akcję rozpoczętą w okresie wakacyjnym nasi uczniowie w ramach projektu ,,Szkolne Inkubatory Inicjatyw Ekologicznych" stworzyli w ogródku szkolnym kolejną szklarnię i przygotowali ogród szkolny do dalszych prac związanych z uprawą roślin. W przygotowania zaangażowali się uczniowie, rodzice oraz nauczyciel biologii - pani Agnieszka Zielińska-Skowronek.. Po zakończonych pracach związanych ze stworzeniem szklarni uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w ognisku zorganizowanym w ogrodzie szkolnym.

CZY WIESZ JAK ŻYJE JEŻ?

Lekcja przyrody, na łonie przyrody. Uczniowie klasy 2a umieścili w szkolnym ogrodzie dwa domki dla jeży. Zrobili je Mikołaj Sz. i Mateusz M. z rodzicami. Cała klasa zbierała suche liście, którymi wymościła ich mieszkanka. Teraz czekamy aż nasi mili, choć kłujący przyjaciele, zadomowią się w nich. Pobyt w ogrodzie był okazją do przeprowadzenia lekcji w „ogrodowej klasie”. Było super!

22 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Od 1970 roku 22 kwietnia ludzie z całego świata, którym na sercu leży dobro naszej planety, obchodzą Światowy Dzień Ziemi – Earth Day. Zadaniem dorosłych jest uświadamianie młodym ludziom problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promujemy w szkole działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska oraz segregacją odpadów. W tym roku, ze względu na pandemię, obchody DNIA ZIEMI to działania każdego z nas, przede wszystkim w swoim najbliższym otoczeniu. Wdrażamy w nasze codzienne życie to, co uczniowie przedstawili na zamieszczonych plakatach.

NIE POZWÓL BY ZUŻYTE SPRZĘTY ZATRUWAŁY NASZĄ ZIEMIĘ!

Po raz trzeci w naszej szkole na przełomie października i listopada, została zorganizowana zbiórka elektrośmieci. Zebraliśmy ok. 500 kg tych niezwykłych śmieci, które dostaną „nowe życie”, a my szanse na czystsze środowisko.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i zapraszamy do kolejnych.

Pamiętaj!
ELEKTROŚMIECI TO NIE SĄ ZWYKŁE ŚMIECI!

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 35
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Adeli Korczyńskiej
ul. Zielonogórska 23
40-710 Katowice
tel. 32 252-62-92,   e-mail: sp35@interia.eu
Znajdź nas MAPA

Ważne linki

 

 Prosto do naszej strony poprzez QRcode:
 

© 2023 SP 35.