EKOLOGIA i MY

CZY WIESZ JAK ŻYJE JEŻ?

Lekcja przyrody, na łonie przyrody. Uczniowie klasy 2a umieścili w szkolnym ogrodzie dwa domki dla jeży. Zrobili je Mikołaj Sz. i Mateusz M. z rodzicami. Cała klasa zbierała suche liście, którymi wymościła ich mieszkanka. Teraz czekamy aż nasi mili, choć kłujący przyjaciele, zadomowią się w nich. Pobyt w ogrodzie był okazją do przeprowadzenia lekcji w „ogrodowej klasie”. Było super!

22 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Od 1970 roku 22 kwietnia ludzie z całego świata, którym na sercu leży dobro naszej planety, obchodzą Światowy Dzień Ziemi – Earth Day. Zadaniem dorosłych jest uświadamianie młodym ludziom problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promujemy w szkole działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska oraz segregacją odpadów. W tym roku, ze względu na pandemię, obchody DNIA ZIEMI to działania każdego z nas, przede wszystkim w swoim najbliższym otoczeniu. Wdrażamy w nasze codzienne życie to, co uczniowie przedstawili na zamieszczonych plakatach.

NIE POZWÓL BY ZUŻYTE SPRZĘTY ZATRUWAŁY NASZĄ ZIEMIĘ!

Po raz trzeci w naszej szkole na przełomie października i listopada, została zorganizowana zbiórka elektrośmieci. Zebraliśmy ok. 500 kg tych niezwykłych śmieci, które dostaną „nowe życie”, a my szanse na czystsze środowisko.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i zapraszamy do kolejnych.

Pamiętaj!
ELEKTROŚMIECI TO NIE SĄ ZWYKŁE ŚMIECI!

Między innymi relacja z ekologicznych warsztatów świątecznych w Pracowni Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu    Botanicznego w Mikołowie, w których to zajęciach brali udział nasi uczniowie.

Znajdź nas MAPA

Prosto do naszej strony poprzez QRcode:

© 2022 SP 35.