EKOLOGIA i MY

💚Drodzy Rodzice i Uczniowie, już w środę 04.10 weźmiemy udział w szóstej edycji wydarzenia #SprzątamyDlaPolski!  💚 

4 października 2023 roku w całej Polsce odbędzie się akcja sprzątania lasów i okolicznych terenów zielonych. 🌎♻️

Wspólnie zadbajmy o naszą planetę! 🌳🌲

♻️♻️1. Zapewniamy rękawice ochronne i worki na śmieci

  1. Proszę zapewnić dziecku odpowiedni ubiór i buty
  1. Dzieci nie zbierają szkła oraz pojemników z nieznanymi cieczami.
  1. Klasy 1-3 sprzątają Park Zadole
  1. Klasy 4-7 sprzątają Las Panewnicki♻️♻️

Sprzątamy dla Polski

 

Udział w programie "Moje miasto bez elektrośmieci"


Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę elektrośmieci w ramach akcji "Moje miasto bez elektrośmieci". Za przyznane punkty szkoła otrzymała następujące nagrody: chustę animacyjną, cztery piłki nożne, kilka zestawów klocków konstrukcyjnych oraz grę Double. Wzbogaciły one bazę pomocy dydaktycznej w naszej szkole, a przede wszystkim sprawiły ogromną radość dzieciom. 
Zachęcamy wszystkich do dalszej zbiórki elektrośmieci. Małogabarytowe, tj. sprzęt AGD, telewizory, komputery, wentylatory itp., można przynosić na bieżąco do szatni. Wielkogabarytowe w dniu ich wywozu, który jest uzależniony od ilości zebranych sprzętów - o czym Państwa poinformujemy. 
Działając razem, możemy nadal dbać o nasze środowisko, a tym samym wspierać naszą szkołę. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za udział w tej cennej inicjatywie!

NASI UCZNIOWIE TWORZĄ KOLEJNE INKUBATORY EKOLOGICZNE

Kontynuując akcję rozpoczętą w okresie wakacyjnym nasi uczniowie w ramach projektu ,,Szkolne Inkubatory Inicjatyw Ekologicznych" stworzyli w ogródku szkolnym kolejną szklarnię i przygotowali ogród szkolny do dalszych prac związanych z uprawą roślin. W przygotowania zaangażowali się uczniowie, rodzice oraz nauczyciel biologii - pani Agnieszka Zielińska-Skowronek.. Po zakończonych pracach związanych ze stworzeniem szklarni uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w ognisku zorganizowanym w ogrodzie szkolnym.

CZY WIESZ JAK ŻYJE JEŻ?

Lekcja przyrody, na łonie przyrody. Uczniowie klasy 2a umieścili w szkolnym ogrodzie dwa domki dla jeży. Zrobili je Mikołaj Sz. i Mateusz M. z rodzicami. Cała klasa zbierała suche liście, którymi wymościła ich mieszkanka. Teraz czekamy aż nasi mili, choć kłujący przyjaciele, zadomowią się w nich. Pobyt w ogrodzie był okazją do przeprowadzenia lekcji w „ogrodowej klasie”. Było super!

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 35
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Adeli Korczyńskiej
ul. Zielonogórska 23
40-710 Katowice
tel. 32 252-62-92,   e-mail: sp35@interia.eu
Znajdź nas MAPA

Ważne linki

 Prosto do naszej strony poprzez QRcode:
 

© 2023 SP 35.